Η κριτική έγινε: 11 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικο, εξαιρετικο , απιθανο κ λιγα λεω . Υπεροχη διακοσμηση , μυριζε παντου τελεια . Πολυ ευγενικα ολα τα ατομα . Το πρωινο απλο αλλα ειχε αυτα που επρεπε τα οποια ηταν ολα γευστικα . Χωρος σταθμευσης στο πλαι του ξενοδοχειου .Γραφικο, με υπεροχα δωματια κ αυλη . Δεν εχω λογια για το ποσο μας αρεσε κ ποσο μας ενθουσιασε. Ειλικρινα πρεπει να μεινετε εστω 1 φορα . Μπραβο για την εκπληκτικη φιλοξνεια . Εννοειται το συστηνω ανεπιφυλακτα :)

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, evaki_man
Ο/η Dimitris K, Ιδιοκτήτης του Πολιτεία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Δεκεμβρίου 2017

Γεια σας από την Πολιτεία!
Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που είχατε μια τόσο ευχάριστη εμπειρία κοντά μας. Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε σύντομα στα Ιωάννινα! Να είστε πάντα καλά.

Η κριτική έγινε: 29 Απριλίου 2017

Πολύ καλή επιλογή για επαγγελματικό και όχι μόνο λόγο. Στο κέντρο των Ιωαννίνων μία αυλή σε αποκλείει από τη φασαρία και σου παρέχει αξιοπρεπείς συνθήκες διαμονής. Ευγενέστατο προσωπικό με εξαιρετικό πρωινό!

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
Ευχαριστούμε, gousta

Σας ευχαριστούμε πολύ για την αξιολόγηση σας. Χαιρόμαστε που περάσατε καλά στο ξενοδοχείο μας και ελπίζουμε να σας ξαναδούμε! να είστε πάντα καλά!

Η κριτική έγινε: 4 Μαρτίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένας πολύ όμορφος χώρος , ζεστά δωμάτια με αρκετά καλό πρωινό. Καλή τιμή για τετρακλινο με πρωινό αλλα και δωρεάν πάρκινγκ στο κέντρο της πόλης. Ιδιαίτερο στυλ προσαρμοσμένο στα παραδοσιακά κτίρια της πόλης .

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2017
Ευχαριστούμε, nikosa192
Η κριτική έγινε: 29 Ιανουαρίου 2017

Μειναμε σε ενα απο τα κατω δωματια...ηταν παρα πολυ ομορφο και το κρεβατι παρα πολυ ανετο...το δωματιο ηταν παρα πολυ ζεστο ολη την ημερα , ειχε κρυο εξω και περιμεναμε πως και πως την στιγμη να γυρισουμε για να ζεσταθουμε! Το μπανιο ομορφο και το νερο ζεστο συνεχεια, Το πρωινο ειχε μεγαλη ποικιλια και ο καφες πολυ καλος, μπορουσες να επιλεξεις οτι ηθελες, η κοπελα στο πρωινο ευγενεστατη και εξυπηρετικη. Επισης ειναι πολυ καθαρο τα δωματια καθαριζοντε καθε μερα. Το σημειο που βρησκετε ειναι παρα πολυ βολικο για τις βολτες σας στα Ιωαννινα. Σας ευχαριστουμε πολυ και σιγουρα οταν ερθουμε ξανα θα μεινουμε εκει.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2017
1  Ευχαριστούμε, Mylos_Balos
Η κριτική έγινε: 27 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φτάνοντας έξω από την γυάλινη πόρτα του "πολιτεία" κοιταχτηκαμε μεταξύ μας με απορία! Αυτό είναι; Που είναι οι αυλές των φωτό;;; Μπήκαμε διστακτικά κάνοντας ήδη σκέψεις για αναζήτηση νέου ξενοδοχείο άμεσα και.... Αυτό ήταν!!

Από τα πρώτα βήματα στον διάδρομο που οδηγεί στον αύλειο χώρο του ξενοδοχειου καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για προσεγμένο και καθαρό μέρος. Ωραία διακόσμηση, ζεστός χώρος, ρομαντικό ύφος! Όλα μελετημένα να δένουν μεταξύ τους, από τη ρεσεψιόν μέχρι το cafe και τα δωματια!

Το δωμάτιό μας ήταν το "5" στο ισόγειο. Όμορφο, πεντακαθαρο, άνετο, ήσυχο, με ενδιαφέρουσα διακοσμηση! Μέχρι και το μπάνιο του ήταν "ιδιαίτερο" και έκανε τον γιο μου να αναφωνήσει "εγώ θα κοιμηθώ εδώ!". Επαρκεστατη θέρμανση (βγάλαμε το ένα σώμα από την πρίζα), ψυγειακι, mini bar με μία χαρά τιμουλες, παροχές για τσάι και καφέ και το wifi να πηγαίνει σφαίρα!

Το πρωινό αρκετά πλούσιο, νόστιμα όλα, και μάλιστα εκτός από καφέ φίλτρου που προσφέρεται κλασικά σε όλα τα πρωινά ξενοδοχειων, η Γιούλα θα προσφερθεί με χαρά να σου φτιάξει ο,τι καφέ θελεις!!!

Η θέση του ξενοδοχειου, ιδανική! Πας με τα πόδια παντού. Το κάστρο, η λίμνη, τα καλύτερα καφέ εστιατόρια και τσιπουραδικα, τα εμπορικά καταστήματα, όλα σε απόσταση 5-10 λεπτών με τα ποδια.

Το προσωπικό του ξενοδοχείου ΑΨΟΓΟ! Όλοι τους εξυπηρετικοί, φιλικοί, πάντα με το χαμόγελο στα χείλη! Η ζεστη τους καλημέρα σου φτιάχνει τη διάθεση! Δε θα μπορούσα να μην αναφερθώ ξεχωριστά στην κοπέλα του πρωινού (Γιούλα) που είναι πάντα πρόθυμη να σε βοηθήσει, να σου λύσει απορίες, ένας γλυκύτατος άνθρωπος!

Τέλος, θα πρότεινα να καθίσετε νωρίς το βραδακι στο καφέ της "πολιτείας" και να δοκιμασετε το υπέροχο τσίπουρο τους, απολαμβάνοντας τη θέα του αυλειου χώρου με τον όμορφο φωτισμό, πριν συνεχίσετε την βόλτα σας στην πόλη.

Ο όρος "ξενοδοχείο" δεν του ταιριαζει, γιατί δεν αισθάνεσαι "ξένος"! Ή μικρή μου, όταν ήθελε να αναφερθει σ'αυτο, έλεγε "σπίτι μας" και αυτό ήταν για όλους μας! Νιώσαμε σαν στο σπίτι μας!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Kokwna F