“Μια όαση μέσα στη καρδιά της υπέροχης πόλης των Ιωαννίνων”
Κριτική για: Πολιτεία

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
Πολιτεία
6 από 45 B&B: Ιωάννινα
Η κριτική γράφτηκε 16 Μαΐου 2015

Μετά από 13 χρόνια που επισκέπτομαι το " σπίτι μου " ( κάπως έτσι νιώθω και θα νιώθω για πάντα για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο ) έφτασε η ώρα του αποχωρισμού λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων σε άλλες " γειτονιές " της Ελλάδος.
Δεν ξέρω αν η κριτική μου θα θεωρηθεί αντικειμενική,ξέρω όμως ότι οι στιγμές που έζησα όλα αυτά τα χρόνια σε αυτό το μέρος μαζί με όλους τους υπέροχους ανθρώπους που απαρτίζουν το δυναμικό αυτής της ξεχωριστής μονάδας, θα μείνουν χαραγμένες στη ψυχή μου.
Έγινε ακόμα καλύτερο μετά την επιβεβλημένη ανακαίνιση, πιο ζεστό με εκπληκτική διακόσμηση, το καλύτερο σπιτικό πρωινό που έχω γευτεί ( πιστέψτε με έχω δοκιμάσει πολλά λόγω των επαγγελματικών μου υποχρεώσεων ), και τους καλύτερους ανθρώπους που ηγούνται και αυτούς που " δουλεύουν " για να προχωράει μπροστά αυτό το εξαιρετικό κατάλυμα.
Η καλύτερη επιλογή για το κέντρο της πόλης και όχι μόνο.
Έλλη-Δημήτρη-Γιούλα-Σωτηρία-Ανίκα-Θανάση-Γιάννη σας ευχαριστώ για όλα.
Σίγουρα θα επιστρέψω με την οικογένεια...

Συμβουλή: Δεν υπάρχει συμβουλή.Ότι σας δώσουν θα είναι ιδιαίτερα καλό.
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
  • Διαμονή: Μάρτιος 2015, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, SotMixXry2013

Η κριτική γράφτηκε 28 Μαρτίου 2015

Είναι η τρίτη μου επίσκεψη στα Γιάννενα και η τρίτη φορά που επιστρέφω στο ξενοδοχείο Πολιτεία.. Για άλλη μια φορά οι εντυπώσεις κρατήθηκαν στο εξαιρετικό. Η ποιότητα των δωματίων, του πρωινού, των ανθρώπων ήταν αναλλοίωτες. Το δωμάτιο και αυτή τη φορά ήταν όμορφο, ζεστό και οι άνθρωποι (αποφεύγω το "υπάλληλοι" γιατί πλέον έχω την αίσθηση φίλων) για άλλη μια φορά ευγενέστατοι. Θα συμφωνήσω με κάποιον προλαλήσαντα που επεσήμανε την ευγένεια της κυρίας που μας πρόσφερε το πρωινό και θα επαυξήσω! Επαναλαμβανω την κοντινή απόσταση από το κέντρο των Ιωαννίνων και τη λίμνη και τις λογικές τιμές.Θα επιστρέψω πάλι και πάντα θα επιστρέφω στην Πολιτεία.. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

• Διαμονή: Μάρτιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Niki S
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2015

Εξαιρετικο ξενοδοχειο στο κεντρο της πολης. πολη ωραια εσωτερικη αυλη, πολυ ωραιο και πλουσιο πρωινο, ευγενεστατοι οι υπαλληλοι.Το δωματιο πολυ καθαρο, ζεστο και με πολυ ωραια διακοσμηση. Πολυ καλη επιλογη!!!

• Διαμονή: Μάρτιος 2015, ταξίδι με φίλους
2  Ευχαριστούμε, Stratoula M
Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2014

Πολύ όμορφο και ζεστό ξενοδοχείο με οικογενειακή ατμόσφαιρα και πολύ ευγενικό προσωπικο.Είναι στο κέντρο της πόλης με ιδιωτικό χώρο στάθμευσης, κάτι που εξυπηρετεί πολύ.
Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι και το συνιστούμε ανεπιφύλακτα,θα το ξαναεπισκεφθούμε σε επόμενο ταξίδι μας στα Ιωάννινα!

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2014, ταξίδι με οικογένεια
3  Ευχαριστούμε, ΓΙΩΡΓΟΣ Γ
Η κριτική γράφτηκε 18 Νοεμβρίου 2014 μέσω κινητής συσκευής

Πήγα τον Νοέμβριο για δουλειά και έμεινα ένα βράδυ εκεί... Το ξενοδοχείο είναι απλά θαυμάσιο. Άνετο και καθαρό δωμάτιο που όλη μέρα ήταν ζεστό με το καλοριφέρ αναμενο. Η τοποθεσία του είναι στο κέντρο που μπορείς να πας οπουδήποτε με τα πόδια. Διαθέτει πάρκινγκ για το αυτοκίνητο. Το πρωινό του ήταν πάρα πολύ πλούσιο και η κοπέλα που ήταν εκεί ομιλιτικοτατη και πολύ φιλική και εξυπηρετική. Η τιμή ήταν πάρα πολύ καλή μόνο 50€!!!
Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον σκέφτεται τα Ιωάννινα...

Διαμονή: Νοέμβριος 2014, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
1  Ευχαριστούμε, Chatzi2014
Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Ιωάννινα: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
0.8 χλμ μακριά
Νο 11 από 30 για: Ιωάννινα
94 κριτικές
9.2 χλμ μακριά
Epirus Palace Hotel & Conference Center
Epirus Palace Hotel & Conference...
Νο 9 από 30 για: Ιωάννινα
675 κριτικές
1.5 χλμ μακριά
Hotel Du Lac Congress Center & Spa
Hotel Du Lac Congress Center & S...
Νο 1 από 30 για: Ιωάννινα
484 κριτικές
3.2 χλμ μακριά
Dovitel Boutique Hotel
Dovitel Boutique Hotel
Νο 13 από 30 για: Ιωάννινα
167 κριτικές
Προβολή τιμών

Πολιτεία: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Πολιτεία

Διεύθυνση: Ανεξαρτησίας 109, Ιωάννινα 45444, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Ήπειρος > Περιοχή Ιωαννίνων > Ιωάννινα
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Υπηρεσία δωματίου
Στυλ ξενοδοχείου:
6 από 45 B&B για: Ιωάννινα
Εύρος Τιμών: 63 € - 95 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:4 αστέρων — Πολιτεία 4*
Αριθμός δωματίων: 4
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Booking.com. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Πολιτεία με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;