“Υπέροχο”

Το μαγαζάκι που λέγαμε
Η κριτική γράφτηκε 7 Σεπτεμβρίου 2021

Υπέροχο μαγαζάκι,φανταστικό κ μοναδικό φαγητό που δε το βρίσκεις στη πόλη!!!Η εξυπηρετήση γρήγορη κ ευγενική!!!Αν δεν έχετε πάει να πάτε.-

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, _X4620KZ

Η κριτική γράφτηκε 7 Σεπτεμβρίου 2021

Ότι καλύτερο στην πόλη μας υπέροχο φαγητό, απερίγραπτο θα έλεγα, γεύσεις μοναδικές που πουθενά αλλού δεν θα βρεις ...σέρβις καταπληκτικό !!! Το συστήνω ανεπιφύλακτα

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, T4840LZsofiak
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2021

Εξαιρετική τοποθεσία απέναντι από τα τείχη με πολύ ευγενικό και γρήγορο προσωπικό . Το μενού γεμάτο εκπλήξεις με φανταστικές επιλογές !! Ό,τι φάγαμε ήταν υπέροχο η σαλάτα με τα μαριναρισμένα κρεμμύδια στο κρασί ,ο πουρές καπνιστής μελιτζάνας με το κοκκινιστό μοσχαράκι (χιουνκιάρ μπεγεντί) !!!! , οι τυρομπουκίτσες με την τρομερή μαρμελάδα ελιάς καθώς και ένα πιάτο ημέρας που μας πρότειναν με μύδια όλα ολόφρεσκα και πεντανόστιμα !!!! Επίσης μας κέρασαν και ένα τέλειο γλυκάκι !! Το συστήνω με κλειστά μάτια και όρεξη για καινούργιες γεύσεις !!!! Πολύ σημαντικό να πάρεις τηλ. για να μπορέσεις να βρείς τραπέζι είναι σχέδον πάντα γεμάτο .

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, mariagB4630HS
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μπορει να χαιρετούμε το καλοκαίρι αλλά ένα πράγμα δεν χαιρετούμε... το καλο φαγητο στο @μαγαζακιπουλεγαμε που απολαύσαμε ακόμα μια φορά στην πόλη μας στα Γιάννενα. Δοκιμάσαμε τα ντολμαδάκια από την Κάσο με αναμικτο κιμά (ναι είναι εκει) με την δροσερή, απαλη σάλτσα από γιαούρτι και συμπληρωσαμε τα ορεκτικά μας με τα μανιτάρια ψημένα σε εσπεριδοειδή με τσαι βουνού και κρέμα πρασινων μυρωδικών (παμε στοίχημα ότι δεν τα έχετε ξαναφαει ετσι). Φάγαμε με την ψυχή μας το πιάτο ημέρας με τις φρέσκιες (και τελεια αλ ντεντε) παπαρδελες με την τοπική πεστροφα αλλα και καλωσορίσαμε το χειμώνα με το τελειο ribeye με κρέμα από αγκινάρες Ιερουσαλήμ, όσο νοστιμο το γράφω. Φάγαμε και γλυκό! Μήν αμελήσεις! Ένα ζελέ από γκαναζ σοκολάτας με τονκα, καραμελωμενα φουντούκια και μαρέγκα.
Μην αμελήσεις!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, gantoni11
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2021

Ειμασταν τυχεροι που καταφεραμε να βρουμε τραπεζι σ άυτο το μικρο εστιατοριο ....
Μας αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις. Ομορφη ατμοσφαιρα, ευγενεια απο το προσωπικο, και το φαι ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ. Το ενα πιατο πιο νοστιμο απο το αλλο.Ακομα και οι απλες παπαρδελες ηταν πλουσιες σε γευση και αρωματα.
Το προτεινω και συστηνω ανεπιφυλακτα και λυπαμαι που δεν μενω στα Γιαννενα για να το επισκεφτομαι συχνοτερα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
1  Ευχαριστούμε, DIMITRA P
Ο/η Klimi Maria, Ιδιοκτήτης του Το μαγαζάκι που λέγαμε, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Αυγούστου 2021

Σας ευχαριστούμε από καρδιάς για τα καλά σας λόγια!!

Το μαγαζάκι που λέγαμε: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ιωάννινα, Περιοχή Ιωαννίνων

Το μαγαζάκι που λέγαμε: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!