“😤😤😤💶💶”
Κριτική για: Taverna International

Taverna International
Κουζίνες: Ελληνική, Διεθνής
Η κριτική γράφτηκε 12 Νοεμβρίου 2023

Είχαμε πολύ λίγο χρόνο στο νησί της Σύμης επισκεφθείκαμε το εστιατόριο international ήταν γεμάτο αλλά και το καράβι μας θα έφευγε σύντομα πληρώσαμε προφανώς χωρίς απόδειξη με αποτέλεσμα να βγάλει ο σερβιτόρος ένα σύνολο λογαριασμού 88 ευρώ
Για χωριάτικη τζατζίκι πατάτες αθερίνα καλαμάρι χταπόδι μπακαλιάρο πληρώσαμε αλλά όταν φτάσαμε στο καράβι μας καταλάβαμε πως ήταν αρκετά παραπάνω από αυτό που θα έπρεπε να πληρώσουμε και όλα αυτά χωρίς παραστατικό (άποδειξη)
άσχημο να κλέβουμε στις μέρες μας για 10-20-30 ευρώ μια παρέα

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2023
    • Ατμόσφαιρα
Ευχαριστούμε, Kostas S

Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2023

Απαράδεκτοι!!!
Παραγγείλαμε ρακί 0.250lt
Μας έφεραν 0.100ml με την τιμή των 0.250 ml και ενώ τους το είπαμε προσπάθησαν να μας πείσουν ότι το μπουκαλάκι ήταν 0.200ml ενώ δίπλα ακριβώς είχαν λάδι μέσα σε 0.200ml μπουκάλι του ούζου Πλωμαρίου!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2023
    • Ατμόσφαιρα
Ευχαριστούμε, lina l
Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε στη Σύμη τον Νοέμβριο, λόγω της περιόδου μόνο δύο ταβέρνες ήταν ανοιχτές. Τη πρώτη μέρα πήγαμε στη συγκεκριμένη ταβέρνα, απογοητευτήκαμε πάρα πολύ με την επιλογή μας, ίσως το καλοκαίρι δουλεύει με καλύτερο ρυθμό και σερβίρει πιο ποιοτικό φαγητό αλλά εμείς δε μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι. Η φάβα που πήραμε δεν ήταν καθόλου προσεγμένο πιάτο, είναι με διαφορά ό,τι χειρότερο έχει έρθει ποτέ στο τραπέζι μου,με κομμάτια μέσα, με πεταμένες μαύρες ελιές από πάνω και μεγάλα κομμάτια κρεμμυδιού δε μπήκαμε καν στο κόπο να το δοκιμάσουμε, το τηγανιτό φρέσκο καλαμάρι ήταν νόστιμο αν και θα ήταν καλό να ήταν πιο προσεκτικά καθαρισμένο και το χταπόδι με το κοφτό μακαρονάκι ήταν απλά καλό. δε το προτείνω σε καμία περίπτωση υπό αυτές τις συνθήκες, θέλω να πιστεύω ότι έτυχε λόγω της εποχής που ήταν εκτός σεζόν γιατί πραγματικά δε κρατιέται έτσι ο τουρίστας που θέλει να δοκιμάσει τοπικές γεύσεις. Εδώ οι τιμές και η ποιότητα δε συμβαδίζουν.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Christina_avra_
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2019

πολυ καλο φαγητο πεντανοστιμο,φιλικο προσωπικο τα ντολμαδακια και τα γεμιστα απαιχτα ...γενικα ολα ηταν πολυ καλα και μας κερασαν στο τελος πιατελα με φρουτα και εννοειτε και φραγκοσυκα....να το δοκιμασετε ειναι μεσα σε στενο απο εκει που ειναι ενα μαγαζι με ονομα τοξοτης

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, Sissy D
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2019

Πολύ καλό φαγητό, μεγάλες μερίδες και καλές τιμές. Ότι παραγγέλνουμε κάθε φορά ,είναι καλύτερο των προσδοκιών μας.
Γρήγορο και άψογο σέρβις.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, βαγγελιώ κ

Taverna International: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σύμη, Δωδεκάνησα
Μακρύγιαλος, Περιοχή Πιερίας

Taverna International: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!