“Γλυκό ”
Κριτική για: Γλυκειά Λέρος 1897

Γλυκειά Λέρος 1897
Περιγραφή: Διαμορφώσαμε το παλιό μας παραδοσιακό σπίτι σε Οικοτεχνία Παραδοσιακών Προϊόντων, Υφαντών και Ειδών Λαϊκής Τέχνης αποκλειστικά από προϊόντα και δημιουργούς από την όμορφη Λέρο μας!Στο ισόγειο, βρίσκεται το εργαστήρι μας όπου φτιάχνονται τα γλυκά μας και πωλούνται και στον όροφο από πάνω, το παραδοσιακό δωμάτιο και το δωμάτιο υφαντουργίας με αργαλειό και έκθεση υφαντών και έργων λαϊκής τέχνης...
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Περνούσα και είπαμε να δοκιμάσουμε τους λουκουμάδες παραγγείλαμε μια μερίδα μετά απο λίγο μας φέρνει ένα μικρό πιάτο που είχε μέσα πέντε κομμάτια με ένα μέλι ο θεός να το κάνει μέλι ήταν γευστικοί μεν αλά πέντε λουκουμάδες 4€ δηλαδή 0,80 λεπτά ο ένας απαράδεκτο ντροπή ..........

Ευχαριστούμε, 326pantelisd
Ο/η GewrgiaKarpathaki, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Γλυκειά Λέρος 1897, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Αυγούστου 2019

Καλή σας ημέρα!

και βέβαια λουκουμάδες 4€. Τηγανισμένοι με ηλιέλαιο (ακριβώς το ίδιο με αυτό που τηγανίζουμε σπίτι μας, καλής ποιότητας και όχι φοινικέλαιο όπως τηγανίζουν οι περισσότεροι). Λουκουμάδες που δεν μυρίζουν "ταγκίλα" γιατί το λάδι το προσέχουμε και το αλλάζουμε συνέχεια.
Όσο για το μέλι..μάλλον λάθος κάνετε!!!!! Χρησιμοποιούμε μέλι θυμαρίσιο "Άρτεμις" και όχι ότι κ ότι. Πιστοποιημένο κυρίως.
Δεν σερβίρουμε τίποτα μπαγιάτικο, όλα μας τα γλυκά είναι φτιαγμένα από εξαιρετικής ποιότητας πρώτες ύλες, οι Λουκουμάδες μας τηγανίζονται κατά παραγγελία, τους παίρνετε ΚΑΥΤΟΥΣ και αξίζουν πολλά περισσότερα από 0,80 λεπτά ο ένας.
Είμαστε ακριβοί και δεν θα κατεβάσουμε ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑΝ την ποιότητα μας επειδή τα γλυκά μας είναι ακριβά. Προτιμάμε τους λίγους,καλούς κ εκλεκτούς πελάτες μας που ξέρουν να ξεχωρίζουν την ποιότητα.. Να προσέχετε λίγο τι τρώτε γιατί όπως λέει κ ο λαός "ό,τι πληρώνεις παίρνεις".
Εμείς είμαστε ακριβοί. Μην μας ξαναπροτιμήσετε.

Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Περνούσαμε απέξω για βόλτα και μας μύρισε γαλακτομπουρεκο! Μεμιας μπήκαμε μέσα όπου η εξυπηρετικότατη κυρία μας ενημέρωσε ότι μόλις βγήκε!
Καθίσαμε στα τραπεζάκια απέναντι, κοντά στη θάλασσα και μας έφερε δύο κομμάτια γαλακτομπουρεκο & κέρασμα λικέρ μέντας!
Πολύ ωραίο γαλακτομπουρεκο, στο πιο ωραίο μέρος του νησιού (Παντελι) με ένα γλυκύτατο μαγαζί που κάνει την διαφορά σε όλο το μέρος!!
Αξίζει την δοκιμή σας!

1  Ευχαριστούμε, SofouKal
Ο/η GewrgiaKarpathaki, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Γλυκειά Λέρος 1897, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Αυγούστου 2019

Ευχαριστούμε για την υπέροχη κριτική!!!! Να είστε καλά!!!!!!! Φιλιά

Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το πρωτο και μακρα καλυτερο για να φας πραγματικα χειροποιητικο γλυκο!!!οπου κι αν εχω παει τετοιους λουκουμαδες με σοκολατα δεν εχω ξαναφαει!!!το γαλακτομπουρεκο ειναι ονειρο!!!!στο τελος προσφερουν και λικερ που το φτιαχνουν οι ιδιοι!αν βρεθειτε στη Λερο πρεπει να το επισκεφτειτε οπωσδηποτε...μετα θα θελετε να πηγαινετε καθε μερα!

Ευχαριστούμε, X1209SPannap
Ο/η GewrgiaKarpathaki, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Γλυκειά Λέρος 1897, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Αυγούστου 2019

ευχαριστούμε πολύυυυυυυυ!!!!!!!!!να έχετε μια υπέροχη μέρα! φιλιά

Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το δοκιμασαμε αφου διαβασαμε τις κριτικες! Πραγματικα απο τα καλυτερα και χωρις να μυριζει γαλατιλα που καποιους τους ενοχλει! Προσθεσαμε και παγωτο και απογειωθηκε! Μπραβο πολυ ωραιο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, christina1661
Ο/η GewrgiaKarpathaki, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Γλυκειά Λέρος 1897, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Ιουλίου 2019

Πολύ χαιρόμαστε!!!Να είστε καλά να ξανάρθετε!!!! Ευχαριστούμε για την κριτική!

Η κριτική γράφτηκε 28 Απριλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Υπεροχο μαγαζί με φρέσκα γλυκά σε γενναίες μερίδες με τέλεια σιροπιαστά. Έχει πολύ όμορφη παραδοσιακή διακόσμηση και ευγενική εξυπηρέτηση

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2018
3  Ευχαριστούμε, Travel_ExperiencesS
Ο/η GewrgiaKarpathaki, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Γλυκειά Λέρος 1897, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Μαΐου 2019

ωωωω ευχαριστούμε πολύ!!!εις το επανιδείν!!

Γλυκειά Λέρος 1897: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λέρος, Δωδεκάνησα

Γλυκειά Λέρος 1897: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!