“Υπέροχο εστιατόριο με τρομερή θέα”
Κριτική για: Zorbas Taverna

Zorbas Taverna
Καλό για: Γραφική θέα
Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2016

Πήγαμε τέλη Ιουλίου με την παρέα μας,

το εστιατόριο είναι ακριβώς πάνω απ τη θάλασσα, υπέροχα πιάτα , τρομερές σαλάτες !!
Σίγουρα θα ξανα πήγαινα κ άλλη φορά αν έμενα παραπάνω μέρες στο νησί.
Οι τιμές προσιτές και το προσωπικό ευγενέστατο !

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2016
Ευχαριστούμε, JuliaVid

Η κριτική γράφτηκε 13 Σεπτεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικά μέσα στην θάλασσα. Προκειται για το καλύτερο σημείο του Παντελιού. Απ' την αρχή μας υποδέχτηκαν με χαρα δύο νεαροί, και μας σέρβιραν ζεστό ψωμί με βούτυρο. Στην συνεχεια πήραν σειρά τα ορεκτικά μας. Τα μεζεδάκια παρεα με το ουζάκι ικανοποίησαν πλήρως την παρέα. Στο τέλος εκτός απο το καρπούζι που ειναι πλέον συνηθισμένο σε ολα τα μαγαζιά αυτη την σεζόν, μας κέρασαν και πεπόνι. Οι σερβιτόροι συνεχώς με το χαμογελο, που σπανίζει στις υπόλοιπες ταβέρνες. Ο λογαριασμός ήρθε πιο "ελαφρύς" απ' οτι αναμέναμε. Πραγματι αξίζει την επίσκεψη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2015
Ευχαριστούμε, MariaAdamidou
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Το ταξιδι μου επαγγελματικο και γρήγορο μόνο 2 ώρες στο νησι. Δεν μπορώ να σχολιάσω τις τιμές γιατί ήμουν καλεσμένη όμως ήταν εντυπωσιακό το ποσο γρήγορα γέμισε το τραπεζι με μεζεδακια το ένα καλύτερο απ το αλλο. Καλκανι, χταπόδι, καλαμαρι φρέσκο, αθέρινα, γαριδάκια Λέρου και τσίπουρο. Πολύ καλό!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2015
Ευχαριστούμε, MaryGer
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουνίου 2015

Πολύ όμορφος χώρος με τραπέζια πάνω στην παραλία, μία ανάσα από το κύμα! Η τοποθεσία του καταστήματος στον κόλπο του Παντελίου, ειδικά αργά το απόγευμα είναι καταπληκτική. Επιλέξαμε να φάμε αστακομακαδονάδα με αστακό από το ενυδρείο του καταστήματος και μείναμε παραπάνω από ικανοποιημένοι! Σε δεύτερη επίσκεψή μας δοκιμάσαμε μεζεδάκια θαλασσινών, από τα οποία μείναμε εξίσου ικανοποιημένοι. Μην παραλείψετε να παραγγείλετε γαριδοπιτάκια και σαλάτα με τόνο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2015
Ευχαριστούμε, MARIA G
Η κριτική γράφτηκε 19 Σεπτεμβρίου 2014

σε αυτό το μαγαζί κάθισα δύο φορές και μου έχει αφήσει γλυκόπικρη γεύση.την πρωτη πήγαμε δύο άτομα και οι μερίδες ήταν τεράστιες τρώγανε 4 ατόμα.την επόμενη λοιπόν επειδή είχαμε μείνει ικανοποιημένοι κατεβήκαμε ξανά στο παντέλι και στο ζορμπά για να φάμε 4 άτομα.πήραμε μια χόρτα ένα καραφάκι ούζο μια μπύρα μία πατάτες μια χωριάτικη και δύο μερίδες γαρίδα.αυτό που μας σερβιρίστηκε όπως θα δείτε και στις εικόνες είναι κατά την γνώμη μου ούτε μια μερίδα.εξαιρετικα και γευστικά όλα όμως θεωρώ ότι δεν μπορείς να κοροιδεύεις τους πελάτες όπως επίσης σε όλα τα μαγαζιά και όχι μόνο της λέρου δεν καταλαβαίνω γιατί χρεώνομαι το ψωμί 1.80!!! το άτομο.επειδή το έφερε ζεστό και με βούτυρο;;;άραγε πόσο το αγοράζει και ποιος θα ελέγξει επιτέλους το ψωμι+νερο=κουβέρ που τάχα μου καταργήθηκε.με ενοχλέι η κοροιδία εξού και τα 3 αστέρια αλλιώς είναι δαγκωτό 5 άστερο.έχει φρέσκο εξαιρετικό φάγητο σε άριστες τιμές 10-15 ευρώ το κεφάλι!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2014
Ευχαριστούμε, yolo_sou_lew

Zorbas Taverna: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λέρος, Δωδεκάνησα

Λέρος, Δωδεκάνησα

Zorbas Taverna: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!