“Κρίμα που δεν έχει 6 αστέρια”
Κριτική για: Ducato di Astypalea

Ducato di Astypalea
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Κρίμα που δεν έχει 6 αστέρια να τα βάλω . Μαγαζί υψηλού επιπέδου . Θα ήταν στα κορυφαία στην Αθήνα και είναι το κορυφαίο στην Αστυπάλαια . Σαλάτα κινοα από άλλον πλανήτη, καλαμαράκι εκπληκτικό, γαριδομακαρονάδα ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει τα τελευταία χρόνια και εξαίρετο λαβράκι. Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι δεν είναι στην Αθήνα να πηγαίνω τακτικά . Θα πάω ξανά και ξανά . Μπράβο ! Απίθανο Γευστικό ταξίδι !

Ευχαριστούμε, georgei589

Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2020

Εξαιρετικό και τρομερό φαγητό!!
Παραγγείλαμε και μας ετοίμασαν αστακομακαρονάδα για 2 άτομα, ίσως η καλύτερη που έχω φάει μέχρι τώρα!! Για ορεκτικά δοκιμάσαμε ταραμά και χταπόδι με φάβα, ενώ από σαλάτες την ταμπουλέ! Ήταν όλα μοναδικά.. μην ξεχάσετε να δοκιμάσετε το γλυκό ξεροτήγανο, θα μπορούσαν να το ονομάσουν Μιλφει Αστυπάλαιας!!!

Ευχαριστούμε, Caranastas
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε για δεύτερη συνεχόμενο καλοκαίρι την όμορφη Αστυπάλαια και φυσικά δεν παραλείψαμε να γευματίσουμε στο Δουκατο.
Για αλλη μια φορα μας εξέπληξε με τα εύγευστα πιατα του, την πανδαισία γευσεων κ την αμεση εξυπηρετηση του.
Το menu άκρως ανανεωμένο και έτοιμο να ικανοποιησει κ τους πιο απαιτητικούς καλοφαγάδες.
Προτείνω συγκεκριμένα :
σαλάτα κινοα με γλυκόξινη σάλτσα και γαρίδες, χταπόδι με φάβα, λαδοτύρι σαγανάκι, Φιλέτο τόνου με καπνιστή μελιτζανοσαλάτα, και την υπέροχη γαριδομακαρονάδα!

Ευχαριστούμε, FrequentFlier593470
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020

Πήγαμε 2 φορές. Πολύ καλές πρώτες ύλες.Τα πιάτα ελληνικά with a twist. Ειδικα. φέτος,όπου πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοι,αισθανθήκαμε ασφαλείς. Πολύ ωραίο πιάτο ο τόνος με τη μελιτζανοσαλάτα.

Ευχαριστούμε, aliz2896
Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020

Υπέροχα και ιδιαίτερα πιατα. Ελληνικη, παραδοσιακη κουζίνα "πειραγμενη" με εξαιρετικό τρόπο. Πολυ καλές τιμές και πολυ ευγενικό προσωπικο.

Ευχαριστούμε, GlykaTzima89

Ducato di Astypalea: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αστυπάλαια, Δωδεκάνησα

Ducato di Astypalea: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!