“Πεντανόσοτιμη αστακομακαρονάδα!”
Κριτική για: Εστιατόριο Αυτραλία

Εστιατόριο Αυτραλία
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2020

Πεντανόσοτιμη αστακομακαρονάδα από τα χέρια της κυρίας Μαρίας. Την είχαμε παραγγείλει από την προηγούμενη και δε μας απογοήτευσε. Σπιτική, με περίσσεια νοστιμιά. Η σαλάτα τους επίσης πεντανόστιμη. Τίμιο μαγαζί, απλό, στον Πέρα Γιαλό.

1  Ευχαριστούμε, stefanosKozani

Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2020

Η κυρία Μαρία μαγειρεύει τη καλύτερη αστακομακαροναδα του Αιγαίου! Επειδή ο αστακός ζητείται φρέσκος από τον ψαρά, έπρεπε να ενημερώσουμε από την προηγούμενη ότι θα πάμε. Μείναμε ικανοποιημένοι και από τη μερίδα αλλά και από τη γεύση και τη φρεσκαδα. Πρόκειται για οικογενειακό μαγαζί, οι ιδιοκτήτες έκατσαν και συζητήσαμε, πολύ φιλόξενοι και ανοιχτοί άνθρωποι, που αγαπούν και τον τοπο τους αλλά και αυτό που κάνουν.

Ευχαριστούμε, Alkisty C
Ο/η GIOTAMARIAKI, Ιδιοκτήτης του Εστιατόριο Αυτραλία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Ιουλίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας !

Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Οκ συμφωνώ ότι όλα ήταν δικά τους και μαγειρεμένα με παραδοσιακό σπιτικό τρόπο. Αλλά κανείς μας δεν ξετρελάθηκε... Ψαρικά δεν φάγαμε γιατί ήταν αργά όταν πήγαμε. Οι μερίδες μας φάνηκαν κανονικές προς μικρές.. Στα συν το ιμαμ και ο τρόπος που είχε ψηθεί η μπριζόλα. Αλλά δεν μας έμεινε και κάτι άλλο... Το προσωπικό φιλικό ίσως και λίγο παραπάνω καμία φορά..

Ευχαριστούμε, evazli
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Λαχανικά, φρούτα ,κρέατα , ψάρια όλα δικά τους !
Πεντανόστιμο κατσικάκι εκτροφής τους με σκούρο χρώμα,που έλιωνε στο στόμα !
Σουτζουκάκια με σάλτσα ήταν σπιτικά και νόστιμα!
Επόμενη μέρα φάγαμε αστακομακαρονάδα αφού την είχαμε παραγγείλει από την προηγουμένη.
Οπωσδήποτε να την δοκιμάσετε , φρεσκοτατος αστακός , με σωστά χύλωμα στα μακαρόνια.
Η γιαγιά Μαρία είναι αξιαγάπητη και η κινητήριος δύναμη του μαγαζιού παρά τα χρονακια της !
Οπωσδήποτε θα ξαναπάμε.
Επόμενη ραντεβού για ψαρόσουπα !

Ευχαριστούμε, gregleeds
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Από τα καλύτερα φαγητά στο νησί για να μην πω το καλύτερο!
Φρέσκα ψάρια ,καταπληκτικό ψήσιμο του ψαριού πραγματικά ο παππούς ασυναγωνιστος!
Η γιαγιά Μαρια είναι η ψυχή του μαγαζιού!
Φανταστική αστακομαροναδα με μεράκι και αγάπη!Φρέσκος αστακός !!!!!
Δικά τους προϊόντα πιπεριές ,μελιτζάνες ,ντόπια τυριά και όλα τα φτιάχνουν οι ίδιοι!
Μια οικογενειακή επιχείρηση που σέβεται τον πελάτη της!
Μπραβο σε όλους!!!! Θα μας μείνουν αξέχαστοι!

Ευχαριστούμε, Antonis D

Εστιατόριο Αυτραλία: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λιβάδια, Αστυπάλαια
Αστυπάλαια, Δωδεκάνησα

Εστιατόριο Αυτραλία: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!