“Πολύ καλό... ΑΛΛΑ..”

Ο Μήτσος Μεζεδοπωλείο
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2021

Το φαγητό πολύ καλό, μεγάλη ποσότητα στο κύριο πιάτο, το προσωπικό ευγενικό, ΑΛΛΑ ζητήσαμε τον λογαριασμό και είχαμε παραγγείλει και μία μερίδα πακέτο. Ενώ είχαμε πληρώσει και ΔΕΝ είχαμε τελειώσει την μπύρα μας, ο σερβιτόρος μας ζήτησε να σηκωθούμε από το τραπέζι για να κάτσει άλλη παρέα και να περιμένουμε όρθιοι μέχρι να ετοιμαστεί το πακέτο που είχαμε παραγγείλει. Μια ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ κίνηση, που αναιρεί όλα τα παραπάνω θετικά σχόλια... επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ...

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, Popikostas

Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2021

Μετά από συστάσεις που είχαμε, επισκεφτήκαμε ένα βράδυ τη συγκεκριμένη ταβέρνα. Δεν είχαμε κάνει κράτηση, και παρ’ ότι φαινομενικά το μαγαζί ήταν ασφυκτικά γεμάτο, μας ζήτησαν να περιμένουμε μερικά λεπτά που θα άδειαζε ένα τραπέζι. Πράγματι, μετά από λίγα λεπτά καθόμασταν σε ένα καλό τραπέζι στο κέντρο του μαγαζιού. Η θέα είναι απίστευτη, και τα παιδιά που μας εξυπηρέτησαν πολύ ευγενικά, και ιδιαίτερα οι νεαροί βοηθοί (που δεν παίρνουν παραγγελίες).
Μας πήραν γρήγορα παραγγελία, και τα πιάτα άρχισαν να έρχονται αμέσως. Πήραμε ένα λουκάνικο, το οποίο ήταν πολύ νόστιμο, με πατάτες τηγανιτές, μία χοιρινή μπριζόλα που ήταν καλοψημένη και σε ικανοποιητικό μέγεθος, μία μερίδα συκώτι μαριναρισμένο, που ήρθε με ρύζι και πατατούλες. Ήταν πραγματικά πολύ γευστικό και μαλακό, από τα καλύτερα που έχω φάει, άξιζε που το πήρα από περιέργεια. Πήραμε ακόμη 1-2 ορεκτικά τα οποία ήταν επίσης νόστιμα και σε ικανοποιητικό μέγεθος. Γενικά το φαγητό μας άρεσε, μπορώ να πω ότι φάγαμε πολύ καλά, από τα καλύτερα βράδια μας στο νησί, παρ’ ότι δεν ήταν προγραμματισμένο, και η απόσταση ήταν αρκετή από το κέντρο της πόλης (περίπου 12 χλμ) αλλά ύψωμα και με στροφές. Και το κρασί τους ήταν πολύ ωραίο. Το σέρβις γρήγορο, αν και για να μας έρθει ο λογαριασμός, έπρεπε να το ζητήσουμε 3 φορές. Οι τιμές κανονικές θα έλεγα, όπως συνήθως…
Σαν κέρασμα, μας προσέφεραν παγωτίνια και τσίχλες για καθαρή αναπνοή, που βρήκα πολύ καλό σαν σκέψη

Ευχαριστούμε, _G3607AD
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2021

Δεν έχω λόγια θα πρέπει να επισκεφθείτε την ταβέρνα αυτή αξίζει τον κόπο πολύ νόστιμα πιάτα παιδάκια και γενικά κρεατικά συγχαρητήρια παιδιά!!! Τρομερή θέα βλέπεις όλη την Σύρο!

Ευχαριστούμε, f0tinip
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Από τις τοπ 3 ταβέρνες του νησιού. Γευστικότατα πιάτα. Γρήγορη εξυπηρέτηση. Φοβερή θέα. Τα ορεκτικά-μεζέδες του είναι σε ποσότητα κυρίως πιάτων. Νομίζω αξίζει να βρεθείτε για φαγητό στο ΜΗΤΣΟ. Κάντε κράτηση πριν βρεθείτε εκεί γιατί έχει πολύ κόσμο τις ώρες αιχμής.

Ευχαριστούμε, Bairakos
Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Value for money!! Εξαιρετικά πεντανόστιμα πιάτα σε μεγάλες μερίδες σε ένα ειδυλλιακό τοπίο με καταπληκτική θέα όλη την Ερμούπολη.

Ευχαριστούμε, DayTrip650466

Ο Μήτσος Μεζεδοπωλείο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ο Μήτσος Μεζεδοπωλείο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!