“Αγένεια και αντιεπαγγελματσμός”
Κριτική για: Ciel

Ciel
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2020

Υπέροχος χώρος εξαιρετική θέα ανεπαρκώς καταρτισμένο προσωπικό μετριότατο σέρβις αγενέστατη αντιεπαγγελματίας μπαργούμαν τουαλέτες χωρίς χαρτί έστω και μετά από ώρες και ανεπάρκεια διαχείρισης δικαιολογημενων παραπόνων πελατών για αγενή συμπεριφορά

3  Ευχαριστούμε, mariamN8896JF

Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2020

Επισκεφθηκαμε το εν λόγω κατάστημα την τελευταία μας μερα στο νησί και δεν θα μπορούσαμε να έχουμε χειρότερη επιγευση.
Κατά την άφιξή μας αποτανθήκαμε στον "υπεύθυνο " εν ονόματι Ελσουρίμ ή κάτι παρεμφερές που δεν συγκρατησαμε και απεφάνθη πως είναι ρεζερβε παρα το γεγονος ότι είδαμε περαστικό κόσμο να κάθεται (απλώς περίμενε μεγαλύτερη παρέα από ζευγάρι).
Στη συνέχεια βρήκαμε τραπεζι να καθίσουμε οπου ο σερβιτόρος μας ενημέρωσε πως θα πρέπει να ρωτήσουμε τον "υπευθυνο" πριν το οικειοποιηθουμε και μέχρι να τον βρούμε κάθισε άλλη παρεα. Δεν σήκωσαν την παρέα ποτε λεγοντας στον συντροφο μου επι λέξη "ρε φίλε, το είδαν κι εκατσαν", καθώς όλοι ξέρουν πως ο κόσμος επισκέπτεται ένα μαγαζί εστιασησ για να τον αποκαλούν ρε φίλε.
Όταν επιτελους βρήκαμε ένα τραπεζάκι πίσω πίσω, και ενώ καθίσαμε, μας ενημέρωσαν πως θα έπρεπε να σηκωθούμε γιατί είναι για φαγητό χωρίς να ερωτηθουμε στην τελική εάν θέλουμε να φάμε ή αν το πρόβλημα του καταστήματος είναι το καιροσκοπικο κερδος, ας μας ενημερωναν για την ελάχιστη κατανάλωση.
Επιπροσθέτως μια και δυσανασχετησαμε και κατά τύχη έγινε μπροστα στον ιδιοκτήτη ηρθε ο υπεύθυνος με αγαθό βλέμμα λέγοντας σε ξερω εγω σε έχω ξαναδεί?ενώ πριν λίγο ήμαστε φίλοι.. παρεπιπτοντως εδω να σημειωθεί πως το κατάστημα έχει τρεις σειρές τραπεζια.
Το ενδεχομένως πιο δύσκολο καλοκαίρι του τουρισμού μας, που τα νησιά προσπαθούν να στηρίχτουν στον εγχώριο τουρισμό και στους Έλληνες, υφίστανται ακομα τέτοια μαγαζιά που λόγω έλλειψης ανταγωνισμού διώχνουν με τον τρόπο τουσ τον κόσμο δουλεύοντας με την κλασσική νοοτροπία της "αρπαχτής". Εργαζόμαστε κι εμείς στην εστιαση και η απουσία ποιότητας παροχής υπηρεσιών μας είναι απογοητευτικη..

Υ.Γ. φυσικά όταν δυσανασχετησα και σηκώθηκα να φύγω βρέθηκε τραπεζι ως εκ θαύματος
Υ.Γ.2 φυσικά φύγαμε.

6  Ευχαριστούμε, Σοφία Μ
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2020

Πήγαμε για καφέ στο Σιελ και καταλήξαμε να πίνουμε κοκτέιλ μέχρι το απόγευμα. Απίστευτη θέα, μοναδική ατμόσφαιρα και πολύ γευστικά και δροσερά κοκτέιλ. Είναι ένα μέρος που αξίζει κανείς να επισκεφθεί στο νησί καθώς και να δοκιμάσει το φαγητό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Irene Z
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό μαγαζί με πολύ ωραία θέα. Θα το συνιστούσα και για πρωί για καφε, brunch και μπάνιο, αλλά και αργότερα το βράδυ για κοκτέιλ! Πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό προσωπικό. Λογικές τιμές.

Ευχαριστούμε, vagiaa123
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικά στην άκρη του νησιού στην περιοχή βαπόρια υπέροχα φωτισμένο ειδικά το βράδυ αξίζει για τα κοκτέιλ του αλλά και για φαγητό

Ευχαριστούμε, annalaz1993

Ciel: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αμπέλα, Σύρος

Ciel: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!