“Η απόλυτη μετριότητα”
Κριτική για: Σαν Μιχάλη - ΚΛΕΙΣΤΟ

Σαν Μιχάλη
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021

Πήγαμε παρέα συναδέλφων διαβάζοντας τις καλές κριτικές και λόγω της τοποθεσίας. Στη σαλάτα υπήρχε αλλαγή σε σχέση με το μενού, ο σερβιτόρος είχε επιθετική συμπεριφορά και το φαγητό δεν μας ικανοποίησε. Συνόπτικά μέτριο φαγητό, μέτρια εξυπηρέτηση, υψηλές τιμές. Είχαμε περισσότερες προσδοκίες.

3  Ευχαριστούμε, k_M2968EX

Η κριτική γράφτηκε 6 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Παρέα φίλων βρεθήκαμε στην όμορφη Σύρο μετά από έξι χρόνια που είχαμε περάσει καταπληκτικά!!Κλείσαμε με χαρά δείπνο στο εστιατόριο,καθώς όλα προμηνυαν μια ωραία γευστική εμπειρία σε περιβάλλον ιδιαίτερης αισθητικής!!Ιδιοκτήτες νέοι άνθρωποι με όνειρα και δημιουργικότητα,υλικά επιλεγμένα και ντόπια, έμπνευση,όλα ιδανικά!!Όμως κάτι πήγε λάθος!! Παραγγείλαμε έξι πιάτα και μας ικανοποίησε μόνο το οσομπουκο και η μανιταροπιτα..στα υπόλοιπα ψάχναμε που ήταν τα υλικά της εμπνευσμένης ονομασίας τους...οι δε τηγανίτες ήταν καμένες...η βινεγκρετ κερασιου ανυπαρκτη...τα καβουρια ανοστα...απογοητευτηκαμε...το εστιατόριο απεδειχθη πολύ κατώτερο των προσδοκιών μας!!!!Η θέση του το κατατάσσει έτσι κι αλλιώς σε προνομιακή θέση.. Ίσως κάποιες αλλαγές στο μενού του δώσουν και το χαρακτήρα που χρειάζεται για να προσφέρει στους πελάτες του και μια αληθινή γευστική εμπειρία!!

7  Ευχαριστούμε, Ματίνα Γ
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Δεν ήταν η πρώτη φορά που επισκεφτήκαμε το μαγαζί αλλά η συγκεκριμένη φορα ήταν μια δυσάρεστη εμπειρία. Παραγγειλαμε το ίδιο κρασί που είχαμε ξαναπιει με ανατίμηση 10€ μας σέρβιραν σε σπασμένο ποτηρι. Το T-bone δεν ήτανε ποτε medium rare,το ταρταρ του Μόσχου Μυκόνου μάλλον πηγαινε για δείγμα και το μόνο εξαιρετικό ηταν το ριζότο οσομπουκο. Ο σερβιτόρος αγενής μας πηρε το ΣΠΑΣΜΕΝΟ ποτηρι αφου είχε σερβίρει το κρασί και επέστρεψε στην θέση του ένα ΚΕΝΟ ποτηρι λέγοντας απλά ένα ορίστε και ξανά σέρβιρε εκ νέου από το μπουκάλι χωρις κανένα λόγο για την μερίδα κρασιού που χαθηκε. Στο τέλος περασε απο ολα τα τραπέζια και ρώτησε αν είναι όλα εντάξει ΕΚΤΟΣ βέβαια από το δικό μας. Τέλος ζητώντας τον λογαριασμό μας έφερε μια προχειρη απόδειξη και δεν μας επέστρεψε ποτε τα ρεστα. Και όταν ζητήσαμε την ΑΠΟΔΕΙΞΗ ο σερβιτόρος μαζί με τους ιδιοκτήτες μας χλευαζαν. Λυπούμαστε πολυ γιατί την πρώτη φορά που επισκεφτήκαμε το μαγαζί ειχαμε διαμόρφωση μια πολυ καλη άποψη και εν τέλει διαπιστώνουμε ότι τείνει να γίνει ένα κοινό τουριστικό μαγαζί που τους πελατες του τους βλέπει απλά σαν πορτοφολι!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
9  Ευχαριστούμε, _X1757XC
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιουλίου 2021

Ωραία ατμόσφαιρα, ευγενικό προσωπικό, ωραία θέα και κυρίως γευστικό φαγητό, όμως οι τιμές δεν συμβαδίζουν με τις ποσότητες που προσφέρει

3  Ευχαριστούμε, 955dimitra
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πόσο κρίμα είναι σε μαγαζιά με τόσο ευνοϊκή θέση και καλή αισθητική - από άποψη χώρου, το φαγητό να είναι τόσο κάτω του μετρίου (ούτε το ψωμί δεν τρωγόταν). Να πληρώνουμε παιδιά, αλλά να τρώμε έστω αξιοπρεπώς.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
8  Ευχαριστούμε, Guide617685

Σαν Μιχάλη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Φοίνικας, Σύρος