Αποθήκευση

Η κριτική έγινε: 29 Αυγούστου 2020
angela20pi
Θεσσαλία, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Τήν πρώτη φορά στο νησί...

Τήν πρώτη φορά που θά βρεθείς στο νησί επισκεψου κ τό ηφαίστειο... μήν περιμένεις νά δείς κρατήρα... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 1 Αυγούστου 2020
sakistrikala
Τρίκαλα, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Διαβάστε και τις 2.073 κριτικές

1.017
1.017
Η κριτική έγινε: 7 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Αθλητικο παπουτσι , καπελο και μπολικο αντηλιακο. Τα πετρωματα και η γεωμορφολογια ειναι πολυ διαφορετικα και ενδιαφεροντα. Δεν υπαρχει ορατος κρατηρας οπως αναμενει κανεις αλλα το μαγμα βρισκεται κατω απο το εδαφος. Το αερακι , η θεα και οι φωτογραφιες απο την κορυφη αξιζουν τη διαδρομη. Αν εχετε τη δυνατοτητα να ακολουθησετε τον ξεναγο θα ακουσετε κ ωραια πραγματα για την ιστορια του.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, nikolia s
Η κριτική έγινε: 29 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Παρασκευή μεσημέρι, φτάνουμε στο ηφαίστειο, βγάζω να πληρώσω τα εισητηρια μας με χρεωστική κάρτα καθώς δεν είχα μετρητά επάνω μου και μιας και πρόκειται για μια συναλλαγή ευρέως διαδεδομένη, νόμιμη και που συνίσταται πλέον για αποφυγή διασποράς του Κορωνοϊου.
Πιο άσχημα δεν έχω νιώσει, τα παλικάρια στα εκδοτήρια με τρόπο όλο ειρωνεία με ρωτουσαν, καλά μετρητά δεν έχετε; Κ να οι μορφασμοι δυστροπιας...
Κ αρχίζουν μπροστά σε τόσο κόσμο να μας λένε, εσείς με τη κάρτα καθίστε στην άκρη γιατί καθυστερείτε το κόσμο σα να φταιγαμε για κάτι (με κάρτα ανέπαφη που υπό νορμάλ συνθήκες πρόκειται για συναλλαγή δευτερολέπτων) με ύφος λες και δε πληρώσαμε.
Απαράδεκτοι!
Θα έπρεπε σε τετοιους χώρους να επιλέγονται άνθρωποι με υπόβαθρο ώστε να "ανεβάζουν" το νησί κ όχι να δυσφημούν τις υποδομές.

2  Ευχαριστούμε, 143mariantzelak
Η κριτική έγινε: 29 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Στο λιμάνι θα βρείτε καραβάκια που θα σας πάνε εκδρομή στο ηφαίστειο. Το εισητηριο είναι 20 ευρω. Ανεβαίνοντας στην κορυφή του ηφαιστείου η θέα είναι μαγευτική.

3  Ευχαριστούμε, angela20pi
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πάρα πολύ περπάτημα κάτω από τον καυτό ήλιο. Στην ουσία δεν βλέπεις κάτι (πέρα από το ότι έχει πολύ ωραία θέα για φωτογραφίες στην κορυφή). Πέρα από ηφαιστειακά πετρώματα και μια τρύπα δεν υπάρχει κάτι άλλο να δεις. Γενικότερα οι περισσότεροι ξεναγοί τρέχουν μπροστά με αποτέλεσμα αν μείνεις πίσω να μην ακούσεις από σχεδόν ως απολύτως τίποτα. Μπορείς να το κάνεις μια φορά αλλά και να μην το κάνεις δεν χάνεις και κάτι...

1  Ευχαριστούμε, nikolettanom
Η κριτική έγινε: 9 Αυγούστου 2020

Αρκετό περπάτημα χωρίς ουσία....περιμενεις να δεις κάτι που τουλάχιστον θα θυμίζει ηφαίστειο αλλά τίποτα μόνο πέτρες και βράχους.Δεν κατάλαβα το εισιτήριο εισόδου τι σκοπό είχε αφού δεν μας πρόσφεραν τίποτα ουσιώδες δεν είχαν καν κάποιους να μας ενημερώνουν για το ηφαίστειο . Χάσαμε άδικα την ώρα μας όπως επίσης και στα λεγόμενα ζεστά νερά.Μετα απο τόσο περπάτημα μας πήγαν στα νερά μας άφησαν σε αρκετή απόσταση από την ακτή. Αρκετοί είχαν κουραστεί και τους μαζεύαμε με τα σωσίβια.

Ευχαριστούμε, 153giannism