“Μελιτζανοσαλάτα Θεική”

Fokos Taverna
Καλό για: Οικογένειες με παιδιά, Τοπική κουζίνα, Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Μεσημεριανό, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2017

Δεν έχω φάει πιο ωραία μελιτζανοσαλατα. Οι σαλάτες γενικά είναι τέλειες. Η θέα καταπληκτική και το προσωπικό πολύ πρόθυμο και εξυπηρετικό.

Ευχαριστούμε, Natasha K

Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ενα ομορφο περιβαλλον με ιδιαιτερες γευσεις..καλη εξυπηρετηση..με πανεμορφη θεα την μοναδικη σε φυσικη ομορφια παραλια του...καλη προσβαση !! Για αυτους που ζητανε μια αληθινη Μυκονο , απλη, ομορφη γεματη απο ιδιαιτερες εικονες και γευσεις!!

Ευχαριστούμε, soursouanastasia
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μια ταβερνα που βρισκεται μπροστα στη φανταστικη παραλια του Φωκου. Ομορφη σαν περιβαλλον ομως αν εξαιρεσουμε την πολυ καλη χωριατικη σαλατα δυστυχως οι δυο χοιρινες μπριζολες που ηταν το κυριως φαγητο δεν τρωγοντουσαν. Ηταν ωμες (ροζ κρεας) με αποτελεσμα και η γευση να ειναι παραξενη. Φαγαμε τρεις μπουκιες Εμειναν στο πιατο μας. 14 ευρω η μια .Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν ρωτηθηκαμε γιατι εμεινε ολο το φαγητο στα πιατα. Δεν ειπαμε τιποτε αλλα δυσαρεστηθηκα πολυ. Θεωρω οτι η χοιρινη ειναι μια safe επιλογη.

1  Ευχαριστούμε, ΑΝΝΑ Α
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητο μας φάνηκε αδιάφορο και πολύ ακριβό για αυτό που προσφέρει ...
Πηραμε τη σαλάτα με φρούτα εποχής και μονο φρούτα δεν είδαμε και το ντρέσινγκ ανοστο. Η μερίδα με τα μπιφτέκια κοτόπουλου μονο μερίδα δεν ήταν, τα μπιφτέκια ήταν δείγμα .... Εναν κακομαγειρεμενο μουσακά που μας πρότειναν και ενα καλαμαρακι ψητό κατεψυγμένο ...
Πήραμε ακόμα μια σαλάτα με ρύζι κ κάσιους ,τίποτα το ιδιαίτερο καμια ενταση το πιάτο. Γενικά εμείς δε φαγαμε καλά .

Ευχαριστούμε, vivisologlou
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ήσυχη ταβέρνα στην παραλια του φωκου λιγο μακριά απο τη χώρα και λιγο χωματόδρομος μέχρι να φτάσετε . αξίζει όμως το φαγητο . Φάγαμε μύδια κοκκινιστα καλαμάρι γεμιστό το μπιφτέκι του επισης εξαιρετικό , ωραια ορεκτικά . Η μόνη ένσταση θα μπορούσατε να κερασετε ενα φρούτο στο τέλος

Ευχαριστούμε, Olga M

Fokos Taverna: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλαφάτης, Μύκονος

Μύκονος, Κυκλάδες
Ορνός, Μύκονος

Πλατύς Γιαλός, Μύκονος
Τούρλος, Μύκονος

Fokos Taverna: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!