“Καταπληκτικό εστιατόριο, άψογο περιβάλλον!”
Κριτική για: Μαργιώρα

Μαργιώρα
Κλείστε τραπέζι
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Φανταστικά πιάτα σε μία από τις ωραιότερες Χώρες του Αιγαίου, τη Χώρα της πανέμορφης Κύθνου! ´Ολα τα πιάτα καταπληκτικά αλλά μην παραλείψετε τις φωλιές της γαρίδας που μας εντυπωσίασε!

Ευχαριστούμε, _T167IZ
Ο/η margiora m, Owner του Μαργιώρα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Ιουλίου 2021

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και τον χρόνο που αφιερώσατε για να μας δώσετε αυτό το εξαιρετικό feedback!
Η μεγαλύτερη χαρά για εμάς είναι ότι απολαύσατε μια όμορφη εμπειρία στη Μαργιώρα! Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά και να δοκιμάσετε κι άλλες γεύσεις απ' το μενού μας!

Η κριτική γράφτηκε 4 Ιουλίου 2021

Στο Μαργιώρα βρεθήκαμε αφού φύγαμε άρον άρον από το Kraken. Το κτίριο που στεγάζεται είναι ιδιαιτερα επιβλητικο, ακούσαμε χαλαρή μουσική και απολαύσαμε εξαιρετικο κρασί. Υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε ετικέτες . Οι τιμές του λίγο τσιμπημένες αλλά σε καμία περίπτωση δε θα νιώσεις ότι πέταξες χρήματα. Εάν βρεθείτε στη Χωρα κάντε μια στάση οπωσδήποτε

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, christinavog
Ο/η margiora m, Owner του Μαργιώρα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Ιουλίου 2021

Φυσικά, θα χαρούμε να σας δούμε στο εστιατόριό μας και να δοκιμάσετε και τη λίστα με τα κοκτέιλς μας!

Η κριτική γράφτηκε 4 Ιουλίου 2021

Επισκεφθήκαμε το εστιατόριο το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος κατόπιν παρότρυνσης επαγγελματία του νησιού και μετά από δυσκολία στο να κάνουμε κράτηση. Εν τέλει αφού κλείσαμε μας ενημέρωσαν ότι θα πρέπει μέχρι τις 21,45 να έχουμε ολοκληρώσει το φαγητό μας γιατί υπήρχε επόμενη κράτηση. Ο χώρος του εστιατορίου χωρίζεται σε δύο μέρη σε μια εσωτερική αυλή και σε ένα ανοιχτό όμορφο πλάτωμα. Εμάς μας έδωσαν τραπέζι μέσα στην αυλή, η οποία ομολογουμένως δεν ήταν και ότι καλύτερο. Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή σε υπερβολικό βαθμό θα έλεγα αφού δεν προλαβαίναμε να αδειάσουμε το πιάτο μας και αμέσως μας το "άρπαζαν"! Οι επιλογές στα κυρίως πιάτα πολύ περιορισμένες και οι μερίδες μικρές. Από τα πιάτα που δοκιμάσαμε το ψητό ψάρι ήταν αρκετά καλό όπως και μία πίτα. Τα υπόλοιπα αδιάφορα όπως και το γλυκό! Θεωρώ ότι οι τιμές είναι πολύ ακριβές γι'αυτό που προσφέρει!

Ευχαριστούμε, Valkali

Καλησπέρα !
Σ' ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιέρωσες ώστε να γράψεις την κριτική σου. Λυπούμαστε που δεν έζησες την εμπειρία της Μαργιώρας όπως την είχες φανταστεί. Χαιρόμαστε που η εξυπηρέτηση μας σας άφησε ικανοποιημένους! Σε μία τόσο busy περίοδο η επιβράβευσή σας είναι πολύ σημαντική! Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο κατάλογος μας έχει λίγες επιλογές και ανανεώνεται ανά συχνά χρονικά διαστήματα καθώς επιθυμούμε να έχουμε άριστο αποτέλεσμα και ποικιλία! Τέλος, οι τιμές των πιάτων μας είναι ανάλογες της ποιότητας των πρώτων υλών που επιλέγουμε με πολλή προσοχή ώστε να έχουμε γευστικά ένα άρτιο αποτέλεσμα. Θα χαρούμε να σας δούμε ξανά στη Μαργιώρα ώστε να έχετε την ευκαιρία να δοκιμάσετε περισσότερα πιάτα απ' το μενού μας και με χαρά να ακούσουμε και τη γνώμη σας για τη λίστα κρασιών μας ή για τα κοκτέιλ μας.

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουνίου 2021

Ωραίο περιβάλλον, εξυπηρετικό προσωπικό , αλλά μέχρι εκεί. Το φαγητό τίποτα το ιδιαίτερο που να δικαιολογεί τις τιμές του - 6 ραβιόλια στο πιάτο - αξία 9 ευρώ!!! , και αν ήταν και εξαιρετικό, δεν θα έλεγε κανείς τίποτα. Αλλά δυστυχώς δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Ενώ οι κροκέτες ρυζιού σαφώς ανώτερες από τα ραβιόλια αλλά εξίσου λίγες...
Μερικοί νομίζουν ότι απευθύνονται σε ιθαγενείς, αλλά και οι ιθαγενείς κάποια στιγμή ξυπνάνε. Αν δεν διορθώσουν τις τιμές και το φαγητό δεν τους βλέπω να παραμένουν για πολύ ακόμη.

2  Ευχαριστούμε, Nikos B
Ο/η margiora m, Owner του Μαργιώρα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Ιουνίου 2021

Καλησπέρα Νίκο!
Σ' ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιέρωσες ώστε να γράψεις την κριτική σου. Λυπούμαστε που δεν έζησες την εμπειρία της Μαργιώρας όπως την είχες φανταστεί. Οι τιμές των πιάτων μας είναι ανάλογες της ποιότητας των πρώτων υλών που επιλέγουμε με πολύ προσοχή ώστε να έχουμε γευστικά ένα άρτιο αποτέλεσμα. Θα χαρούμε να σε δούμε ξανά στη Μαργιώρα ώστε να έχεις την ευκαιρία να δοκιμάσεις περισσότερα πιάτα απ' το μενού μας και με χαρά να ακούσουμε και τη γνώμη σου για τη λίστα κρασιών μας ή για τα κοκτέιλ μας.

Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό. Όμορφη διακόσμηση οι σερβιτόροι εξυπηρετικότατοι το φαγητό φανταστικό !
Αξίζει να το επισκεφθεί κανείς !!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, mariakT2001PE

Η μεγαλύτερη χαρά για εμάς είναι ότι απολαύσατε μια όμορφη γαστρονομική εμπειρία στη Μαργιώρα!

Φυσικά, θα χαρούμε να σας δούμε στο εστιατόριό μας <3

Η ομάδα της Μαργιώρας

Μαργιώρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χώρα Κύθνου, Κύθνος

Μέριχας, Κύθνος

Μαργιώρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!