“Πολύ καλο”
Κριτική για: Αρχιπέλαγος

Αρχιπέλαγος
Καλό για: Οικογένειες με παιδιά, Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Περιγραφή: Για 35 συναπτά χρόνια προσφέρουμε παραδοσιακές γευστικές απολαύσεις που παρασκευάζονται με αγνά υλικά, από τα οποία τα περισσότερα παράγονται στην μικρή φάρμα της οικογένειας ή από επιλεγμένους ντόπιους βοσκούς και ψαράδες. Έτσι μπορούμε να προσφέρουμε πρωτογενείς γεύσεις με μεγάλη θρεπτική αξία σε ένα φιλόξενο παραδοσιακό περιβάλλον. Μπορεί ο κατάλογος των κρασιών μας να μην εντυπωσιάζει με την ποικιλία του όμως εισπράτουμε συνήθως επαινετικά σχόλια για τις επιλογές μας από ελληνικές ποικιλίες. Κα βέβαια οι πελάτες μας θα βρούν εκλεκτές ποικιλίες τσίπουρου, ρακής, ούζου και μπύρας, ώστε να συνοδεύσουν την γευσιγνωσία τους. Το "Αρχιπέλαγος" προσφέρεται για συνεστιάσεις κάθε λογής δεδομένου ότι έχει πολυετή εμπειρία στην απρόσκοπτη εξυπηρέτηση μεγάλου αριθμού συνδαιτημόνων, χωρίς υποχωρήσεις στην ποιότητα των προσφερόμενων υπηρεσιών. Μπορείτε να διαπιστώσετε "ιδίοις στόμασι" όλα τα παραπάνω και άλλα που δεν περιγράφονται με λόγια...
Η κριτική γράφτηκε 16 Σεπτεμβρίου 2021

Το καλύτερο φαγητό που φάγαμε στο νησί, το αφήσαμε δυστχυχως για το τέλος και το μετανιώσαμε όλοι! Παραδοσιακή κουζίνα,εξαιρετικές γεύσεις, πολύ φιλικό προσωπικό και η κυρία στην κουζίνα εξαιρετική. Για όλους μας το καλύτερο φαγητό στο νησί από όσα δοκιμασαμε

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, Annasasia

Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2021

Ήταν το πρώτο εστιατόριο που φάγαμε στο νησί. Η τοποθεσία υστερεί αλλά οι γεύσεις εξαιρετικές σε όλα τα πιάτα. Το φαγητό σπιτικό. Το σφουγγάτο και η ρεβυθάδα είναι must.
Ευγενικό και γρήγορο service. Η κα Ελένη εκτός από καταπληκτική μαγείρισσα είναι και πολύ φιλική και ενδιαφέρεται αν ο πελάτης έμεινε ευχαριστημένος, περνώντας από τραπέζι σε τραπέζι.

Ευχαριστούμε, PANOSTRIG
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2021

Ειχαμε ακούσει για το μαγαζί και πήγαμε μεσημερι..απογοήτευση η τοποθεσία,δίπλα σε στενό δρόμο, χωρίς θεα και με στήσιμο μαγαζιού πιο παλιακο απ´ όσο θα έπρεπε.ψήθηκαμε να πάρουμε ψάρι και μας βγήκε πιο ακριβό και από την Άρια..τα πρώτα ήταν μέτρια και γενικα ο κατάλογος ειναι πιο Ακριβος απ όσο θα έπρεπε.

Ευχαριστούμε, Lydia_Anagnostou
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2021

Γυρίζαμε απο θάλασσα και αφου επισκεφθηκαμε τη Παναγια πήγαμε στο Αρχιπέλαγος μιας και ήταν στα προτεινόμενα εστιατόρια του νησιού απο ένα φίλο που έχει σπίτι. Φάγαμε θαλασσινά , σαρδελα, γαυρο τηγανητό ξεροψημενο super, μύδια αχνιστά , ωραία ταραμοσαλάτα αλλά το αποκορύφωμα ήταν τα μπαρμπούνια τα οποία ηταν εξαιρετικά τηγανισμένα. Ωραίο φιλικό γρήγορο service και καλές τιμές χωρίς να σου παιρνουν το scalp.

Ευχαριστούμε, Michalis D
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Τίμιο φαγητό πολύ γρήγορο σέρβις και ευχάριστο προσωπικό - σπανίζει στο νησί- μερίδες καλούτσικες.
Καλαμάρι τηγανητό φρέσκο καλό πατάτες τηγανιτεσ σπέσιαλ χόρτα ωραία, απο κυρίως κοτόπουλο γιουβέτσι καλό, χωρίς πολλά μπαχαρικά αλλά ωραίο
Λεμονάτο μοσχαράκι απλά καλό. Σε γενικές γραμμές ήταν πολύ τίμιο και ίσως μας φάνηκε καλύτερο γιατί ο μέσος όρος στο νησί είναι πολύ χαμηλός.

Ευχαριστούμε, alexaD7198BZ

Αρχιπέλαγος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αρχιπέλαγος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!