Η κριτική έγινε: 15 Ιουνίου 2019

Υπέροχο δωμάτιο !! Ανακαινισμένο με πολύ γούστο και πραγματικά πεντακάθαρο...σπάνια βρίσκεις τόσο προσεγμένα δωμάτια και σε καλή τιμή..η ιδιοκτήτρια πολύ ευγενική και εξυπηρετική...της ζητήσαμε να κρατήσουμε το δωμάτιο λίγες ώρες παραπάνω για να αφήσουμε τα πράγματα μεχρι να φυγει το πλοίο και δέχτηκε αμέσως...οι περισσότεροι σου λένε ψέματα ότι και καλά είναι κλεισμενο..θα ξαναπηγαινα με μεγάλη χαρα!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, Yota84
Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2018

Μείναμε στο ξενοδοχείο Φιλοξενία τον Ιούλιο σε ένα από τα ανακαινισμένα δωμάτια που βρίσκονται στο ισόγειο (συγκεκριμένα στο 6).
Οι παροχές τους ήταν παραπάνω από ότι περιμέναμε. Το δωμάτιο ήταν ολοκαίνουργιο. Μύριζε ακόμη σαν καινούργιο…
Πολύ καλής ποιότητας λευκά είδη (guy laroche), στρώμα (coco mat), πολύ όμορφη διακόσμηση, προϊόντα προσωπικής περιποίησης ( κορές). Όλα προσεγμένα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια.
Τρώγαμε πρωινό στη βεράντα του δωματίου μας που είχε το πρωί πολύ δροσιά και ήταν υπέροχα.
Το σημείο είναι ιδανικό. Ακριβώς στην είσοδο της Χώρας, χωρίς να χρειάζεσαι αυτοκίνητο για να βγεις αλλά και τέλεια ηχομόνωση για να κοιμηθείς το βράδυ.
Εντύπωση μας έκανε η ευγένεια της ιδιοκτήτριας (της Κας Μαρίας) καθώς και η καθολική κάλυψη του internet.

Σίγουρα θα τα ξαναπούμε!!!

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
1  Ευχαριστούμε, Ioannis_Cyberdyne
Η κριτική έγινε: 4 Αυγούστου 2018

Επισκεφτήκαμε τα studio Filoxenia αρχές Ιουλίου! Μείναμε στα κάτω δωμάτια, που ήταν πλήρως ανακαινισμένα με πολύ ποιοτικό γούστο (βλ. μπάνιο και κυριολεκτικά ατσαλάκωτα σεντόνια), άνετα και αστραφτερά. Η λέξη "πεντακάθαρα" μου φαίνεται λίγη και αξίζουν πολλά μπράβο στην ευγενική κοπέλα που φροντίζει για την καθαριότητα στα δωμάτια. Στα συν ο κλιματισμός, οι φιλήσυχοι ένοικοι και ότι το Filoxenia βρίσκεται στην καρδιά της Χώρας, στη μικρή πλατεία που σταθμεύουν και τα λεωφορεία! Σίγουρα θα ξαναέμενα εκεί!

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, Βάσω Τ
Η κριτική έγινε: 2 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε απο 27 Ιουλίου έως και 2 Αυγούστου. Οικογένεια με 2 παιδιά, στο δωμάτιο που χωράει μέχρι και 5 άτομα στο πάνω διαμέρισμα. Το δωμάτιο ήταν πολύ ευρύχωρο, πολύ κοντά στην χώρα της Κύθνου 2 λεπτά με τα πόδια. Η καθαριότητα με άριστα το 10 είναι στο 8. Έχει διπλά τζάμια για να μην ακούγεται η φασαρία του δρόμου. Δωρεάν το Παρκίνγκ δίπλα στο ξενοδοχείο. Το δωμάτιο διαθέτειοτι χρειάζεται μια οικογένεια, έχει μέχρι και πλυντήριο ρούχων. Οι ιδιοκτήτες που κσλοί και ευγενικοί άνθρωποι.

1  Ευχαριστούμε, Savas S
Η κριτική έγινε: 29 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο Φιλοξενία μένουμε τα τελευταία 5 χρόνια των διακοπών μας. Τα δωμάτια είναι υπέροχα και οι ιδιοκτήτες το ίδιο. Όταν μας πληροφόρησαν ότι θα έκαναν ανακαίνιση δεν βρίσκαμε το λόγο. Φέτος πήγαμε ξανά και μείναμε όπως πάντα στο δωμάτιο 3 του ισογείου. Τι να πω… σχεδόν δεν το αναγνωρίσαμε!!!! Τα μόνα που έμειναν στη θέση τους ήταν οι τοίχοι! Καινούργιο μπάνιο (πλακάκια, είδη υγιεινής...), καινούργια κουζίνα και εξοπλισμός, καινούργια έπιπλα, φοβερή διακόσμηση, καινούργια στρώματα (coco mat φανταστικά!!!) καινούργιες πόρτες με τέλεια ηχομόνωση. ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ!

Ευχαριστούμε, nipalen