“Κρυμμένος θησαυρός!”
Κριτική για: Κύθνον Ανθόεσσαν

Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2021

Υπέροχα παραδοσιακά χειροποίητα γλυκά κουταλιού,ταψιού αλλά και τοπικά αλμυρά πιταρο!καθε χρόνο που επισκέπτομαι το νησί,πηγαίνω και παίρνω υπέροχες μαρμελάδες για όλο το χρόνο,κάπαρη και γλυκά κουταλιού!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, F1922AS_

Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Original 100% . Δεν έχει φρεντο δεν έχει καπουτσίνο , μόνο ελληνικό και φραπέ. Γλυκά του κουταλιού και τρία τέσσερα χειροποίητα και αυτό είναι όλο ... old fashion πράγματα

Ευχαριστούμε, johndrikos
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2019

Banoffie, μπακλαβάς, μιλφειγ, εκμέκ κανταιφι όλα ένα και ένα...και ειναι μόνο ότι προλάβαμε στις μέρες που είχαμε στη διάθεσή μας! Δεν τρως ποτέ μόνο ένα , δεν γίνεται! Χειροποίητα όλα και πάντα φρέσκα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, DimitrisXepa
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Έψαχνα να πιω παραδοσιακό ελληνικό καφέ. Πραγματικά το μαγαζί ειναι πολυ γραφικό ΑΛΛΑ. Μπαίνω μέσα (η κοπελίτσα αγναντευε) και ζητάω εναν ελληνικό διπλό για να τον πάρω μαζί μου στο χέρι. και πραγματικά.... ερχεται μετα απο λίγο η σερβιτόρα και μου είχε βάλει τον ΕΛΛΗΝΙΚΌ που ζεματάει σε πλαστικό ποτήρι του φραπέ με καπάκι και ΚΑΛΑΜΑΚΙ. Συμβιβάζομαι και λεω οκ... Πληρώνω 2€ (χωρίς απόδειξη) και φεύγω αλλά πραγματικά ο καφές ηταν κακός. Γυρνάω πίσω ενοχλημένος και τους επιστρέφω τον καφέ και τους λεω οτι δεν μου άρεσε. Πρόθυμος ο κύριος μέσα να μου επιστρέψει τα χρήματα μου αλλα πραγματικά οκ δεν είχα τέτοιο απαίτηση αλλα τόσα γλυκά είχε εκεί μέσα θα μπορούσαν να μου προσφέρουν ενα παστέλι κάτι να μην φιγω έτσι. Και τότε πετάχτηκε μια καλή κυρία και φώναξε κουνώντας το χέρι περιφρονιτικα δεν δίνουμε λευτα πίσω. Τι να πω....κρίμα απλά. Δεν άξιζε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, g m
Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφος παραδοσιακός χώρος. Όσα γκυκά δοκιμάσαμε ήταν τρομερά. Το γλυκό μπισκότο και το μπανόφι εξαιρετικά. Ευγενέστατες οι δύο κυρίες που ήταν εκεί. Πραγματικά αναπάντεχη έκπληξη

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, apithan0s

Κύθνον Ανθόεσσαν: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χώρα Κύθνου, Κύθνος

Μέριχας, Κύθνος

Κύθνον Ανθόεσσαν: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!