“Ποσότητα και ποιότητα.... ”
Κριτική για: Εστιατόριο Μπονάτσα

Εστιατόριο Μπονάτσα
Καλό για: Γραφική θέα, Τοπική κουζίνα
Περιγραφή: Το εστιατόριο "Μπονάτσα" βρίσκεται στον ομώνυμο οικισμό και απέχει μόλις 50 μέτρα από τη θάλασσα. Η θέα θα σας μαγέψει, βλέποντας από την βεράντα του τη Μήλο, την Πολύαιγο, τον Άγιο Ευστάθιο, τον Άγιο Γεώργιο μέχρι και η Φολέγανδρος. Στην κατασκευή και τη διακόσμηση κυριαρχούν το ξύλο και ηφαιστειογενείς πέτρες σε κόκκινο και λευκό χρώμα, ενώ ο χώρος μας διαθέτει κήπο και άνετο parking. Μενού Το εστιατόριο μας προσφέρει στους πελάτες άψογη εξυπηρέτηση και γεύσεις μοναδικές. Αυτό που το κάνει να ξεχωρίζει είναι η άριστη ποιότητα των υλικών που χρησιμοποιούμε συνδυασμένη με το μεράκι μας για το καλό μαγείρεμα. Μπορείτε να γευθείτε πραγματικό σπιτικό φαγητό που βασίζεται σε ελληνικά παραδοσιακά πιάτα, περιλαμβάνει Κιμωλιάτικους μεζέδες για να ανοίξει η όρεξη σας και πολλά μαγειρευτά φαγητά. Υπέροχοι μεζέδες όπως μπεκρή μεζέ, κολοκυθοκεφτέδες, ντοματοκεφτέδες με λιαστή ντομάτα, χταποδάκι κρασάτο φτιάχνονται κάθημερινά. Θα χαρούμε να σας εξυπηρεστήσουμε.
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικά πιάτα (γεμιστά και παστίτσιο) , πολύ καλό και τίμιο μαγαζί και τα πιάτα του καλές ποσότητες.. Με εξαιρετική θέα.

1  Ευχαριστούμε, dimitris s

Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2019

Φιλικό περιβάλον και πολύ καλή εξυπηρέτηση,εξαιρετκό φαγητό (ψάρια,καλαμαράκια)και πολύ λογικές τιμές.Με καταπληκτική θέα!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
2  Ευχαριστούμε, Μίλτος Π
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ίσως το καλύτερο φαγητό στο νησί της Κιμώλου..αν επισκεφθήτε το νησί μην παραλείψετε να πάτε να φάτε στην ταβέρνα Μπονάτσα...Η θέα θα σας μαγέψει..
Στο φαγητό τώρα..τι να πρώτοπω...οι κολοκυθοκεφτέδες από τους καλύτερους που έχω φάει.. να πάρετε οποσδήποτε.. ΦΡΕΣΚΟ ΨΑΡΙΙΙ!!!! Ψημένο άψογα...Μπράβο Γρηγόρη τα καλύτερα ψάρια που έχουμε φάει..
Ψάχνω για καλό φαγητό, λόγω των παιδιών μου θέλω να τρώνε υγιεινά και καλά!!! Εεε το εστιατόριο της Μπονάτσας μας άφησε με τις καλύτερες εντυπώσεις..
Αγγέλω-Γιάκουμε-Γρηγόρη-Νικολέτα-Κατερίνα-Βίκη σας ευχαριστούμε για όλα!!! Εις το επανιδείν...

1  Ευχαριστούμε, sotiriag120
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουλίου 2019

Ίσως το πιο καλό φαγητό στην Κίμωλο!!!
Ψάρια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΦΡΈΣΚΑ από τα χέρια του Γρηγόρη!!!
Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα και με κλειστά τα μάτια!!!
Ο ιδιοκτήτης και το προσωπικό, πάντα χαμογελαστοί και πρόσχαροι...
Ένα μεγάλο μπράβο!!!

Ευχαριστούμε, giannisfolias
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή η εξυπηρέτηση η Νικολέτα και Βίκυ ευγενεστατες με το χαμόγελο στα χείλη πρόθυμες να σε εξυπηρετησουν. Νορμαλ τιμές , καλές ποσότητες εχει κ γλυκάκι στο τέλος

1  Ευχαριστούμε, mariaKe112

Εστιατόριο Μπονάτσα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Εστιατόριο Μπονάτσα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!