“Τρομερό Σέρβις! Καλές τιμές , πολύ ωραίο φαΐ !”
Κριτική για: Άραξε

Άραξε
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πήγα στο μαγαζί με την κοπέλα μου φάγαμε αρκετά καλά σε σχέση με τα λεφτά τα οποία δώσαμε. Πολύ ωραίες μακαρονάδες πολύ ισορροπημένες γεύσεις άπαιχτο ριζότο με γαρίδες και τα ντόπια μακαρόνια με ματσατα τα δοκιμάσαμε και με σουτζουκάκια και με κόκορα , μας το είχαν συστήσει κάτι φίλοι από Θεσσαλονίκη για πρωινό και για βραδινό . Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα να το δοκιμάσετε και μετά δεν θα τρώτε άλλου. Βρίσκεται στο καλύτερο σημείο της Φολέγανδρου με γραφική πλατεία , το προσωπικό άπαιχτο, σέρβις γρήγορο και πάντα φιλικοί με ένα χαμόγελο στο στόμα . Σου αλλάζει την διάθεση !

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, Maps38267334247

Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Επισκευτήκαμε το μαγαζί λόγω γενικά καλών κριτικών. Αλήθεια πιστεύετε ότι ο Ελληνικός τουρισμός είναι αυτό το χάλι που παρουσιάζετε? 1 μερίδα καλαμαράκι , 1 χταπόδι και 200ml ούζο στα 42 ευρώ? Μακριά και αγαπημένοι.

Ευχαριστούμε, Discover579255
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Καλο πρωινο. Ολα θα μπορουσαν καλυτερα για να ξεφυγουν απο το τυποποιημενο (ομελετα καφες) . Καλο πανκεικ. Ελαφρως αδικαιολογητα τσιμπημενες οι τιμες..Δροσια κατω απ τα δεντρα...

Ευχαριστούμε, Vassilios K
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξυπηρετηθήκαμε αργά ενώ είχαμε κάνει μια πολύ απλή παραγγελία. Το pancake ήταν νόστιμο αλλά βρηκαμε δυο τρίχες μέσα. Λίγη προσοχή! Η τοποθεσία είναι πολύ ωραία και η σκιά τέλεια για μεσημέρι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, Manos45
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2021

Φτάσαμε στο νησί Παρασκευή μεσημέρι με την πάρεα μου, αμέσως αντικρίσαμε τις ομορφιές του νησιού. Μετά από τις βόλτες μας στο λιμάνι και την χώρα , πήγαμε σε ένα ταβερνάκι στην χώρα πολύ ωραίο πάνω σε πλατεία , το όνομα Αραξε.
Εμπειριες από το μαγαζί είναι τρομερές τα αφεντικά είναι πολύ φιλικα και το φαΐ αρκετά αξιόλογο και αρκετά value for money . Φάγαμε 4 άτομα και ηπιαμε ενα κρασί καταπληκτικό άσπρο /ροζέ ..2 πήραν ριζότο γαρίδας και γαριδομακαρονάδα , ένας πήρε μουσακά και ο άλλος καλαμάρι γεμιστό όλα πολύ ωραία , το αφεντικό μας έπεισε να πάρουμε και μια σαλάτα Φολέγανδρος που ήταν τρομερή.
Θα ξαναπηγαίναμε εννοείται και σας συνιστώ να πάτε και εσείς!!!
Value for money !

Ευχαριστούμε, Y675YH_

Άραξε: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Φολέγανδρος, Κυκλάδες
Χώρα, Φολέγανδρος

Φολέγανδρος, Κυκλάδες
Χώρα, Φολέγανδρος

Άραξε: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!