“Φαγητό στην πόλη”
Κριτική για: Barrio The Neighbourhood Cafe

Barrio The Neighbourhood Cafe
Περιγραφή: Το να φτιάξεις έναν τέλειο καφέ είναι εύκολο. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα χαρμάνι καλής ποιότητας και έναν άνθρωπο που θα γνωρίζει την τέχνη της παρασκευής του. Το δύσκολο είναι να φτιάξεις ένα στέκι. Γιατί ο καφές δεν είναι απλώς ένα ρόφημα. Δεν ήταν ποτέ. Barrio σημαίνει γειτονιά. Και γειτονιά σημαίνει καλημέρα και καλησπέρα, επαφή, διάλειμμα, παρέα, φιλία, πρόσωπο. Η γειτονιά ξέρει τη ρουτίνα σου και τα χούγια σου, ξέρει πως πίνεις τον καφέ σου και ποιο είναι το αγαπημένο σου φαγητό. Εδώ δεν είσαι περαστικός. Εδώ είναι στέκι. Οι επιλογές στο Barrio δεν είναι πολλές. Είναι όσες πρέπει. Άρτια παρασκευασμένος καφές, ψαγμένο σνακ, μετρημένες επιλογές στο φαγητό, σπιτικά γλυκά, εξαιρετικές επιλογές σε κρασί και μια σειρά από twisted cocktails για αυτούς που θέλουν να τολμήσουν. Η υπογραφή του Barrio βρίσκεται σε κάθε τι που σερβίρεται, αφού όλα φτιάχνονται εδώ. Όλα έχουν μελετηθεί. Τίποτα δεν φωνάζει, τίποτα δεν είναι λίγο. Καλημέρα, λοιπόν, γειτονιά. Με χαμόγελο και αισιοδοξία.

Εξαιρετική επιλογή για καφέ και φαγητό, φιλικό προσωπικό, πολύ καλες τιμές και ένα καλό παράδειγμα value for money

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, O6232HW_
Ο/η Freedom09129034365, Owner του Barrio The Neighbourhood Cafe, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: χθες

Αγαπητέ,
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τη βαθμολογία σας με 5 αστέρια, καθώς και για τα σχόλια που καταχωρίσατε. Αυτά που αναφέρατε είναι μερικά από τα στοιχεία στα οποία αφιερώνουμε ένα μέρος της προσπάθειά μας, θέλοντας να βελτιωνόμαστε συνεχώς. Σας ευχόμαστε ένα καλό καλοκαίρι και ελπίζουμε σε μία νέα σας επίσκεψη στο χώρο μας.

Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2020

Αμεση εξυπηρέτηση και ευχάριστο περιβάλλον. Νοστιμα και γευστικά φαγητά και άριστη ποιότητα καφε!!!!!

Ευχαριστούμε, konstantina_rb
Ο/η GRC_tsm, Owner του Barrio The Neighbourhood Cafe, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Αυγούστου 2020

Αγαπητή Κωνσταντίνα,

Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020

Αν και στην αρχή ήμασταν διστακτικοί, τελικά καθίσαμε, απολαύσαμε τέλειο καφεδάκι και γλυκάκι. Τέλεια εξυπηρέτηση, όλα άψογα!!

Ευχαριστούμε, 552aggelikid

Αγαπητή κυρία Αγγελική,
Σας ευχαριστούμε που μοιραστήκατε την εμπειρία σας. Νιώθουμε ιδιαίτερη τιμή για τα καλά σας λόγια. Καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για να ικανοποιήσουμε τους επισκέπτες μας. Ευελπιστούμε να σας δούμε ξανά σύντομα .

Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2020

Θα το ξανά επισκεφτούμε οπωσδήποτε!! Το φαγητό και η άψογη εξυπηρέτηση από τους σερβιτόρους μας καθήλωσε. Σας ευχαριστούμε πολυ!! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Τατιανα k

Αγαπητή Τατιάνα, Σε ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για την κριτική σου. Σημαίνει πολλά για εμάς να βλέπουμε ότι οι προσπάθειες μας ανταμείβονται. Ευελπιστούμε πως θα έχουμε την ευκαιρία να σε καλωσορίσουμε και πάλι κοντά μας. Θερμούς χαιρετισμούς, Πολύδωρος Γάσπαρης Γενικός διευθυντής

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν όλα πολύ νόστιμα και τα αλμυρά και τα γλυκά. Η εξυπηρέτηση καλή, μόνο ο κατάλογος λιγακι ανεπαρκής. Ενώ έχει κι άλλα προϊόντα, δεν τα αναγράφει (π.χ μπορείς να φτιάξεις το δικό σου σάντουιτς με υλικά της επιλογής σου αλλά δεν αναφέρει ούτε τα υλικά ούτε τις αντίστοιχες τιμές. Στο ίδιο κατάστημα στην Καλλιθέα είναι πιο ολοκληρωμένος ο κατάλογος σε αυτό το κομματι) Οι τιμές καλές, ο χώρος ωραίος. Από την άλλη θα μπορούσαν να έχουν περισσότερα αποθέματα από υλικά, καθώς μερικά γρήγορα εξαντλούνται (και λόγο κόσμου βέβαια)
Το προτείνουμε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, Travel817198

Αγαπητή κυρία Ελευθερία,
Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για την κριτική σας. Σημαίνει πολλά για εμάς να βλέπουμε ότι οι προσπάθειες μας ανταμείβονται. Οι παρατηρήσεις σας έχουν ήδη ληφθεί υπόψη. Επιτρέψτε μου να σας ενημερώσω ότι μέσα από τις κριτικές σας στόχος μας είναι η συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών μας. Ευελπιστούμε πως θα έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε και πάλι κοντά μας.
Γενικός διευθυντής

Barrio The Neighbourhood Cafe: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρέθυμνο, Νομός Ρεθύμνου

Barrio The Neighbourhood Cafe: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!