Priceline61 $
Travelocity66 $
Orbitz.com66 $
Η κριτική έγινε: 20 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε λίγες μέρες στο συγκεκριμένο μέρος. Όλη η αρχιτεκτονική του χώρου είναι πολύ ωραία, ένα παλιό αρχοντικό που έγινε ξενοδοχείο. Ένα δωμάτιο τελείως διαφορετικό. Το στρώμα ήταν καταπληκτικό και μοσχοβολουσαν τα σεντόνια. Όμως το σπασμένο καπάκι από το καλάθι του μπάνιου σε συνδιασμό με το βρώμικο τηλέφωνο του μπάνιο μου χάλασαν πολύ την εικόνα για αυτό το ξενοδοχείο. Το μπάνιο είναι από τους χώρους που μαζεύει τα περισσότερα μικρόβια, αν μη τι άλλο το τηλέφωνο θα μπορούσε να είναι καθαρό γιατί ουσιαστικά μέσω αυτού πλένουμε και εμάς.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
Ευχαριστούμε, Elizabethskevai
Ο/η katerina z, Ιδιοκτήτης του Casa Dei Delfini, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Ιουλίου 2017

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια και για τις επισημάνσεις σας. Προσπαθούμε καθημερινά για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και τα σχόλιά σας μας βοηθάνε στο να το καταφέρνουμε. Η καθαριότητα στους χώρους του ξενοδοχείου μας είναι από τις βασικές μας προτεραιότητες και για αυτό γίνεται με επιμέλεια και σε καθημερινή βάση. Θα μπορούσατε κατά την διάρκεια της διαμονής σας να μας ενημερώσετε για αυτό που είχατε αντιληφθεί ώστε να επιλυθεί άμεσα. Ευχαριστούμε και πάλι και θα ήταν χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε ξανά κάποια στιγμή στο μέλλον. Με εκτίμηση Κατερίνα.

Η κριτική έγινε: 12 Ιουλίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφα αναπαλαιωμένα δωμάτια , καθαρά , στο κέντρο του Ρεθύμνου μέσα στα γραφικά σοκάκια της πόλης!Η ιδιοκτήτρια πολύ εξυπηρετική και φιλόξενη μας πρότεινε μέρη που μπορούμε να επισκεφτούμε ! Πολυ καλή επιλογή για διαμονή στην καρδιά της πόλης !

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
Ευχαριστούμε, Fanis N
Η κριτική έγινε: 15 Μαρτίου 2016

Μείναμε για δύο βράδια την περίοδο την καρναβαλιού και δεν το μετανιώσαμε ούτε στιγμή! Το Casa De Delfini βρίσκεται στην καρδιά της Παλιάς Πόλης του Ρεθύμνου, μέσα σε ένα γραφικό στενό και έτσι παρότι είναι τόσο κεντρικό, δεν έχει φασαρία. Πολύ όμορφα διαμορφωμένο, με όμορφο γούστο, το κρεβάτι βρισκόταν κάτω από μία παραδοσιακή καμάρα και υπήρχε μέσα στο δωμάτιο ένα πηγάδι! Εξαιρετική φιλοξενία από την Κατερίνα, ακόμα πιο εξαιρετική η σχέση της τιμής με τη συνολική εμπειρία. Σίγουρα θα το προτιμήσουμε ξανά!

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2016
Ευχαριστούμε, Vassilis X
Η κριτική έγινε: 1 Ιουνίου 2015

Πραγματικά οι ιδιοκτήτες το έχουν φτιάξει με αγάπη και μεράκι! Τα δωμάτια έχουν πολύ ωραίο design, έπιπλα & διακόσμηση. Είτε διαλέξεις ένα από τα μικρά δωμάτια (το μικρούλι με το πηγάδι μέσα, είναι πανέμορφο!!) είτε την μεγάλη μεζονέτα, θα μείνεις ευχαριστημένος. Είναι πολύ καθαρό και στην άφιξη υπάρχει στο δωμάτιο τσικουδιά, καφές και τσάι. Επίσης έχει bath amenities. Είναι ιδανικό για μία εξόρμηση στο Ρέθυμνο ή για πολυήμερες διακοπές αφού έχει και τα βασικά για να φτιάξεις κάτι στην κουζίνα. Πολύ ευγενική και διακριτική η κ. Κατερίνα η ιδιοκτήτρια. Είναι μέσα στην παλιά πόλη και μπορείς εύκολα και δωρεάν να παρκάρεις στην νομαρχία. Το μόνο αρνητικό θα έλεγα ότι στην μεζονέτα με τα πολλά παράθυρα (ήταν παλιός γυναικονίτης) δεν υπάρχουν κουρτίνες συσκώτισης ή πατζούρια (αυτά έτσι και αλλιώς δεν ταιριάζουν) και το πρωί μας ξύπνησε το έντονο φως. Επίσης θεωρώ κρίμα που τέτοια υπέροχα καταλύματα δεν προσφέρουν παντόφλες.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2015
1  Ευχαριστούμε, OliviaG2110
Η κριτική έγινε: 8 Δεκεμβρίου 2013

Το Casa Dei Delfini είναι ένα παλιό τούρκικο σπίτι που επιτυχημένα έχει μετατραπεί σε ξενώνας με 5 δωμάτια. Το δικό μου είχε κτιστό φούρνο και το μπάνιο του ήταν ουσιαστικά ένα παλιό χαμάμ με τζάμι στην οροφή! Διατίθεται δωρεάν Wi-Fi (με πολύ καλό σήμα) ενώ υπάρχουν και κοινόχρηστα βιβλία για να διαβάσει κανείς. Η τιμή του ήταν εξαιρετική (υπήρχε προσφορά λόγω συνεδρίου) και το προσωπικό φιλικό. Επίσης βρίσκεται σε προνομιακή τοποθεσία, στο κέντρο της παλιάς πόλης του Ρεθύμνου, σε έναν ήσυχο πεζόδρομο. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2013
2  Ευχαριστούμε, L5424CM_