George C

Αξέχαστη βραδιά

Κριτική για: Grecotel Creta Palace
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 6 Νοε 2021
Σπουδαίο φαγητό ,φιλόξενο φιλικό προσωπικό και όμορφο περιβάλλον έκαναν μιά υπέροχη βραδιά που πραγματικά απογειώθηκε όταν άρχισαν να παίζουν ζωντανή μουσική το Marmitas band δίπλα στην πισίνα!!
Περάσαμε αξέχαστα και ανυπομονούμε να το επαναλάβουμε.
Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2021
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με φίλους
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 21 Δεκ 2021
Αγαπητέ George C,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά για τα καλά σας λόγια, σχετικά με το σπουδαίο φαγητό, τη ζωντανή μουσική του Marmitas band, το γενικότερα όμορφο περιβάλλον και φυσικά το φιλόξενο και φιλικό προσωπικό του ξενοδοχείου μας. Αυτή είναι η επιβράβευση μας και με μεγάλη χαρά θα σας περιμένουμε ξανά την επόμενη σεζόν. Σας ευχόμαστε ότι καλύτερο.

307 €
Ρέθυμνο: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
1.033
1.033
Η κριτική έγινε: 10 Οκτωβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Φοβερό ξενοδοχείο, ωραίοι καθαροί χώροι, δωμάτιο υψηλών προδιαγραφών, τρομερές διακοπές με παιδιά. Φαγητό πάρα πολύ καλό , η θάλασσα και οι πισίνες ότι καλύτερο για να περάσουμε τη μέρα μας. Το προσωπικό από τους προϊσταμένους- υπεύθυνους κρατήσεων μέχρι τα κορίτσια στην grecoland, τους σερβιτόρους, τις καθαρίστριες, όλοι με το χαμόγελο στα χείλη και πραγματική ευγένεια και διάθεση να μας εξυπηρετήσουν. Πολλά μπράβο, συνεχείστε έτσι!!!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, drosoulitis84
Ο/η Maria Mathioudaki, Εξυπηρέτηση πελατών/Υποδοχή του Grecotel Creta Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 31 Οκτωβρίου 2021

Αγαπητέ Michael V,
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα θετικά σας σχόλια στο Tripadvisor σχετικά με τη διαμονή σας στο Creta Palace και πιο συγκεκριμένα για το φαγητό μας, τη καθαριότητα και το προσωπικό μας. Χαιρόμαστε πάρα πολύ που απολαύσατε τις διακοπές σας με την οικογένεια σας και με μεγάλη χαρά θα περιμένουμε να σας καλωσορίσουμε ξανά σύντομα.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2021

Εξαιρετικό προσωπικο, ευγενέστατο, με (πραγματικό) χαμόγελο, και άμεση καλυψη των αναγκών των ενοίκων. Το δωμάτιο εξαιρετικό με θέα στη θάλασσα. Η καθαριότητα άψογη, οι εγλκαταστασεις εκπληκτικές. Πλούσιο πρωινό, ενω τα δύο flagship restaurants (Barbarosa και Golden Dragon) πρόσφεραν κορυφαία ποιότητα και εξυπηρέτηση. Overall, value-for-money αξίζει με το παραπάνω να το επισκεφθεί κάποιος.

Ευχαριστούμε, PeKaDiGi
Ο/η Maria Mathioudaki, Εξυπηρέτηση πελατών/Υποδοχή του Grecotel Creta Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Σεπτεμβρίου 2021

Αγαπητέ κύριε Periklis DN,
Ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια και ειδικά για την αναφορά σας στο εξαιρετικό μας προσωπικό, το φαγητό αλλά και την άψογη καθαριότητα. Για εμάς στη Grecotel είναι πολύ σημαντικό οι φιλοξενούμενοι μας να απολαμβάνουν τη διαμονή τους και να επιστρέφουν με μοναδικές αναμνήσεις νιώθοντας ότι πραγματικά άξιζε. Με χαρά θα περιμένουμε να σας υποδεχτούμε ξανά στο κοντινό μέλλον.

Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2021

Η κρητική φιλοξενία στην απόλυτη έκφρασή της. Οικογενειακές διακοπές εν μέσω Αυγούστου. Από το πρώτο λεπτό της εισόδου μας μέχρι την αναχώρησή μας αισθανθήκαμε ως βασιλικοί φιλοξενούμενοι. Το χαμόγελο της υποδοχής, το ζεστό καλωσόρισμα και η ταχύτητα εξυπηρέτησης μας ώστε να εγκατασταθούμε άμεσα στο χώρο μας, ξεκίνησαν τις διακοπές μας με τον καλύτερο τρόπο. Οι εγκαταστάσεις, η πισίνα, οι χώροι πρωινού φαγητού, μπαρ, δωμάτια είναι εικόνες που σου παρέχει και το σωστά ενημερωμένο site τους. Αυτό που κάνει όμως την διαμονή εκεί μαγική είναι το προσωπικό, οι άνθρωποι της Grecotel. Η καθαριότητα αποτελεσματική και ταχύτατη. Το beach service μακράν το καλύτερο που έχω δεχθεί (το συγκρίνω με Νίκαια - Σαν τροπέ). Πρωινό - δείπνο εξαιρετικό. Καθε μέρα και διαφορετικό μενού, αλλά ο επαγγελματισμός του προσωπικου του μπουφέ πάντα σταθερός και σε ετοιμότητα. Ειδική μνεία στην κα Μαθιουδάκη, η οποία, όταν ζήτησα ξεναγό για την Κνωσσό για τα δύο μου παιδιά, θεώρησε αυτονόητο να μου παρέχει ξεναγό - παιδαγωγό. Απίστευτη εμπειρία. Επίσης, όταν ακυρώθηκαν οι θαλάσσιες εκδρομές λόγω καιρού, ήταν εφοδιασμένη με μια πικοιλία δραστηριοτήτων, ώστε να μην αισθανθούμε την παραμικρή απογοήτευση. Κλείνοντας δεν μπορώ να μην αναφερθώ στο δείπνο στην Agreco farm, όπου γιορτάσαμε ονομαστικές εορτές τρώγοντας μοναδικά κρητικά πιάτα. Οι σεφ του Creta Palace και της Agreco farm αξίζουν αστερι Michelin. Σας ευχαριστώ όλους σας θερμά για την απίστευτη κρητική φιλοξενία που μου προσφέρατε αφειδώς. Καλή μας αντάμωση.
ΥΓ: τα μέτρα υγειονομικής προστασίας τηρούνται απαρέγκλιτα.

1  Ευχαριστούμε, gioulitheodoropoulou

Αγαπητή Κυρία Θεοδωροπούλου,
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω προσωπικά για τη πολύ ωραία κριτική σας αλλά και εκ μέρους όλης της ομάδας του Creta Palace. Είναι ιδιαίτερη χαρά αλλά και τιμή για εμάς, που επισκεφτήκατε το ξενοδοχείο μας και αναφέρεστε στο προσωπικό μας-τους ανθρώπους της Grecotel, το φαγητό, τις εγκαταστάσεις και τη καθαριότητα με τέτοια θετικά λόγια. Αυτή είναι η καλύτερη επιβράβευση για εμάς.
Ευχόμαστε σε εσάς και την οικογένεια σας ότι καλύτερο, να παραμείνετε υγιείς και με χαρά να σας υποδεχτούμε σύντομα ξανά στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική έγινε: 16 Αυγούστου 2021

Η εμπειρία από την πρόσφατη διαμονή μου στο Creta Palace Grecotel Luxury Resort ήταν παραπάνω από υπέροχη! Επιλέγω χρόνια ξενοδοχεία της Grecotel, ωστόσο κάθε φορά εκπλήσσομαι θετικά! Πρώτη φορά στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο, εξαιρετικό δωμάτιο, πολύ προσεγμένος περιβάλλοντας χώρος, όαση πράσινου, με φροντισμένη παραλία, άριστης ποιότητας φαγητό. Εκεί που ωστόσο θα ήθελα να σταθώ περισσότερο είναι η υψηλή και ποιοτική παροχή υπηρεσιών από το εξαιρετικό ανθρώπινο δυναμικό που διαθέτει το ξενοδοχείο. Ευγένεια, προθυμία, αποτελεσματικότητα, άοκνη εργασία! Ένα τεράστιο ευχαριστώ που κάνατε τη διαμονή μου τόσο υπέροχη, ανυπομονώ να το επισκεφθώ εκ νέου και συστήνω ανεπιφύλακτα την επιλογή του συγκεκριμένου ξενοδοχείου για ποιοτικές διακοπές!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Προσωπικά θεωρώ κορυφαία τα ισόγεια διαμερίσματα με θέα θάλασσα και γεμάτο πράσινο περιβάλλοντα χώρο
    • Ποιότητα
1  Ευχαριστούμε, _X6494IO
Η κριτική έγινε: 22 Ιουνίου 2021

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ το resort υπεροχη η σουιτα μας με καταπληκτικη θεα και στη πισινα και την παραλια. Το καλυτερο ομως ειναι το προσωπικο. Ολοι μα ολοι ειναι τοσο ευγενικοι εξυπηρετικοι και παντα με χαμογελο.Σας ευχαριστουμε ολους και ειδικα την Κα Φανουργακη και το Γιαννη Χουλη (παραλια) γιατι εφτασαν την εξυπηρετιση σε αλλο επιπεδο. Να ειστε παντα καλα και να τα πουμε ξανα συντομα.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2021
    • Ποιότητα
2  Ευχαριστούμε, Basilis A
Ο/η Maria Mathioudaki, Εξυπηρέτηση πελατών/Υποδοχή του Grecotel Creta Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Ιουλίου 2021

Αγαπητέ Κύριε Αγγελόπουλε,
σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και τα θετικά σας σχόλια σχετικά με το προσωπικό μας, το δωμάτιο, τη πισίνα και τη παραλία, τα οποία και θα προωθήσουμε στους συναδέλφους μας. Ευχόμαστε να είστε καλά, να παραμείνετε υγιής και με μεγάλη χαρά θα περιμένουμε να σας καλωσορίσουμε ξανά στο Grecotel Creta Palace.