“Απαραδεκτο”

Κλείστε τραπέζι
Κουζίνες: Ελληνική, Μεσογειακή, Κεντρικής Ευρώπης
Καλό για: Μεγάλες παρέες, Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το 1600 Raki Ba Raki είναι η δική μας, προσωπική, εκδοχή πάνω στο κλασικό Κρητικό ρακάδικο. Τα πιάτα μας, αν και φτιαγμένα με απλά εποχικά υλικά , είναι εμπνευσμένα και πρωτότυπα, γεμάτα φαντασία και φρεσκάδα. Επιλέγουμε από τα καλύτερα ελληνικά προϊόντα, τα πιο ξεχωριστά και νόστιμα υλικά που δίνουν την αυθεντική, τοπική πινελιά στις συνταγές μας. Ελπίζουμε οι μεζέδες του 1600 Raki Ba Raki, που με πολλή αγάπη και φροντίδα μαγειρεύουμε καθημερινά για εσάς, να σας φέρουν αγαπημένες αναμνήσεις από “ξεχασμένες” γεύσεις και συναισθήματα.
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020

Το φαγητο ηρθε μετά απο μια ωρα,οι μεριδες πολυ μικρες για τις τιμες, δεν ηρθαν καν αυτα που παραγγειλαμε

Ευχαριστούμε, Agiannar
Ο/η AVLICrete, Owner του 1600 Raki Ba Raki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 14 Αυγούστου 2020

Λυπόμαστε για την αρνητική εμπειρία, που διαβάσαμε. Το σέρβις στο RakiBaRaki, είναι φιλικό, γρήγορο και αποτελεσματικό, συνήθως. Αν από ατυχία, πολύ φόρτο εργασίας ή ανθρώπινη παραδρομή, συνέβει κάποιο λάθος, ζητάμε συγνώμη. Θα χαιρόμασταν αν είχε επισημανθεί το πρόβλημα, κατά την παραμονή σας στο κατάστημα. Μας στεναχωρεί που το μαθαίνουμε διαδικτυακά, καθώς έτσι αφαιρέθηκε κάθε δυνατότητα να αντιδράσουμε άμεσα και να το διορθώσουμε.
Στην αγορά υπάρχουν φθηνότερα και ακριβότερα προϊόντα. Υπάρχουν φρέσκα και κατεψυγμένα, εντόπια και εισαγόμενα, άριστης ποιότητας ή δεύτερης διαλογής. Μια χειροποίητη π.χ μελιτζανοσαλάτα, με οργανική πρώτη ύλη, άριστης ποιότητας, ασφαλώς είναι ακριβότερη από μία αντίστοιχη, έτοιμη, προετοιμασμένη, όπως αυτές που σωρηδόν κατακλύζουν το εμπόριο. Μείζονος σημασίας είναι τι προσφέρεται και τι επιλέγουμε να καταναλώσουμε. Η τιμή ενός προϊόντος κρίνεται δίκαια, μόνο αν τηρηθεί η αναλογία ποιότητας - τιμιότητας - αξίας - ομογένειας. Αυτή η αναλογία στο RakibaRaki είναι εμφανώς υπέρ του καταναλωτή.
Καθώς η γνώμη σας μετράει, σας παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο manager@avli.gr, περιγράφοντάς μας την εμπειρία σας. Έτσι μας βοηθάτε ουσιαστικά να εξελισσόμαστε, να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι και να διορθώνουμε τα λάθη μας. Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψη και το χρόνο σας.

Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2020

Πολύ όμορφο .Τέλειες γευσεις! Πλούσιο μενού ωραίο περιβάλλον ιδιαίτερες γεύσεις μας άρεσε πολύ η σαλάτα με το ωμό κολοκυθάκι πολύ καλό το συστήνω ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, _H8121RQ
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα πολύ όμορφο μαγαζί με γρήγορη και ευγενική εξυπηρέτηση με πληθώρα επιλογών σε λογικές τιμές. Για όσους γουστάρουν ρομάντζο με συνοδεία γκουρμεδίστικων γευστικών οργασμών σε μια ερωτική πόλη όπως είναι το Ρέθυμνο είναι μονόδρομος ❤️

Ευχαριστούμε, semialex
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απόλυτη κυριαρχία γεύσεων
Εκπληκτική η διασκέδαση του οργανισμού μας
Θα το επισκεφτούμε σίγουρα ξανά
Πολύ εξαιρετικό προσωπικό
Μπράβο σε όλους

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
1  Ευχαριστούμε, MepaP79
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουνίου 2020

Επισκεφτήκαμε το εστιατόριο Κυριακή μεσημέρι. Αρχικά το στήσιμο του εστιατορίου είναι αυτό που μας κίνησε το ενδιαφέρον.
Τα θετικά.
Χώρος: Εξαιρετικός.
Φαγητό: Έξυπνο,Πλήρες,Λιτό Menu.Τα εδέσματα Νόστιμα,Σωστά μαγειρεμένα,Ικανοποιητικότατα σε ποσότητα.
Service: Το προσωπικό είναι καταρτισμένο,γρήγορο και ευγενικό.
Σχέση Ποιότητας - Τιμής: Καλή.
Τα αρνητικά:
Φαγητό: Το Menu, η Ποιότητα των πρώτων υλών και ο Χώρος δημιουργούνε πολλές προσδοκίες οι οποίες στις λεπτομέρειες δεν ικανοποιούνται στο ακέραιο. Γευστικά λείπει η λεπτομέρεια που θα κάνει τη διαφορά και το πιάτο μοναδικό.
Service: Χρειάστηκε να περιμένουμε 5 περίπου λεπτά για να βρούμε υπάλληλο να ζητήσουμε το λογαριασμό,τη στιγμή που στο εστιατόριο ήμασταν μόνο 2 τραπέζια. Η υπάλληλος εξυπηρέτησε άψογα ένα τραπέζι που της έκανε παράπονο για το κρασί και έπειτα εξαφανίστηκε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, ceskarium
Ο/η AVLICrete, Owner του 1600 Raki Ba Raki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Ιουνίου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ για την επίσκεψη και την όμορφη κριτική σας. Χαιρόμαστε που περάσετε πολύ καλά κοντά μας. Είναι αλήθεια ότι όποιος εργάζεται σκληρά, προσφέρει περισσότερα και στοχεύει στην αριστεία, δημιουργεί μεγάλες προσδοκίες και κρίνεται αυστηρότερα. Όμως αυτό μας αρέσει πολύ. Ελπίζουμε την επόμενη φορά να έχουμε ανέβει στο σκαλοπάτι του "άψογου".

1600 Raki Ba Raki: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρέθυμνο, Νομός Ρεθύμνου

1600 Raki Ba Raki: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!