Quest571408

Απολαυστική διαμονή

Κριτική για: Aquila Porto Rethymno
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 19 Νοε 2022
Εξαιρετικό δωμάτια με θέα στη θάλασσα. Το προσωπικό εξυπηρετικό και ευγενικό. Κουζίνα καλή θα προτιμούσα ακόμη πιο κρητική κουζίνα που είναι ότι καλύτερο υπάρχει .Πολύ καλό το αλλά καρτ εστιατόριο στον παραλιακό δρόμο με γκουρμέ κουζίνα
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2022
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε για δουλειά
5,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
5,0 από 5 κύκλουςΤοποθεσία
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
187 €
Ρέθυμνο: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
1.276
1.276
Η κριτική έγινε: 5 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ενα ξενοδοχείο στο κεντρο της πόλης,στην παραλία του Ρεθύμνου. Συνδυαζει πλουσιες παροχές ,όπως καλό εστιατοριο,γυμναστήριο,καφέ με ατμόσφαιρα ζεστή,πισίνα εσωτερικη και εξωτερική ,με την βολική θέση στο κέντρο της πόλης ,ώστε ο επισκέπτης να μπορει επι ποδός να γυρίσει την πόλη. Διαθετει οργανωμένη παραλία ,μουσικές βραδιές. Ειναι καθαροί οι κοινόχρηστοι και ιδιωτικοί χώροι ενώ το προσωπικό εξυπηρετικο και ευγενικό.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, ΝΙΚΗ Π
Ο/η General M, General Manager του Aquila Porto Rethymno, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Νοεμβρίου 2019

Αγαπητέ επισκέπτη

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να γνωρίζουμε ότι είχατε υπέροχες διακοπές και σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Aquila Porto Rethymno.

Τα θετικά σας σχόλια έχουν μεταφερθεί σε ολόκληρη την ομάδα μου. Είμαστε πάντα ευγνώμονες για όλα τα σχόλια που λαμβάνουμε και σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε για να αξιολογήσετε τη διαμονή σας.

Σας ευχαριστούμε για άλλη μία φορά για την επιλογή του Aquila Porto Rethymno και ανυπομονούμε να σας καλωσορίσουμε εκ νέου στο εγγύς μέλλον.

Πετράκης Ευτύχης
Γενικός διευθυντής

Η κριτική έγινε: 2 Αυγούστου 2018

Στην Κρήτη έχουμε πάει πολλές φορές κι έχουμε μείνει σε διάφορα ξενοδοχεία που σε γενικές γραμμές μας έχουν αφήσει καλές ως πολύ καλές αναμνήσεις κι εντυπώσεις.
Στο Ρέθυμνο πήγαμε φέτος για πρώτη φορά και μείναμε μαζί με την θυγατέρα μας και τον συζυγό της στο Aquila Porto Rethymno κατόπιν δικής τους επιλογής.
Η διαμονή μας άρχισε στις 22/7 και τέλειωσε(αλλοίμονο όλα τελειώνουν) την 1/8.
Εκείνο το πρωί είπα στον σύζυγό μου πως δεν ήθελα καθόλου να φύγω ή τουλάχιστον νάφευγα 16/8.
Τέλος πάντων πολλά λόγια για να πω πως το ξενοδοχείο είναι καθ' όλα απόλυτα ικανοποιητικό.
Οσοι δουλεύουν μέσα αλλά κι έξω από το ξενοδοχείο κι έχουν ευθύνη για την καλή του λειτουργία, κάνουν άψογα και με κέφι κι έμπνευση την δουλειά τους.
Τα δωμάτια, οι κοινόχρηστοι χώροι, το περιβάλλον είναι πεντακάθαρο και λειτουργικό.
Οι ξένοι το γράφουν σ' όλες τις γλώσσες στο βιβλίο εντυπώσεων,όπου έγραψα κι εγώ τις δικές μας. Εμάς των τεσσάρων ,που έχουν δει πολλά ξενοδοχεία τα μάτια μας κι εδώ και ανά τον κόσμο.
Όχι βέβαια πως αυτό ήταν το καλλίτερο, το πολυτελέστερο και μακράν όχι το μεγαλύτερο ή δεν ξέρω τι άλλο, αλλά σίγουρα ήταν ένα ξενοδοχείο που δεν είχες να του προσάψεις τίποτα αρνητικό. Ολα δουλεύουν ρολόι, εκεί μέσα.
Ένα μέρος που ευχαρίστως θες να ξαναμείνεις και να ξαναμείνεις.
Ποιο ξενοδοχείο σήμερα φτιάνει τα δωμάτια και το απόγεμα της ίδιας μέρας αφήνοντας για καληνύχτα καραμελίτσες και καλά λόγια στο κρεββάτι όπως τον παλιό καλό καιρό!
Ποιο ρεστωράν σου φέρνει πιταράκια γιατί άκουσε πως σου αρέσουν και στα ράφια δεν υπήρχαν σήμερα!
Σεντόνια και τραπεζομάντηλα αστράφτουν.
Τα πρόσωπα όλα είναι γελαστά και πρόθυμα.
Οσο για το Ρέθυμνο κι αυτό καθαρό ,προσεγμένο ησυχο με την γαλάζια του νταντέλα και τον καθαρό ουρανό σε ημέρες μάλιστα μάυρες κι άραχνες από πυρκαγιές και απώλειες.
Με χαρά κάθησα να γράψω δυο λόγια , γιατί είναι καλό να μην γράφονται πάντα μόνο τα παράπονα.
Κι αν πρέπει να βρω κάτι αρνητικό χμ για να δούμε το ψυγείο στο δωμάτιο θα μπορούσε νάναι κρύο κι όχι μόνο δροσερό και η τηλεόραση νάχει όλα τα Ελληνικα κανάλια κι όχι μόνο τα κρατικά, αλλά αφού έχει τόσα ξένα που να τα βάλλει βλέπεις.
Θέλω να κλείσω με τις ευχαριστίες και τους χαιρετισμούς μας αφού έτσι κι αλλοιώς γίναμε όλοι φίλοι.

Συμβουλή για το δωμάτιο: το σλόγκαν μου είναι όσο ποιο ψηλά τόσο ποιο καλά!
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
1  Ευχαριστούμε, Sidoni A
Ο/η General M, General Manager του Aquila Porto Rethymno, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Αυγούστου 2018

Aγαπητέ επισκέπτη,

Ευχαριστούμε θερμά που επιλέξατε το ξενοδοχείο Aquila Porto Rethymno, καθώς και για το χρόνο που αφιερώσατε προκειμένου να μας μεταφέρετε την εμπειρία σας.

Νιώθω ειλικρινά πολύ χαρούμενος που το ξενοδοχείο μας κατάφερε να εκπληρώσει όλες τις ανάγκες των διακοπών σας. Tα θετικά και λεπτομερή σχόλια σας είναι πραγματικός έπαινος για εμάς.

Εκ μέρους μου και εκ μέρους της ομάδας μου σας ευχαριστούμε από καρδιάς για τα υπέροχα λόγια σας.

Είναι πρωταρχικός μας στόχος να παρέχουμε στους επισκέπτες μας μια μοναδική εμπειρία διακοπών και είμαι πολύ ικανοποιημένος γνωρίζοντας ότι φύγατε από το ξενοδοχείο μας έχοντας ζήσει αυτή την εμπειρία.

Σας ευχαριστούμε θερμά για ακόμα μια φορά που επιλέξατε το ξενοδοχείο Aquila Porto Rethymno και ανυπομονούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο εγγύς μέλλον.

Δημήτρης Αναστασιάδης
Γενικός Διευθυντής

Η κριτική έγινε: 17 Μαρτίου 2018

Μόνο καλά λόγια για το Porto Aquila στο οποίο βρεθήκαμε για το καρναβάλι του Ρεθύμνου. Το προσωπικό πάντα ευγενικό και πρόθυμο να μας εξυπηρετήσει. Τα δωμάτια άψογα και καθαρά. Από τα μεγαλύτερα ατού του είναι πως δεν χρειαζόταν αυτοκίνητο καθώς βρίσκεται μέσα στην πόλη και μπορούσαμε να πάμε παντού περπατώντας. Σίγουρα θα το επιλέξουμε και για το καλοκαίρι.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2018
1  Ευχαριστούμε, Vassilis_Katen
Ο/η General M, General Manager του Aquila Porto Rethymno, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ επισκέπτη,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο Aquila Porto Rethymno καθώς και για τα άριστα σχόλιά σας.

Πράγματι η περίοδος του καρναβαλιού είναι μοναδική στην πόλη του Ρεθύμνου.
Χαίρομαι ιδιαίτερα που απολαύσατε τόσο τη διαμονή σας κοντά μας. Μοιράστηκα τα σχόλιά σας με την ομάδα μου και τόσο εκείνοι όσο και εγώ είμαστε περήφανοι που ικανοποιήσαμε τις υψηλές σας προσδοκίες.

Η κομβική θέση κοντά στο κέντρο της πόλης, το έμπειρο προσωπικό και η διαρρύθμιση καθώς και η καθαριότητα των δωματίων μας είναι ορισμένα από τα πιο δυνατά στοιχεία του Aquila Porto Rethymno.

Ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά σύντομα.

Δημήτρης Αναστασιάδης
Γενικός Διευθυντής

Η κριτική έγινε: 1 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτο ξενοδοχειο. Μονο πεντάστερο δεν ειναι. Το δωματιο που μειναμε ηταν γεμάτο υγρασιες. Ξεχασμενα ανοιχτα μπουκαλια νερου στο ψυγειο και το φως του να τρεμοπαιζει σαν φωτορυθμικο. Οσο για το πρωινο.. τι να πει κανεις. Πρωτη φορα παω σε ξενοδοχειο και δεν τρωω τιποτα.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2017
8  Ευχαριστούμε, nikopapana
Ο/η General M, General Manager του Aquila Porto Rethymno, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Απριλίου 2018

Αγαπητέ πελάτη

Ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο Aquila Porto Rethymno και που αφιερώσατε χρόνο για να μας δώσετε την πολύτιμη κριτική σας.

Απογοητεύτηκα που έμαθα ότι ήσαστε δυσαρεστημένος με κάποιες πτυχές της διαμονής σας. Πιστεύουμε, και σίγουρα είναι η γνώμη της συντριπτικής πλειοψηφίας των επισκεπτών μας ότι το ξενοδοχείο μας ανταποκρίνεται στην βαθμολογία που του έχει απονεμηθεί και γι 'αυτό λυπάμαι πολύ που μαθαίνω την προσωπική σας γνώμη. Είμαι βέβαιος ότι εάν είχατε αναφέρει τις ανησυχίες σας στο προσωπικό μας, θα είχαν ληφθεί άμεσα μέτρα για την επίλυση των όποιων προβλημάτων.

Θα ήθελα επίσης να ζητήσω συγγνώμη για το γεγονός ότι δυστυχώς δεν μείνατε ευχαριστημένος με την ποιότητα των τροφίμων στο ξενοδοχείο μας. Αυτό είναι ένα δύσκολο θέμα για να σχολιαστεί, καθώς αυτό που μπορεί να ισχύει σε ένα άτομο, μπορεί να μην ισχύει σε ένα άλλο. Κάνουμε ό, τι καλύτερο μπορούμε για να καλύψουμε τις ανάγκες όλων των πελατών μας και πιστεύουμε ότι η μεγάλη πλειοψηφία των επισκεπτών μας είναι ευχαριστημένοι με το φαγητό που προσφέρουμε. Ωστόσο, λυπάμαι αν το φαγητό που σερβίρεται δεν σας ικανοποίησε προσωπικά.

Σας ευχαριστούμε και πάλι για τα σχόλιά σας. Λυπούμαι ειλικρινά που οι διακοπές σας δεν ήταν τόσο ευχάριστες όσο θα επιθυμούσαμε και ελπίζουμε πραγματικά να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά.

Dimitris Anastasiadis
Hotel Manager

Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

We spent a week in 2016 and everything was impeccable except for the weather :).
That is why we booked for two weeks this year 2017 and we were completely satisfied.
The staff is very helpful and courteous.
The hotel is comfortable fresh and clean.
The breakfast has a huge variety.
We enjoyed massage and body treatment from the golden hands of Argyro.
A great thank you to Dimitra who works in the hotel's Café
 To Yannis and George, who took care of having all kinds of water and coffee, as well as clean towels on the beach.

Totaly worth it!!

Περάσαμε μια εβδομάδα το 2016 και όλα ηταν άψογα εκτος απο τον καιρό :) .
Γι'αυτό το λόγο φέτος το 2017 κλείσαμε 2 εβδομάδες και παλι είμασταν απολυτα ικανοποιημένοι.
Το προσωπικό είναι πολυ εξυπηρετικο και ευγενικο.
Το ξενοδοχειο άνετο δροσερο καθαρο και όμορφο.
Το πρωινο εχει τεραστια ποικιλία.
Απολαυσαμε μασαζ και περιποίηση σωματος απο τα χρυσα χερια τις Αργυρως .
Ενα μεγαλο ευχαριστώ στην Δήμητρα που δουλεύει στο καφε του ξενοδοχειου
στον Γιαννη και τον Γιωργάκη που φρόντιζαν να εχουμε παντα νερο και καφε οπως και καθαρες πετσετες στη παραλια.
----------

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
1  Ευχαριστούμε, Savvas K
Ο/η General M, General Manager του Aquila Porto Rethymno, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 18 Αυγούστου 2017
Μετάφραση Google

Dear Guest

Thank you for returning to the Aquila Porto Rethymno Hotel and for taking the time to provide us with your excellent review.

We are pleased that you felt so at home in our hotel and that you thoroughly enjoyed your holiday. My team, especially Argyro, Dimitra, Yannis & George, will be delighted to know that they exceeded your expectations in every way and would wish for me to thank you personally for your kind comments in respect to the service they provided.

It was our great pleasure to host you and we look forward to welcoming you back for a third visit in the very near future.

Kindest regards
Dimitris Anastasiadis