“Υπέροχος χώρος εξαιρετικό φαγητο”
Κριτική για: Veneto Wine Restaurant

Veneto Wine Restaurant
Κλείστε τραπέζι
Καλό για: Επαγγελματικές συναντήσεις, Τοπική κουζίνα, Μεγάλες παρέες, Ειδικές περιστάσεις, Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Μεσημεριανό, Πρωινό, Δείπνο, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το Εστιατόριο Veneto βρίσκεται στην Παλιά Πόλη του Ρεθύμνου από το 1997, οπότε και ξεκίνησε τη λειτουργία του. Θεωρείται ως ένα από τα ομορφότερα εστιατόρια της περιοχής και είναι πιστοποιημένο από την Αγροδιατροφική Σύμπραξη Κρήτης με την ετικέτα ‘CRETAN CUISINE’. Το Veneto φιλοξενεί μια μεγάλη ποικιλία εκδηλώσεων, από γάμους και ιδιωτικές συγκεντρώσεις σε μαθήματα μαγειρικής κρητικής κουζίνας και οινογνωσίες. Μεταξύ άλλων διακρίσεων, το Εστιατόριο Veneto απο το 2007 και έπειτα, βραβεύεται από την Vinetum με χρυσό βραβείο για την λίστα κρασιών του.
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2021

Περάσαμε μια υπέροχη βράδια με καταπληκτικό φαγητό και κρασί. Επαγγελματικό σέρβις και ένας μαγευτικός χώρος. Μπραβο

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, _O7006JW

Η κριτική γράφτηκε 1 Ιουλίου 2021

Ένας πανέμορφος χώρος στην παλιά πόλη του Ρεθύμνου, καλαίσθητος και προσεγμένος. Εξαιρετική κουζίνα με σεβασμό στην παράδοση. Άψογη περιποίηση! Ευχαριστούμε Γιάννη και Αργυρώ για ότι μας προσφέρετε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, agapimaria
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιουλίου 2021

Περασαμε τυχαια απ'εξω και μας μαγεψε η αρχιτεκτονικη και η ατμοσφαιρα του χωρου. Αυτο ομως που ηταν η πιο ευχαριστη εκπληξη ηταν οι γευσεις και το επαγγελματικο σερβις. Πραγματικο στολιδι για την πολη. Μπραβο!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, B595ZIjohns
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουνίου 2021

Μετά από μια τόσο δύσκολη περίοδο λόγω του Covid, οι επισκέψεις μας στο φιλικό Κρητικό περιβάλλον του Veneto μας γέμισε αισιόδοξα συναισθήματα...
δοκιμάσαμε πολλά και διαφορετικά πιάτα που τα συνδυάσαμε με διαφορετικά κάθε φορά κρασιά από την μεγάλη ποικιλία που διαθέτει το ατμοσφαιρικό αυτό restaurant, το καπνιστό τυρί ιδικά είναι ότι το καλύτερο έχω απολαύσει στο είδος του...μπράβο στον Γιάννη και την Αργυρώ για ότι έχουν καταφέρει, φεύγουμε με τις καλύτερες εντυπώσεις

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, ThanosSgouros
Η κριτική γράφτηκε 7 Σεπτεμβρίου 2020

Μας το πρότεινε ένας φίλος, πήγα πρώτη φορά και μου άρεσε πολύ. Μου άρεσε κυρίως η ατμόσφαιρα, το περιβάλλον, είναι πολύ όμορφο μαγαζί. Το φαγητό είναι παραδοσιακό άλλα κάθε πιάτο έχει κάτι καινούριο και ξεχωριστό. Αξίζει αν περνάτε από Ρέθυμνο!

6  Ευχαριστούμε, erinimusic

Veneto Wine Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρέθυμνο, Νομός Ρεθύμνου

Veneto Wine Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!