“Περάσαμε τέλεια!!! 👌”
Κριτική για: Veneto Wine Restaurant

Veneto Wine Restaurant
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Μεγάλες παρέες, Ειδικές περιστάσεις, Ρομαντικό, Επαγγελματικές συναντήσεις
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Μεσημεριανό, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το Εστιατόριο Veneto βρίσκεται στην Παλιά Πόλη του Ρεθύμνου από το 1997, οπότε και ξεκίνησε τη λειτουργία του. Θεωρείται ως ένα από τα ομορφότερα εστιατόρια της περιοχής και είναι πιστοποιημένο από την Αγροδιατροφική Σύμπραξη Κρήτης με την ετικέτα ‘CRETAN CUISINE’. Το Veneto φιλοξενεί μια μεγάλη ποικιλία εκδηλώσεων, από γάμους και ιδιωτικές συγκεντρώσεις σε μαθήματα μαγειρικής κρητικής κουζίνας και οινογνωσίες. Μεταξύ άλλων διακρίσεων, το Εστιατόριο Veneto απο το 2007 και έπειτα, βραβεύεται από την Vinetum με χρυσό βραβείο για την λίστα κρασιών του.
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραία γευστική εμπειρία και όμορφο περιβάλλον που σε ταξιδεύει σε άλλες εποχές.
Κελάρι με μεγάλη ποικιλία κρασιών για τους λάτρεις του αντικειμένου...
Για εμάς που ξέρουμε την κρητική κουζίνα είναι πολύ ωραίο να γεύεσαι το πιάτο που ξέρεις στην καλύτερη του μορφή, γευστικά και παρουσιαστικα.
Πολύ καλό customer service με πολύ θετική ενέργεια και γνώσεις πάνω στο αντικείμενο.

Περάσαμε υπέροχα και το συστήνουμε ανεπιφύλακτα!!!

Ευχαριστούμε, 556antonisg
Ο/η VENETOSUITES, Γενικός Διευθυντής του Veneto Wine Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Αυγούστου 2020

Αγαπητοί Επισκέπτες,
σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για την κριτική σας. Χαιρόμαστε να διαβάζουμε τετοια σχολια τοσο για την κουζινα μας οσο και για το χώρο μας και την ομαδα μας . Ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να σας υποδεχτούμε ξανά σύντομα.
Γ. Προκοπάκης

Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020

Όλοι οι γευστικοί κάλυκες ικανοποιούνται στο έπακρο! Γευστική μυσταγωγία σε έναν υπέροχο χώρο στην Παλιά Πόλη του Ρεθύμνου! Επίσκεψη ξανά και ξανά!

Ευχαριστούμε, Nikos_Kara-1982

Αγαπητοί Επισκέπτες,
σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για την κριτική σας. Χαιρόμαστε να διαβάζουμε τετοια σχολια τοσο για την κουζινα μας οσο και για το χώρο μας . Ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να σας υποδεχτούμε ξανά σύντομα.
Γ. Προκοπάκης

Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τέλειο !!! Πολύ καλό σέρβις η ατμόσφαιρα απίστευτη είναι πολύ ιδιαίτερη και ξεχωριστεί, πολύ προσιτές τιμές !!! Άριστη επιλογή !!!

Ευχαριστούμε, athamet
Ο/η VENETOSUITES, Γενικός Διευθυντής του Veneto Wine Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Αυγούστου 2020

Αγαπητοί Επισκέπτες,
σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για την κριτική σας. Χαιρόμαστε να διαβάζουμε τετοια σχολια τοσο για την κουζινα μας οσο και για η ομάδα μας . Ελπίζουμε να σας υποδεχτούμε ξανά σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2020

Απίστευτη ατμόσφαιρα σε ένα εκπληκτικό αρχοντικό που σε γυρνάει σε μια άλλη εποχή. Εντυπωσιακό φαγητό και σε πολύ καλές τιμές. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και σίγουρα θα ξαναέρθουμε!!

Ευχαριστούμε, _O6176SP

Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2020

Πολύ καλή ατμόσφαιρα, φιλικό και βοηθητικό σερβις, απίστευτη κρητική κουζίνα. Συνιστώ το ριζότο με τα μανιτάρια και το κατσίκι ανεπιφύλακτα όπως επίσης και την ρακή η οποία συνοδεύει το φαγητό μοναδικά.

Ευχαριστούμε, Kalofagas123

Με εκτίμηση, Γ. Προκοπάκης

Veneto Wine Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρέθυμνο, Νομός Ρεθύμνου

Veneto Wine Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!