“Δεν μας είχαν κρατήσει το τραπέζι που θέλαμε”
Κριτική για: Πρίμα Πλώρα

Πρίμα Πλώρα
Καλό για: Ρομαντικό, Ειδικές περιστάσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Περιγραφή: Προσπαθούμε γι'αυτό που αγαπάμε σε έναν κόσμο που έχει ξεχάσει την αξία του φαγητού στην ζωή μας. Ένα πιάτο φαϊ, είτε το τρώμε σε ένα εστιατόριο, είτε σπίτι μας, η γεύση του και η ποιότητα του εξαρτάται από τις πρώτες ύλες που θα χρησιμοποιήσουμε. Έχοντας αυτό σαν αρχή μας άλλα και το ότι είμαστε κάθετοι σε οποιαδήποτε μορφή μαζικής παραγωγής των πρώτων υλών, έχουμε καταλήξει και έχουμε συνεργασίες μόνο με μικρούς ντόπιους παραγωγούς, που έχουν την ίδια φιλοσοφία με εμάς. Η κουζίνα μας αποτελείται από πρώτες ύλες χωρίς φυτοφάρμακα και λιπάσματα και από ζώα που έχουν μεγαλώσει και τραφεί στην φύση, όπως κανονικά πρέπει και όχι σε αποθήκες τρώγοντας μεταλλαγμένες τροφές.
Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2020

Είχαμε πάει με μία παρέα τεσσάρων ατόμων μετά από τηλεφωνική κράτηση που είχαμε κάνει για ένα συγκεκριμένο τραπέζι μπροστά στη θάλασσα. Δυστυχώς όμως ήτανε πιασμένο την ώρα που ηρθαμε και μας προτείνανε κάποιο άλλο τραπέζι το οποίο όμως δεν το θέλαμε γιατί είχαμε έρθει από μακριά μόνο για αυτό το συγκεκριμένο τραπέζι και για αυτό είχαμε πάρει και τηλέφωνο. Μας πρότειναν να κάτσουμε να πιούμε ένα ούζο μέσα στο εστιατόριο μέχρι να ελευθερωθεί το τραπέζι περιμέναμε περίπου μία ώρα και μετά κάτσαμε και περιμέναμε άλλη μία ώρα περίπου το φαγητό μας. Περιμένοντας πίναμε το πρώτο μπουκάλι κρασί το οποίο είχε τελειώσει βέβαια μέχρι που ήρθε το φαγητό.Ρωτήσαμε επανειλημμένες φορές τον σερβιτόρο τι έχει γίνει και μας εξήγησε ότι έχουνε μία πολύ μικρή κουζίνα που μαγειρεύουν και για αυτό το λόγο υπάρχει μία "μικρή"καθυστέρηση. Στο λογαριασμό στο τέλος είχαν χρεώσει τα ποτά (2 ποτηράκια Ούζο)που ήπιαμε όση ώρα περιμέναμε το τραπέζι. Νομίζω ότι δεν έπρεπε να είχε γίνει αυτό.Οσες φορές είχαμε έρθει είχαμε μείνει πάντα ευχαριστημένοι με το φαγητό με τη θέα και το service του εστιατορίου. Αυτή την φορά όμως στεναχωρηθήκαμε πολύ.

Ευχαριστούμε, Aretouli2

Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2020

Αυτό το καλοκαίρι κάναμε τουρ σε αρκετά μέρη και φάγαμε σε αρκετά εστιατόρια. Το συγκεκριμένο εστιατόριο, ήταν με διαφορά ε-ξ-α-ι-ρ-ε-τ-ι-κ-ο!! Καταπληκτικά πιάτα, ικανότατο, ταχυτατο και ευγενέστατο προσωπικό, ικανοποιητικες και πεντανοστιμες μερίδες και το τραπέζι μας δίπλα στο κυμα, με θέα την δυτική μεριά της Φορτετσα. Το λαυρακι μου ολόφρεσκο και τρομερά μαγειρεμένο. Σίγουρα θα σας ξαναδούμε σύντομα. Καλό (υπόλοιπο) καλοκαιριού!

Ευχαριστούμε, ManosDM87
Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Έχει καταφέρει να κερδίσει την εμπιστοσύνη λόγω των αυθεντικών γεύσεων και της ιδιαίτερης θέσης που βρίσκεται.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, EleniXL
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2020

Εκπληκτικό περιβάλλον και εξυπηρέτηση.
Το καλύτερο ceviche που έχω δοκιμάσει ever!!!
Επίσης προσεγμένη λίστα κρασιών

Ευχαριστούμε, active1981
Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2020

Υπέροχο εστιατόριο. Ο χώρος πολυ ωραιος και προσεγμένος, με ωραια θεα και το φαγητό πολυ νοστιμο. Οι τιμές είναι λογικές για αυτό που προσφέρει.

Ευχαριστούμε, Euaggelia448

Πρίμα Πλώρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρέθυμνο, Νομός Ρεθύμνου

Πρίμα Πλώρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!