“Εξαιρετική επιλογή ”
Κριτική για: Πρίμα Πλώρα

Πρίμα Πλώρα
Καλό για: Ειδικές περιστάσεις, Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Περιγραφή: Προσπαθούμε γι'αυτό που αγαπάμε σε έναν κόσμο που έχει ξεχάσει την αξία του φαγητού στην ζωή μας. Ένα πιάτο φαϊ, είτε το τρώμε σε ένα εστιατόριο, είτε σπίτι μας, η γεύση του και η ποιότητα του εξαρτάται από τις πρώτες ύλες που θα χρησιμοποιήσουμε. Έχοντας αυτό σαν αρχή μας άλλα και το ότι είμαστε κάθετοι σε οποιαδήποτε μορφή μαζικής παραγωγής των πρώτων υλών, έχουμε καταλήξει και έχουμε συνεργασίες μόνο με μικρούς ντόπιους παραγωγούς, που έχουν την ίδια φιλοσοφία με εμάς. Η κουζίνα μας αποτελείται από πρώτες ύλες χωρίς φυτοφάρμακα και λιπάσματα και από ζώα που έχουν μεγαλώσει και τραφεί στην φύση, όπως κανονικά πρέπει και όχι σε αποθήκες τρώγοντας μεταλλαγμένες τροφές.
Η κριτική γράφτηκε 18 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ερχόμενος για πολλοστή φορά στην Κρήτη το μόνο μέρος που είχα καιρό να επισκεφτώ ήταν το Ρέθυμνο .
Οι φίλοι μου με πήγαν στο συγκεκριμένο εστιατόριο σε μια εξαιρετική τοποθεσία με πολύ ποιοτικό φαγητό όσα πιάτα δοκιμάσαμε ήταν πολύ νόστιμα ,οι μερίδες μεγάλες και οι τιμή ανάλογα με την ποιότητα μια χαρά
Το προσωπικό ευγενέστατο με πολύ επαγγελματική συμπεριφορά .

Ευχαριστούμε, TakisM_1966

Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αξιζει να επισκεφτειτε το εστιατοριο αυτο αν θελετε να συνδυασετε χαλαρωση, ηρεμια και υπεροχο φαγητο! Η διαμορφωση του εστιατοριου μπροστα απο τα βραχια σας δινουν μια μαγευτικη θεα της θαλασσας του Ρεθυμνου! Αψογη εξυπηρετηση του προσωπικου!!

Ευχαριστούμε, KyriakiAntoniou
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το περιβαλλον ηταν υπεροχο! Το service ικανοποιητικο. Το φαγητο ομως ηταν κατατι κατωτερο των προσδοκιων μας. Ειδικα το πολυδιαφημισμενο ριζοτο σουπιας ηρθε στο τραπεζι μας πραγματικα κρυο! Το φιλετο λαυρακι ηταν πολυ νοστιμο. Οι τιμες σχετικα υψηλες.

Ευχαριστούμε, Roul_13
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2018

Είχαμε κάνει κράτηση δέκα ατόμων για δείπνο ένα Αυγουστίατικο βράδυ Δευτέρας.Πολυ ευχάριστος χώρος μια ανάσα από τη θάλασσα & με υπέροχη θέα!Επιλεξαμε να γευτούμε μια μεγάλη ποικιλία πιάτων & μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι από τις γεύσεις. Θα μας μείνουν αξέχαστα το κριθάρωτο & το ριζότο γαρίδας, τα μανιτάρια σωτε, τα αχνιστα μύδια & το λιγκουίνι θαλασσινών: εξαιρετικό!!Για τους λάτρεις του sushi υπάρχει & αυτή η επιλογή με τον σεφ να δημιουργεί τα πιάτα δίπλα στα τραπέζια!!Στο τέλος μας προσέφεραν δροσιστικό παγωτο για κέρασμα!Το προσωπικό ήταν πολυ φιλικό & έτοιμο να σε εξυπηρετήσει ανά πάσα στιγμή.Η μουσική χαλαρωτικη στη σωστή ένταση για συζήτηση.Οι τιμές ικανοποιητικές για την ποιότητα που προσφέρει!Στη επόμενη μου επίσκεψη στην Κρήτη σίγουρα θα ξαναπάω!!

Ευχαριστούμε, Olga B
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2018

Ωραίο σημείο, εξαιρετική ατμόσφαιρα, νόστιμα πιάτα! Ιδιαίτερα το απομεσήμερο βρίσκεις και πιο εύκολα τραπέζι και έχει πολύ ησυχία. Μας άρεσε ιδιαίτερα και σίγουρα θα ξαναπάμε!

Ευχαριστούμε, dm m

Πρίμα Πλώρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρέθυμνο, Νομός Ρεθύμνου

Πρίμα Πλώρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!