“Ότι καλύτερο επισκεφτήκαμε ”
Κριτική για: Πρίμα Πλώρα

Πρίμα Πλώρα
Καλό για: Ρομαντικό, Ειδικές περιστάσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Περιγραφή: Προσπαθούμε γι'αυτό που αγαπάμε σε έναν κόσμο που έχει ξεχάσει την αξία του φαγητού στην ζωή μας. Ένα πιάτο φαϊ, είτε το τρώμε σε ένα εστιατόριο, είτε σπίτι μας, η γεύση του και η ποιότητα του εξαρτάται από τις πρώτες ύλες που θα χρησιμοποιήσουμε. Έχοντας αυτό σαν αρχή μας άλλα και το ότι είμαστε κάθετοι σε οποιαδήποτε μορφή μαζικής παραγωγής των πρώτων υλών, έχουμε καταλήξει και έχουμε συνεργασίες μόνο με μικρούς ντόπιους παραγωγούς, που έχουν την ίδια φιλοσοφία με εμάς. Η κουζίνα μας αποτελείται από πρώτες ύλες χωρίς φυτοφάρμακα και λιπάσματα και από ζώα που έχουν μεγαλώσει και τραφεί στην φύση, όπως κανονικά πρέπει και όχι σε αποθήκες τρώγοντας μεταλλαγμένες τροφές.
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το καλύτερο φαγητό που φάγαμε στο Ρέθυμνο! Όλα ήταν υπέροχα! Το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό κ ευγενικό τα πιάτα όλα προσεγμένα και πεντανόστιμα! Αυτό που κλέβει την παράσταση ωστόσο είναι η μοναδική θέα και το κύμα που σκάει δίπλα σ! Η καλύτερη επιλογή που κάναμε

2  Ευχαριστούμε, anna v

Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μεγάλη ποικιλία από κρασιά και διαφορά πιάτα( κύριος θαλασσινά ) , πολυ φιλικό προσωπικό εξαιρετική ατμόσφαιρα και θέα "σκάει" το κύμα στα πόδια στην κυριολεξία!

1  Ευχαριστούμε, Κώστας Π
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα από τα καλύτερα εστιατόρια για θαλασσινά της Κρήτης. Κάθε φορά γίνονται και καλύτεροι! Για το σέρβις δεν έχω λόγια, ταχύτατο και ευγενέστατο προσωπικό, ήταν πάντα κοντά όταν χρειαζόσουν κάτι, αλλά πολύ διακριτικά. Η θέα εξαιρετική! Όλα τα πιάτα πεντανόστιμα. Δοκιμάσαμε παπαρδέλες με τρούφα, γαργάρα με σολωμό, κριθαρότο με γαρίδες, σκουμπρί κ.ά. Συγχαρητήρια σε όλους!!!

1  Ευχαριστούμε, Kostas Z
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ποικιλία σε κρασιά και μοναδικά πιάτα! Το καλύτερο εστιατόριο στο Ρέθυμνο! Όμορφη διακοσμηση, άψογη εξυπηρέτηση και ωραία θέα!
(Δοκιμάστε: Καρπάτσιο λαβράκι, αχινοσαλάτα, ντάκο και ριζότο σουπιάς!)

Ευχαριστούμε, alkminii
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενα απο τα καλύτερα εστιατόρια στη κατηγορία θαλασσινά στη Κρήτη! Πηγαίνω απο το 2006 και ξέρω πάντα οτι θα φάω καλά και γευστικά! Οι τιμές του για αυτο που προσφέρει είναι οκ, και χαίρομαι που μέσα στα χρόνια βελτιώνεται αντί να επαναπαύεται ! Δοκιμάστε το σκουμπρί!!

1  Ευχαριστούμε, Doudoulakis

Πρίμα Πλώρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρέθυμνο, Νομός Ρεθύμνου

Πρίμα Πλώρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!