“Ένα πολύ καλό γεύμα”

Λεβαντε Εστιατόριο Ψαροταβέρνα
Καλό για: Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Πρωινό, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Περιγραφή: Η ταβέρνα μας δημιουργήθηκε από την οικογένεια Φραγκιαδάκη το 1936. Από τότε με σκοπό την διατήρηση της Κρητικής κουζίνας ο Νικός και η Μαρία Φραγκιαδάκη συνεχίζει σε ένα οικογενειακό φιλικό περιβάλλον μπροστά στο κύμα της Ιεράπετρας να προσφέρει γνήσια τοπικά προϊόντα και παραδοσιακές γεύσεις προσαρμοσμένες στο σύγχρονο τρόπο διατροφής. Η ιδανική θέση του ΛΕΒΑΝΤΕ πλάι στην υπέροχη παραλία της Ιεραπετρας , σας προσφέρει τη δυνατότητα μετά από ένα πραγματικά δροσερό μπάνιο να απολαύσετε ένα πλούσιο τραπέζι στη δροσιά της σκιάς του. Στόχος μας είναι η αίσθηση της γεύσης να σας μένει αξέχαστη. Αν ο προορισμός είναι η Ιεράπετρα τότε σας περιμένουμε να σας φιλοξενήσουμε στον όμορφο χώρο μας, όπως μόνο εμείς οι Κρητικοί γνωρίζουμε!!! Follow Us! Facebook Tripadvisor
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2016

Καλό και προσεγμένο φαγητό, μερίδες χορταστικές, πολύ φιλική εξυπηρέτηση. Τα ψάρια φρέσκα και νοστιμότατα. Καθοδήγηση τι να προτιμήσουμε και τι να μην προτιμήσουμε (όχι με κριτήριο την τιμή και την ωφέλεια του καταστήματος). Τιμές πολύ καλές. Ωραία τοποθεσία. Η διακόσμηση θέλει κάποιες αλλαγές

Ευχαριστούμε, Sotirios B

Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Σίγουρα φάγαμε παρά πολύ καλά .....πολύ καλή εξιπιρετειση ,,,,,,πάνω στη θάλασσα μέτριες τιμές έως καλές ,,,,, αξίζει με το παραπάνω

Ευχαριστούμε, Giorgos Z
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2016

Εξαιρετικό φαγητό και εξυπηρέτηση...το προσωπικό είναι αρκετά πρόσχαρο, το φαγητό ,και ιδιαιτέρως η μακαρονάδα του ψαρά, είναι πολύ εύγευστο και το γεγονός ότι βρίσκεται πάνω στο κύμα το καθιστά μαγευτικό μέρος για να επισκεφτεί κανείς! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, Δεσποινα Κ
Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2016

Ψάχνοντας για φαγητό , αφού περπατήσαμε όλα τα παραλιακά εστιατόρια της Ιεράπετρας απ το κάστρο της μέχρι την άλλη άκρη κι αφού χαζέψαμε 2 θαλάσσιες χελώνες που δεν έφευγαν απ την ακτή , επιλέξαμε το συγκεκριμένο μαγαζί επειδή ο ιδιοκτήτης μας είπε ελάτε και θα σας κάνω καλύτερες τιμές. Η κουζίνα ήταν αξιοπρεπής η τυπική όλων των φαγάδικων της Κρήτης , χωρίς κάτι να μας εντυπωσιάσει θετικά ή αρνητικά. Το εντυπωσιακό είναι όταν ζητησαμε λογαριασμό ! Έρχεται το αφεντικό κι αρχίζει μια χωριάτικη 5 , μου δίνετε 4 , σαρδέλα 7,50 δώστε 6,50 κλπ Πληρώσαμε 40 ευρώ . Εννοείται ΔΕΝ έφερε απόδειξη και ντρεπόμουν να του τη ζητήσω , αφού όντως μας είχε κατεβάσει τις τιμές !

3  Ευχαριστούμε, giannismourgos
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2016

Η εξυπηρετηση καλη και ο ιδιοκτητης πολυ ευγενικος.Θα ηθελα ομως να δινει την ιδια αξια και στους ελληνες ταξιδιωτες.Δεν μπορω να συμβιβαστω στο γεγονος καποιος ξενος να εχει μεγαλυτερη αξια απο εμας τρωγοντας μια μεριδα στα 4 με το σκεπτικο μην γραψει κακη κριτικη στο tripadvisor.Καλοπροαιρετα ολα αυτα.

Ευχαριστούμε, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Π

Λεβαντε Εστιατόριο Ψαροταβέρνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κουτσουνάρι, Ιεράπετρα

Ιεράπετρα, Νομός Λασιθίου

Λεβαντε Εστιατόριο Ψαροταβέρνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!