“Ένα μικρό διαμάντι στο κέντρο του Ηρακλείου”
Κριτική για: Prassein Aloga

Prassein Aloga
Κουζίνες: Μεσογειακή
Η κριτική γράφτηκε 2 Απριλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολλές φορές σε ένα εστιατόριο μας απασχολεί η πολυπλοκότητα του μενού ή η αναζήτηση του εξαιρετικά πρωτότυπου πιάτου. Την ίδια όμως στιγμή μας διαφεύγει η βασική αξία της άρτιας εκτέλεσης των βασικών τεχνικών μιας εστιατορικής κουζίνας. Το μοσχαρίσιο φιλέτο που δοκίμασα είχε ακριβώς αυτή την αρτιότητα και ως πρώτη ύλη και ως εκτέλεση. Σε συνδυασμό με μια σαλάτα με πραγματικό κατσικίσιο τυρί (και όχι κάτι σαν κατσικίσιο) και ενός αβίαστα ευγενικού σέρβις (και όχι δήθεν ) δοκίμασα αυτό που πρέπει νομίζω να είναι η βάση ενός πραγματικά καλού εστιατορίου. Συνεχίστε έτσι.

1  Ευχαριστούμε, Apostolidis b

Η κριτική γράφτηκε 1 Ιανουαρίου 2017

Ζεστός χώρος, εξαιρετικό φαγητό, αληθινά gourmet και πολύ ευγενικό προσωπικό.
Οι σούπες και τα γλυκά, ανυπέρβλητα. Οι τιμές απόλυτα λογικές.
Με διαφορά το καλύτερο στο κέντρο του Ηρακλείου!

Ευχαριστούμε, Katerina A
Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Καθησαμε στο συγκεκριμένο κατάστημα μεσοβδόμαδα και μεσημέρι.. Ειμασταν η μοναδική παρέα (8 άτομα) και καταφέραμε να φάμε 1 ώρα μετά την παραγγελία..
Πάμε και στα καλά: όλα τα πιάτα που δοκιμάσαμε ήταν νοστιμοτατα και αρκετά διαφορετικά από τα συνηθισμένα. Πολύ ευχάριστη έκπληξη η σούπα που μας προσέφερε πριν τα πιάτα μας. Τιμές λογικές προς το τσιμπημενες..

Ευχαριστούμε, Giorgio_1914
Η κριτική γράφτηκε 15 Νοεμβρίου 2016

Συνολικά, το εστιατόριο δεν είναι κακό.Το φαγητό δεν είναι κάτι το εξαιρετικό αν εξαιρέσουμε το ορεκτικό με τις γαρίδες σε καταϊφι και το χοιρινό της Κασπίας που ήταν πραγματικά ξεχωριστά. Αυτό όμως που κάνει το εστιατόριο να υστερεί είναι το σέρβις. Σάββατο βράδυ νωρίς (9μ.μ.) με μόλις άλλες δυο παρέες και σερβιριστήκαμε τα κυρίως περίπου 45΄ λεπτά μετά τη σαλάτα και το ορεκτικό....ή να το πω διαφορετικά 1 ώρα μετά την παραγγελία μας!!!

Ευχαριστούμε, emmkak
Η κριτική γράφτηκε 23 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ωραιες γευσεις και καλη εξυπηρετηση συνεθεσαν μια ωραια βραδια. Το προσωπιοκο ευγενικο και το περιβαλλον ηρεμο. Προτεινουμε τα μοσχαρισια φιλετα

Ευχαριστούμε, Δημήτρης Α

Prassein Aloga: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Prassein Aloga: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!