“Άριστο”
Κριτική για: Silfio Pizza

Silfio Pizza
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

Επισκεπτόμαστε το Silfio από τότε που άλλαξε και έγινε πιτσαρία, αλλά παραγγέλνουμε και στο σπίτι. Όλα τα είδη είναι κορυφαία. Σας το συστήνω.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
2  Ευχαριστούμε, makistsiou

Η κριτική γράφτηκε 9 Νοεμβρίου 2016

Η πρόσφατη επίσκεψη μας στο εστιατόριο έκρυβε μια δυσάρεστη έκπληξη .

Παραγγείλαμε μια πίτσα προσούτο-παρμεζάνα και μια σαλάτα καίσαρα.
Το σέρβις ήταν αρκετά καλό και σε λογικό χρόνο έφτασε η σαλάτα πρώτη.

Είχα διαβάσει σε προηγούμενη κριτική για την υπερβολική ποσότητα κρουτόν , κάτι που δυστυχώς επιβεβαιώθηκε.Επίσης το μπεϊκον ήταν κομμένα σε μεγάλα κομμάτια και σχετικά ωμό.

Αφού ανακατέψαμε τη σαλάτα και σερβίραμε στα πιάτα μας ανακαλύψαμε ένα κομμάτι από χαρτί κουζίνας (λαδωμένο) στον πάτο του πιάτου... (υπολογίζω ότι εκεί είχε στεγνώσει το κοτόπουλο ή το μπεϊκον).

Φωνάξαμε τον σερβιτόρο και του το δείξαμε , αμέσως μας ζήτησε συγνώμη ,πήρε την σαλάτα πίσω και μας ρώτησε αν θέλαμε αντικατάσταση ... κάτι που αρνηθήκαμε ,

Στην συνέχεια ήρθε και η πίτσα , η οποία ήταν καλή , απλά θα προτιμόυσα να είχε παρμεζάνα σε φλούδες και όχι τριμμένη.

Η δυσάρεστη έκπληξη που αναφέρει ο τίτλος μου , δεν έχει να κάνει τόσο με το χαρτί κουζίνας στη σαλάτα αλλά με τον λογαριασμό.Με έκπληξη διαπιστώσαμε ότι είχε χρεώσει την σαλάτα που δεν φάγαμε ποτέ...

Φώναξα τον σερβιτόρο ο οποίος μου είπε , έχετε δίκιο αλλά το είπα και η υπεύθηνη την χρέωσε.Τοτε του γύρισα τον λογαριασμό και του είπα να της το ξαναπεί.

Μετα από κάμποση ώρα ήρθε ο λογαριασμός , αυτη την φορά χωρίς να έχει χρεωθεί η σαλάτα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2016
3  Ευχαριστούμε, chanee
Η κριτική γράφτηκε 27 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Η τελεια πιτσα με το πιο νοστιμο λεπτο ζυμάρι!!!
Πραγματικά το silfio βαζει κατω ολα τα ιταλικά εστιατορια στο Ηρακλειο στο θεμα πιτσα!!!
Πολυ καλες τιμες και πολυ ωραιος χωρος....!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2016
2  Ευχαριστούμε, laroulio
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Μια πολυ ωραια πιτσαρια λιγο πιο εξω απο το κεντρο του ηρακλειου! Πολυ νοστιμες πιτσες με προσιτες τιμες! Το σερβις προσεγμενο και το προσωπικο ευγενικο με αισθηση του χιουμορ!!! Ο νικος πολυ εξυπηρετικος και μας εκανε ολο το βραδυ ευχαριστο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, mary k
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Παραγγέλνουμε απο εκει τον τελευταιο ενάμιση χρονο και ειμαστε πάντοτε ευχαριστημένοι. Φρέσκα υλικά και πολυ νόστιμο ζυμάρι. Να το δοκιμάσετε!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2016
2  Ευχαριστούμε, Panagiotis S

Silfio Pizza: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Silfio Pizza: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!