“Κρητικές γεύσεις”
Κριτική για: Αρισμαρί & Βάρσαμο

Αρισμαρί & Βάρσαμο
Κουζίνες: Ελληνική, Γκριλ
Καλό για: Μεγάλες παρέες, Τοπική κουζίνα
Περιγραφή: Ανοιχτά από τις 11:00 το πρωί έως τις 02:00 μετά τα μεσάνυχτα.
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Παραδοσιακές γεύσεις σε ωραίο και καθαρό περιβάλλον. Σπιτικά ντολμαδάκια, αγνό ελαιόλαδο, φοβερές σαλάτες και το απίστευτο Ανωγειανό αντικριστό δεν το ξεχνάς για πολύ καιρό! Ωραία κεράσματα με ρακί και φρέσκα φρούτα.

Ευχαριστούμε, Maroussa_80

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018

Mε απλα λογια ....καταπληκτικο γαγητο πεντανοστιμα ολακαι απο εξυπηρετηση? "SUPER" ....μπραβι σε ολο το team...!!!

Ευχαριστούμε, roussospits
Η κριτική γράφτηκε 17 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με το φίλο μου κάτσαμε στο Αρισμαρί και Βάρσαμο για μεσημεριανό. Παραγγείλαμε μια χωριάτικη σαλάτα και για κυρίως μια πολύ νόστιμη κατσίκα κοκκινιστή και ένα τρυφερό μοσχαράκι στιφάδο. Χορτάσαμε και ήπιαμε κι ωραία ρακή. Τα πιάτα ήταν προσεγμένα και η εξυπηρέτηση αρκετά γρήγορη.

Ευχαριστούμε, mariashr
Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο Αρισμαρί & Βάρσαμο μας πήγαν γνωστοί από το Ηράκλειο για να μας κάνουν το τραπέζι. Από τον κατάλογο παραγγείλαμε μία σαλάτα με λάχανο και μία Αρισμαρί και Βάρσαμο, ενώ από τα ορεκτικά σφουγγάτο με τυριά και πολύ νόστιμες πατάτες φούρνου. Το σφουγγάτο το δοκίμαζα πρώτη φορά και με εξέπληξε πολύ ευχάριστα. Συνεχίσαμε με πολύ ωραίες παραδοσιακές βουρβόπιτες, ενώ δοκιμάσαμε και από τους κρεατομεζέδες τα γλυκάδια και το συκωτάκι με αρισμαρί. Μαζί με το φαί ήπιαμε κρασάκι και ευχαριστήσαμε τους φίλους μας που μας έφεραν στο Αρισμαρί να φάμε.

Ευχαριστούμε, ΑΘΑΝΑΣΙΑ Μ
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018

Γνωστοί μας είχαν συστήσει για καλό κρέας το Αρισμαρί & Βάρσαμο, οπότε είπαμε να το επισκεφθούμε. Παραγγείλαμε μια σαλάτα ανάμεικτη εποχής και από τα ορεκτικά παντζάρια και μελιτζανομπουρεκάκια. Τα τελευταία δεν τα είχα ξαναδοκιμάσει και μου άρεσαν πολύ. Από τα κυρίως επιλέξαμε 2 ποικιλίες κρεατικών, πολύ χορταστικές και με ωραία ψημένο κρέας. Μας πρότειναν να δοκιμάσουμε και γαμοπίλαφο και είχαν δίκιο. Ήταν όντως πολύ νόστιμο. Μαζί με το φαγητό ήπιαμε ούζο και περάσαμε πολύ όμορφα το βράδυ μας.

Ευχαριστούμε, skarmos52

Αρισμαρί & Βάρσαμο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Αρισμαρί & Βάρσαμο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!