“Κρητικές γεύσεις”
Κριτική για: Αρισμαρί & Βάρσαμο

Αρισμαρί & Βάρσαμο
Κουζίνες: Ελληνική, Γκριλ
Καλό για: Μεγάλες παρέες, Τοπική κουζίνα
Περιγραφή: Ανοιχτά από τις 11:00 το πρωί έως τις 02:00 μετά τα μεσάνυχτα.
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Παραδοσιακές γεύσεις σε ωραίο και καθαρό περιβάλλον. Σπιτικά ντολμαδάκια, αγνό ελαιόλαδο, φοβερές σαλάτες και το απίστευτο Ανωγειανό αντικριστό δεν το ξεχνάς για πολύ καιρό! Ωραία κεράσματα με ρακί και φρέσκα φρούτα.

Ευχαριστούμε, Maroussa_80

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018

Mε απλα λογια ....καταπληκτικο γαγητο πεντανοστιμα ολακαι απο εξυπηρετηση? "SUPER" ....μπραβι σε ολο το team...!!!

Ευχαριστούμε, roussospits
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018

Γνωστοί μας είχαν συστήσει για καλό κρέας το Αρισμαρί & Βάρσαμο, οπότε είπαμε να το επισκεφθούμε. Παραγγείλαμε μια σαλάτα ανάμεικτη εποχής και από τα ορεκτικά παντζάρια και μελιτζανομπουρεκάκια. Τα τελευταία δεν τα είχα ξαναδοκιμάσει και μου άρεσαν πολύ. Από τα κυρίως επιλέξαμε 2 ποικιλίες κρεατικών, πολύ χορταστικές και με ωραία ψημένο κρέας. Μας πρότειναν να δοκιμάσουμε και γαμοπίλαφο και είχαν δίκιο. Ήταν όντως πολύ νόστιμο. Μαζί με το φαγητό ήπιαμε ούζο και περάσαμε πολύ όμορφα το βράδυ μας.

Ευχαριστούμε, skarmos52
Η κριτική γράφτηκε 17 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το δείπνο μας στο Αρισμαρί και Βάρσαμο ήταν από τα καλύτερα που είχαμε στην Κρήτη. Ήταν πολύ θερμό το κλίμα στο εστιατόριο και μας άρεσε πολύ ο κατάλογος του. Επιλέξαμε από τα ορεκτικά να πάρουμε μια εξαιρετική μυζήθρα η οποία ήταν φρέσκια και είχε πάνω μέλι. Νόστιμα πολύ ήταν και τα μπουρέκια με μελιτζάνα. Πολύ γλυκιά η μελιτζάνα και ωραίο το μπουρέκι. Πήραμε και την μικρή ποικιλία κρεάτων η οποία είχε καλοψημένα κρέατα και ήπιαμε ούζο. Ήταν όλα υπέροχα!

Ευχαριστούμε, George M
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε στο Αρισμαρί και Βάρσαμο κατά τις εννέα το βράδυ και ευτυχώς βρήκαμε τραπέζι. Εξαιρετική η εξυπηρέτηση του εστιατορίου. Παραγγείλαμε αμέσως για την όρεξη την ψητή πατάτα στο φούρνο με λεμόνι και χοντρό αλάτι. Πολύ καλή επιλογή ήταν ζεστή και με το λεμόνι και το αλάτι ήταν πολύ ωραία η γεύση της. Κυρίως πιάτο θέλαμε κάτι από τα παραδοσιακά μαγειρευτά. Πήραμε εξαιρετικά μαγειρευμένη κατσίκα με ντομάτα και ξυνόχοντρο. Αφού είχαμε σχεδόν χορτάσει πήραμε και τα πιταράκια με γλυκιά μυζήθρα. Γλυκά με μέλι και ένα πολύ γευστικό φύλλο!

Ευχαριστούμε, Stella_Tsetta

Αρισμαρί & Βάρσαμο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Αρισμαρί & Βάρσαμο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!