“Άριστες γεύσεις και ταυτόχρονα value for money”
Κριτική για: Πεσκέσι

Πεσκέσι
Κουζίνες: Diner, Ελληνική, Μεσογειακή
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το εστιατόριο Peskesi βρίσκεται στο Ηράκλειο Κρήτης και σερβίρει Κρητική Αυθεντική Κουζίνα. Αποτελεί μια προσπάθεια να ανακαλύψουμε τα μυστικά και να απολαύσουμε τα οφέλη της κρητικής διατροφής, να βασίσουμε την κουζίνα μας στα αγνά και φυσικά προϊόντα της κρητικής γης και να αναδείξουμε αρώματα και γεύσεις που έχουν ξεχαστεί. Ο χώρος μας, ανοιχτός από το πρωί έως το βράδυ. Έχει στόχο να προσφέρει μια ολοκληρωμένη εμπειρία που βασίζεται στην ποιότητα, τη διαφορετικότητα και την αξία του τρόπου ζωής των Κρητών. Φέραμε το «κρητικό σπίτι» δίπλα σας, στο κέντρο του Ηρακλείου, με σύγχρονη αισθητική και λειτουργία, διατηρώντας όμως αρχαίες και παραδοσιακές μεθόδους, όπως την τροφοσυλλογή και τον τρόπο παρασκευής των πιάτων μας, για να θυμηθούμε τις γεύσεις και τα αρώματα του κρητικού γαστρονομικού πλούτου.
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όπως μου είπε και μία μαγαζάτορας σε κατάστημα τουριστικών ειδών "είναι τιμή για το Ηράκλειο που έχει τέτοιο μαγαζί". Δεν είναι η τυπική κρητική κουζίνα αλλά μία μοντέρνα εκδοχή της με βάση την καλύτερη κρητική κουζίνα, ανεβασμένη σε ακόμα καλύτερο επίπεδο

1  Ευχαριστούμε, 4DimitrisG
Ο/η Cretan G, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Πεσκέσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 13 Μαρτίου 2018

Είναι δική μας τιμή να έχουμε επισκέπτες όπως εσάς, που μπορούν να αντιληφθούν την φιλοσοφία μας και να μεταφέρουν στη συνέχεια σε άλλους χρήστες, την εμπειρία Peskesi.

Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφτήκατε και για τον χρόνο που αφιερώσατε για αυτή σας την κριτική. Θα χαρούμε να σας δούμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ανυπομονουσαμε να παμε..Η ατμοσφαιρα ωραια αλλα το φαΐ μετριο αυτη τη φορα..Το σερβις μετριο προς κακο..Κριμα..

Ευχαριστούμε, GRJ_Travellers
Ο/η Cretan G, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Πεσκέσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ Γιάννη σε ευχαριστούμε για την επiσκεψή σου στο Peskesi και για την κριτική σου. Οποιαδήποτε κριτική μας βοηθάει να εξετάσουμε τυχόν λάθη μας και να γίνουμε καλύτερη στο σύνολο των παροχών μας, μέσα από αυτά. Θα ήταν χαρά μας αν μας απαντούσατε τι ακριβώς δεν σας άρεσε, τι σας ενόχλησε και όποια άλλη τοποθέτησή σας, που σας παρότρυνε να σε αυτόν τον αρνητικό σχολιασμό.

Σας ευχαριστούμε και πάλι!

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενας υπεροχος χωρος στην καρδια τις πολης με κρητικη κουζινα αλλα σε μοντερνα εκδοση αψογο σερβις και καλες τιμες

Ευχαριστούμε, giotadask
Ο/η Cretan G, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Πεσκέσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Μαρτίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας!
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό εστιατόριο ! Το φαγητό εξαιρετικό, το περιβάλλον υπέροχο, το προσωπικό ευγενικό. Μπράβο! Η φωτο από τα καπνιστά χοιρινά μπριζολάκια, απλα υπέροχα.

Ευχαριστούμε, sophie s

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα όταν οι επισκέπτες μας μένουν ικανοποιημένοι και με τη σειρά τους μεταφέρουν σε άλλους χρήστες την εμπειρία τους.

Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας στο χώρο μας και για την κριτική σας στη συνέχεια!

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας από τους ομορφότερους χώρους στο Ηράκλειο.Το φαγητό ωστόσο δεν είναι από τα νοστιμότερα της πόλης και οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες.Σίγουρα όμως αξίζει μια επίσκεψη.

Ευχαριστούμε, Rania S

Σας ευχαριστούμε!

Peskesi team

Πεσκέσι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Πεσκέσι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!