“Εκπληκτικός χώρος”

Πεσκέσι
Κουζίνες: Diner, Ελληνική, Μεσογειακή
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το εστιατόριο Peskesi βρίσκεται στο Ηράκλειο Κρήτης και σερβίρει Κρητική Αυθεντική Κουζίνα. Αποτελεί μια προσπάθεια να ανακαλύψουμε τα μυστικά και να απολαύσουμε τα οφέλη της κρητικής διατροφής, να βασίσουμε την κουζίνα μας στα αγνά και φυσικά προϊόντα της κρητικής γης και να αναδείξουμε αρώματα και γεύσεις που έχουν ξεχαστεί. Ο χώρος μας, ανοιχτός από το πρωί έως το βράδυ. Έχει στόχο να προσφέρει μια ολοκληρωμένη εμπειρία που βασίζεται στην ποιότητα, τη διαφορετικότητα και την αξία του τρόπου ζωής των Κρητών. Φέραμε το «κρητικό σπίτι» δίπλα σας, στο κέντρο του Ηρακλείου, με σύγχρονη αισθητική και λειτουργία, διατηρώντας όμως αρχαίες και παραδοσιακές μεθόδους, όπως την τροφοσυλλογή και τον τρόπο παρασκευής των πιάτων μας, για να θυμηθούμε τις γεύσεις και τα αρώματα του κρητικού γαστρονομικού πλούτου.
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας από τους ομορφότερους χώρους στο Ηράκλειο.Το φαγητό ωστόσο δεν είναι από τα νοστιμότερα της πόλης και οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες.Σίγουρα όμως αξίζει μια επίσκεψη.

Ευχαριστούμε, Rania S
Ο/η Cretan G, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Πεσκέσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Μαρτίου 2018

Σας ευχαριστούμε!

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό εξαιρετικό ,γεύσεις μοναδικές ,μυρωδιές,το περιβάλλον και ο χώρος πολύ προσεγμένα..το συνιστώ ανεπιφύλακτα...

Ευχαριστούμε, Maria D

Αγαπητή Μαρία σε ευχαριστούμε που επέλεξες για το γεύμα/δείπνο σου το Peskesi και για τον χρόνο που αφιέρωσες για αυτή την κριτική.

Θα χαρούμε να σας δούμε ξανά στο χώρο μας!

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό κριτικό φαγιτο, πολύ όμορφο μαγαζί, σέ κεντρικό μέρος στο Ηράκλειο , φιλικό καί εξειδικευμένο προσωπικό πάντα χαμογελαστή καί έτοιμη να σέ εξυπηρετήσουν. το συνιστώ ανεπιφύλακτα, καί μαθαίνω πως πολλές απ'της πρώτες ύλες τής φέρνει ό επιχειρηματίας. έχει δυκητου φάρμα άρα, πολύ καλή δουλειά!

Ευχαριστούμε, Δημητρης Π

Αγαπητέ Δημήτρη σε ευχαριστούμε για την επίσκεψή σου στο Peskesi και για τον χρόνο που αφιέρωσες για αυτήν την κριτική!
Όπως σωστά ανέφερες, πολλές από τις πρώτες ύλες που χρησιμοποιούμε στα πιάτα μας, προέρχονται από το κτήμα μας.
Χαρά μας να σας υποδεχτούμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό εστιατόριο . Λίγα πιάτα με έντονες Κρητικές γεύσεις κ όχι μόνο . Χωρίς εντυπωσιασμούς καθαρές γεύσεις γαστριμαργικής πανδαισίας . Όμορφο χώρος, ιδιαίτερη μουσική , άψογο σέρβις , εξαιρετικα γλυκά κ λικέρ στο τελείωμα . Ισως ενα απο τα καλύτερα εστιατόρια στην Ελλάδα . Συγχαρητήρια κύριοι

Ευχαριστούμε, stardustsolemar
Ο/η Cretan G, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Πεσκέσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Μαρτίου 2018

Είναι μεγάλη μας χαρά να έχουμε ευχαριστημένους επισκέπτες όπως εσάς! Επισκέπτες που είχαν μια ολοκληρωμένη εμπειρία Peskesi και με τη σειρά τους προτείνουν σε χρήστες τον χώρο μας.
Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα ξανά!
Σας ευχαριστούμε και πάλι για τα όμορφα λόγια..

Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχοντας επισκεφθεί το πεσκέσι αρκετές φορές μπορώ να πω πως είναι ένα όμορφο εστιατόριο.
Το σέρβις πολύ καλό , η ατμόσφαιρα χαλαρή χωρίς πολύ φασαρία , το φαγητό νόστιμο ( περίπου 9-15€ το πιάτο με μεγάλη μερίδα ).Πραγματικα αξίζει την επίσκεψη.

Ευχαριστούμε, Katerina_Lds

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας!
Χαιρόμαστε που μας εμπιστεύεστε και προτείνεται με αυτά σας τα λόγια, σε άλλους χρήστες τον χώρο μας.

Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά και ξανά!

Peskesi team

Πεσκέσι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Πεσκέσι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;