“σεβασμός στην "κουζίνα" , στην παράδοση και στον πελάτη”
Κριτική για: Πεσκέσι

Πεσκέσι
Κουζίνες: Diner, Ελληνική, Μεσογειακή
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το εστιατόριο Peskesi βρίσκεται στο Ηράκλειο Κρήτης και σερβίρει Κρητική Αυθεντική Κουζίνα. Αποτελεί μια προσπάθεια να ανακαλύψουμε τα μυστικά και να απολαύσουμε τα οφέλη της κρητικής διατροφής, να βασίσουμε την κουζίνα μας στα αγνά και φυσικά προϊόντα της κρητικής γης και να αναδείξουμε αρώματα και γεύσεις που έχουν ξεχαστεί. Ο χώρος μας, ανοιχτός από το πρωί έως το βράδυ. Έχει στόχο να προσφέρει μια ολοκληρωμένη εμπειρία που βασίζεται στην ποιότητα, τη διαφορετικότητα και την αξία του τρόπου ζωής των Κρητών. Φέραμε το «κρητικό σπίτι» δίπλα σας, στο κέντρο του Ηρακλείου, με σύγχρονη αισθητική και λειτουργία, διατηρώντας όμως αρχαίες και παραδοσιακές μεθόδους, όπως την τροφοσυλλογή και τον τρόπο παρασκευής των πιάτων μας, για να θυμηθούμε τις γεύσεις και τα αρώματα του κρητικού γαστρονομικού πλούτου.
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2017

Εκπληκτική κουζίνα και εξυπηρέτηση, σε πάρα πολύ όμορφο περιβάλλον.
Τα πιάτα ήταν πεντανόστιμα. Γεύσεις παραδοσιακές και γκουρμέ ταυτόχρονα , με μερίδες κανονικού εστιατορίου. Υπέροχο καλωσόρισμα και σέρβις. Καμία πίεση στις παραγγελίες, καλή ενημέρωση για τα πιάτα. Πολύ όμορφος χώρος και εξαιρετική μουσική. Παρέμεινα στο χώρο και μετά το τέλος του φαγητού για καφέ, λόγω της εξαιρετικής ατμόσφαιρας

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, nikos n

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

Μέσα σε ένα Φοβερό χώρο παρουσιάζονται και σερβίρονται Κρητικές γεύσεις με έναν διαφορετικό τρόπο εντελώς ιδιαίτερο αλλά συνάμα απολυτά γευστικό. Άψογο σεβις με τιμές να κυμαίνονται στα μεσαία προς υψηλά επίπεδα για την εποχή.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, mariateash
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ανακαλύψαμε αυτό το μέρος τυχαία και ενθουσιαστηκαμε! Ο χώρος είναι υπέροχος και το φαγητό εξαιρετικό! Δίνει μια άλλη αίσθηση στο κρητικό φαγητό και συνδυάζει τη γκουρμέ κουζίνα με κρητικές συνταγές! Φροντίστε να κλείσετε τραπέζι γιατί εμείς περιμέναμε αρκετή ώρα. .... Αλλά άξιζε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2016
Ευχαριστούμε, Τάνια Β
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φοβερή κουζίνα και χώρος... Χάνει όμως από τις υψηλές τιμές! Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή. Αξίζει οπωσδήποτε να το δοκιμάσετε απλά οι τιμές δε καθιστούν εφικτό να γίνει στέκι ας πούμε...

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Eirini V
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Έχω πάει πολλές φορές σε αυτό το μέρος είτε με φίλους είτε με την οικογένεια μου και πραγματικά μαγευτικάμε . Το φαγητό εξαιρετικό όπως και το πρωσοπικο όμως νομίζω πως και ο χώρος σε τραβάει για να διασκεδαζεις. Αυτό που μας έκανε ωραία εντυπωση ήταν τις μαντινάδες που μας δίνουν στο τέλος .

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, Mariamouk

Πεσκέσι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Πεσκέσι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!