“Ωραίο φαγητό ”

Πλάνη
Κλείστε τραπέζι
Κουζίνες: Μεσογειακή
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο μαγαζί αλλά χρειάζεται καλύτερη διαχείρηση σίγουρα από τον υπεύθυνο των κρατήσεων. Αν ξεπεραστούν τέτοιου είδους προβλήματα συνεννόησης και συμπεριφοράς το φαγητό είναι αρκετά καλό και η αυλή σε αποζημιώνει

Ευχαριστούμε, Stellapla

Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουλίου 2020

Χαλαρή ατμόσφαιρα, ωραία αυλή, ηρεμία και μια αίσθηση ότι είσαι στην αυλή στο χωριό... Πεντανόστιμα τα κεφτεδάκια, οι μπρουσκετες με μανούρι και η σχάρα του... τιμές ας το πούμε λογικές αν σκεφτείς ότι φάγαμε του σκασμου τρία άτομα και ήπιαμε τις μπυριτσες μας και δώσαμε 53€. Και πάμε τώρα στα αρνητικά...ο μουσατος κύριος που σέρβιρε που πιθανόν να του ανήκει το μέρος καθόλου φιλικός, έδειχνε να κάνει αγγαρεία κάθε φορά που ζητούσαμε κάτι, ούτε ένα χαμόγελο και όταν μάζεψε τα πιάτα μας ούτε καν για τους τύπους δε ρώτησε πώς μας φάνηκε...Στους τουρίστες παραδίπλα όμως που φάγανε μια χωριάτικη στα τέσσερα έκανε αστειακια και τεμεναδες... Κρίμα...

Ευχαριστούμε, Minaela L
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιουλίου 2020

Το επισκέφτηκα ενα βραδυ καθημερινής με τον σύντροφο μου, απρογραμματιστα. Πολλές φορές λέμε οτι τα απρογραμμάτιστα είναι τα καλύτερα και πράγματι, η φράση αυτή δικαιώθηκε άλλη μια φορά.
Η υπέροχη αυλή μου θύμισε τη ζεστασιά που ένιωθα στο χωριό της γιαγιάς μου, παρόλο που η αυλή τής δέν ήταν τόσο όμορφη όσο της Πλάνης. Τα χρώματα και ο ιδανικός φωτισμός συντελούν σε στιγμιαία χαλάρωση.
Το φαγητό ετοιμαστηκε και μας σερβιρίστηκε γρήγορα από την πολύ συμπαθητική, ευγενική και πρόσχαρη σερβιτόρα. Απολαύσαμε το νόστιμο φαγητό μας και αποχωρήσαμε. Αν μπορούσα θα έβαζα 4.5. Μισός πόντος μείον μόνο γιατί το φαγητό δεν ήταν για μένα από αυτό που σου παίρνει το μυαλό η μπουκιά. Ήταν ωστόσο αξιοπρεπέστατο με πολλύ χόρτάστίκές μερίδες. Επίσης οι τιμές είναι πολύ καλές, στα φυσιολογικά πλαίσια!
Είναι σίγουρα ένα εστιατόριο που θα ήθελα να ξαναπάω, με τον σύντροφο μου ή με μια μικρή παρέα.

Ευχαριστούμε, Korina S
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2020

Ένα πολύ ωραίο μαγαζί με νόστιμη κουζίνα και σχετικά καλές τιμές για κέντρο Ηρακλείου.
Το βρίσκεις λίγο δύσκολα αλλά αξίζει να το ψάξετε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, vtoutoun
Η κριτική γράφτηκε 27 Νοεμβρίου 2019

υπεροχα πιατα , φανταστικος χωρος, εξαιρετικο προσωπικο με αμεση εξυπηρετηση.
Μονο ευχαριστημενος μπορεις να φυγεις!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, valiagianniskon

Πλάνη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Πλάνη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!