“ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΟΙΝΟΤΑΞΙΔΙ”

Οινοποιείο Δουλουφάκη
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 1-2 ώρες
Περιγραφή ιδιοκτήτη: Το οινοποιείο είναι επισκέψιμο όλο το χρόνο (κατόπιν συνεννόησης). Η οινική εμπειρία του επισκέπτη ξεκινάει ακόμη πριν φτάσει στο οινοποιείο, καθώς η διαδρομή αλλά και το περιβάλλον τοπίο είναι γεμάτα με εικόνες που αναδεικνύουν τον οινικό χαρακτήρα της περιοχής. Η ξενάγηση ξεκινάει από τις παραγωγικές περιοχές του οινοποιείου, συνεχίζεται στο κελάρι και τελειώνει στην αίθουσα γευσιγνωσίας, όπου εκεί ο επισκέπτης έχει την ευκαιρία να δοκιμάσει τα κρασιά μας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας νωρίτερα, ώστε να μας ενημερώσετε για την επίσκεψή σας για γευσιγνωσία (μέσω της φόρμας κράτησης/τηλεφώνου/email). Υπάρχει χρέωση γευσιγνωσίας 5€ ανά άτομο. Επισκέψιμες ώρες: Δευτέρα-Παρασκευή, 10:00-15:30, έπειτα από ραντεβού.
Η κριτική γράφτηκε 3 Οκτωβρίου 2018

Ο χώρος,τα αρώματα, τα χρώματα, η ιστορία και το πάθος των ανθρώπων εκεί για αυτό που κάνουν σε συνδυασμό με τον εξαίσιο χαρακτήρα τους σε κάνει να αισθάνεσαι το μέρος σαν σπίτι σου και να έχεις μια μόνιμη λαχτάρα να επισκέπτεσαι το οινοποιείο.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, Ελένη Κ
Ο/η Douloufakis C, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Οινοποιείο Δουλουφάκη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Οκτωβρίου 2018

Αγαπητή κ.Ελένη,

Ευχαριστούμε θερμά για τις εξαιρετικές σας εντυπώσεις και για το χρόνο που αφιερώσατε δημοσιεύοντας μια τόσο ωραία κριτική για το οινοποιείο μας αλλά και για την ομάδα που το πλαισιώνει.
Επίσης σας ευχαριστούμε που μοιραστήκατε την εμπειρία σας με άλλους ταξιδιώτες στο Trip Advisor, να ξέρετε πως αυτό σημαίνει πολλά για εμάς!
Θα είναι ευχαρίστησή μας να μας ξανάρθετε, κάποια στιγμή στο μέλλον!

Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 27 Μαΐου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα από τα καλύτερα οινοποιεία της Κρήτης και όχι μόνο!!!! Χρονια με χρονια ο Νίκος μας εκπλήσσει, γιατί έχει κατορθώσει να κάνει το κρασι μόδα στη Κρήτη.Μεσα σε κάθε κρασί του εκτός από τα γευστικά αρώματα κρύβει και αυτό που διακρίνω σε αυτό το παραγωγο ήθος κ αξιοπρέπεια!!!!
Μπράβο και πάλι μπράβο!

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάιος 2018
1  Ευχαριστούμε, batraxaki
Ο/η DouloufakisWinery, Η Ομάδα του Οινοποιείου Δουλουφάκη του Οινοποιείο Δουλουφάκη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 31 Μαΐου 2018

Αγαπητέ/ή batraxaki,

Ευχαριστούμε για τα ενθαρρυντικά σας σχόλια και για το χρόνο που αφιερώσατε δημοσιεύοντας την προσωπική σας εμπειρία. Η ομάδα εργαζομένων μας προσπαθεί διαρκώς ώστε να συγκαταλέγεται το οινοποιείο Δουλουφάκη στα καλύτερα οινοποιεία της Κρήτης.
Ανυπομονούμε να σας καλωσορίσουμε κατά την επόμενή σας επίσκεψη!

Η κριτική γράφτηκε 2 Φεβρουαρίου 2018

Είμαι υπεύθυνος επισιτιστικού τμήματος.Θέλοντας να δώσω στο προσωπικό όπου συνεργάζομαι μία ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά τα μυστικά του κρασιού και ειδικά αυτού του οινοποιείου,όπου εμπορευόμαστε αρκετά από τα προιόντα του,αποφασίσαμε να κάνουμε μία επίσκεψη.Συνεπής στο ραντεβού μας ο κ.Δουλουφάκης μας κατέδειξε τους χώρους παραγωγής,επεξεργασίας και ολοκλήρωσης του προιόντος.Με αρκετή υπομονή μας μετέφερε τις γνώσεις του για το κρασί αλλά και για την ιστορία του οινοποιείου του,και διάφορες πληροφορίες γενικά για το χωριό τών Δαφνών.Το τελευταίο κομάτι ήταν φυσικά η γευσιγνωσία και η πραγματική γνωριμία με τα προιόντα του.Όλοι μείναμε ικανοποιημένοι από την φιλοξενία και νομίζω ότι άξιζε γιατί βγήκαν πολλά θετικά συμπεράσματα στο τέλος.Η προσωπική μου άποψη είναι ότι τα κρασιά είναι από τα καταξιωμένα στην Κρήτη,με κορυφαία απόδοση ποιότητας-τιμής.Ευχαριστούμε.

Ημερομηνία εμπειρίας: Απρίλιος 2017
Ευχαριστούμε, Hristos-Kriti
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2018

Είμαι ο υπεύθυνος μιας ομάδας η οποία δουλεύει στην εστίαση έτσι μία ετήσια επίσκεψη στο οινοποιείο είναι απαραίτητη έτσι ώστε όλοι μπορούμε να γνωρίσουμε από κοντά τον παραγωγό, τις εγκαταστάσεις αλλά και το ίδιο το προιόν ώστε να έχουμε όλοι μία πρώτης τάξεως άποψη για το προιόν.Η φιλοξενία είναι άψογη και φυσικά τα κρασιά εκ των κορυφαίων.Ευχαριστούμε πολύ συνεχίστε έτσι.

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάιος 2017
1  Ευχαριστούμε, KoulaS10
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιουνίου 2017

Η προσωπικότητα του παραγωγού καθρεφτίζεται στα κρασιά του !Κρασιά με ισχυρή προσωπικότητα και δυναμικό αρωματικό χαρακτήρα

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάιος 2017
Ευχαριστούμε, Michail N

Οινοποιείο Δουλουφάκη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου
Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Κουνάβοι, Νομός Ηρακλείου

Οινοποιείο Δουλουφάκη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!