“Πρωινη βολτα στο οινοποιειο”

Οινοποιείο Δουλουφάκη
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 1-2 ώρες
Περιγραφή ιδιοκτήτη: Το οινοποιείο είναι επισκέψιμο όλο το χρόνο (κατόπιν συνεννόησης). Η οινική εμπειρία του επισκέπτη ξεκινάει ακόμη πριν φτάσει στο οινοποιείο, καθώς η διαδρομή αλλά και το περιβάλλον τοπίο είναι γεμάτα με εικόνες που αναδεικνύουν τον οινικό χαρακτήρα της περιοχής. Η ξενάγηση ξεκινάει από τις παραγωγικές περιοχές του οινοποιείου, συνεχίζεται στο κελάρι και τελειώνει στην αίθουσα γευσιγνωσίας, όπου εκεί ο επισκέπτης έχει την ευκαιρία να δοκιμάσει τα κρασιά μας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας νωρίτερα, ώστε να μας ενημερώσετε για την επίσκεψή σας για γευσιγνωσία (μέσω της φόρμας κράτησης/τηλεφώνου/email). Υπάρχει χρέωση γευσιγνωσίας 5€ ανά άτομο. Επισκέψιμες ώρες: Δευτέρα-Παρασκευή, 10:00-15:30, έπειτα από ραντεβού.
Η κριτική γράφτηκε 9 Δεκεμβρίου 2016

Προσωπικα δεν ειμαι εξπερτ στα κρασια αλλα αυτο που πραγματικα που μου αρεσε ηταν η ζεστασια που μας δεχθηκαν να μας εξυπηρετησουν και φανηκε καθαρα ποσο αγαπανε αυτο που δημιουργουν.

Ημερομηνία εμπειρίας: Νοέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, DimitrisT3
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 28 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πρέπει οπωσδήποτε να το επισκεπτειτε οτι και να σας πω ειναι λιγο και τα κρασια εξαιρετικής ποιότητας. Αν σας αρεσουν τα γλυκα κρασια δοκιμαστε το helios.

Ευχαριστούμε, elkadiva
Η κριτική γράφτηκε 5 Οκτωβρίου 2016

Εξαιρετικες οινογευσεις, καταπληκτικος χωρος, ζεστοι και φιλοξενοι ανθρωποι!!!
Αξιζει να το επισκευτειτε, ειναι μια τελεια εμπειρια!!!

Ευχαριστούμε, gizanisn
Η κριτική γράφτηκε 22 Σεπτεμβρίου 2016

Ο χώρος είναι πολύ ζεστός και τα κρασιά τους εξαιρετικά.
Το προσωπικό και γενικά οι άνθρωποι στις Δαφνές είναι πολύ φιλόξενοι.

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Dimosthenis K
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2016

Ένα καταπληκτικό οινοποιείο με απίθανους ανθρώπους και εξαιρετικά κρασιά!
Στην επίσκεψή σας στην Κρήτη μην παραλείψετε να επισκεφθείτε το οινοποιείο Δουλουφάκη. Η φιλοξενία του Νίκου Δουλουφάκη αλλά και όλων των εργαζομένων και το πάθος τους για το κρασί θα σας κάνουν να αγαπήσετε αμέσως το μέρος αυτό!
Δοκιμάστε όλα τους τα κρασιά! Θα εκπλαγείτε από την ποιότητά τους αλλά και από τις χαμηλές τους τιμές!

Ευχαριστούμε, DimitrisP251

Οινοποιείο Δουλουφάκη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου
Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Κουνάβοι, Νομός Ηρακλείου

Οινοποιείο Δουλουφάκη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!