Η κριτική γράφτηκε 25 Ιανουαρίου 2018

Το δωμάτιο είναι ευρύχωρο, πολύ καθαρό και πάντα τακτοποιημένο, καθώς υπάρχει υπηρεσία και κατα τις απογευματινές ώρες. Το προσωπικό είναι πάντα πρόθυμο και πολύ εξυπηρετικό. Το πρωινό έχει σταθερή ποιότητα και είναι πάντα φρέσκο. Υπάρχουν πολλές επιλογές και καλύπτει όλα τα γούστα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Fotini S
Ο/η megaron, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του GDM Megaron Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 26 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητή Fotini S,
η υπέροχη κριτική σας μας χαροποιεί ιδιαίτερα και εντατικοποιεί τις προσπάθειες ολόκληρης της ομάδας του Μεγάρου για την παροχή υπηρεσιών απαράμιλλης ποιότητας. Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια αναφορικά με τα δωμάτια μας, την εξυπηρέτηση από το προσωπικό μας αλλά και το προσεκτικά επιλεγμένο πρωινό. Θα χαρούμε να σας καλωσορίσουμε ξανά κοντά μας κατά την επόμενη επίσκεψη σας στο Ηράκλειο!

Η κριτική γράφτηκε 13 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικο ξενοδοχειο
αριστο προσωπικο
τελειο πρωινο με υπεροχες σπιτικες επιλογες
ολα τελεια
μπραβο, πραγματικα

επισης μου αρεσε που στο μπανιο εχει προιοντα Korres
επισης η τοποθεσια ειναι παρα πολυ καλη

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Κωνσταντίνος Κ
Ο/η megaron, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του GDM Megaron Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 15 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ Κωνσταντίνος Κ,
σας ευχαριστούμε θερμά για την εγκωμιαστική κριτική σας! Τα καλά σας σχόλια για τις παροχές, την εξυπηρέτηση και το προσωπικό του ξενοδοχείου μας αποτελούν για εμάς το κίνητρο για να εντείνουμε τις προσπάθειες μας για την παροχή άριστων υπηρεσιών και αξέχαστων εμπειριών στους αγαπητούς μας πελάτες. Σας ευχαριστούμε επιλέξατε να μείνετε στο ξενοδοχείο GDM Megaron κι ευχόμαστε να σας ξαναδούμε σύντομα!

Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ κοντά στο λιμάνι αλλα και στο κέντρο, πολυ όμορφο σύγχρονο με όλα τα facilities . Ίσως το καλύτερο ξενοδοχειο της πόλης. Πολυ φιλική ατμόσφαιρα! Αν και έμεινα μόνο ενα βραδυ σίγουρα θα το προτιμήσω σε μελλοντικό μου ταξίδι στο Ηρακλειο..

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Andreas S
Ο/η megaron, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του GDM Megaron Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ Andreas S,
σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για τη διαμονή σας. Όντως το ξενοδοχείο GDM Megaron είναι χτισμένο στην ιδανικότερη τοποθεσία του Ηρακλείου, προσφέροντας υπέροχη θέα στη θάλασσα και το ενετικό λιμάνι. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που σας άρεσε η φιλική ατμόσφαιρα του ξενοδοχείου μας, η αισθητική του και γενικά τα facilities μας. Θα είναι χαρά μας να σας καλωσορίσουμε ξανά κατά το επόμενο σας ταξίδι στο Ηράκλειο!

Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πρώτα απ' όλα η θέση. Ακριβώς απέναντι από το λιμάνι, έχεις μπροστά σου ανοιχτό όλο το πέλαγος. Το εσωτερικό, αρχοντικό και σοβαρό σε παραπέμπει σε άλλη εποχή. Το προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο. Τα δωμάτια ευρύχωρα, πεντακάθαρα, προσεγμένα μέχρι την πιο μικρή λεπτομέρεια. Το δε πρωϊνό πλουσιότατο και νοστιμότατο εμπλουτισμένο με κρητικά προϊόντα.
Με λίγα λόγια, ένα ξενοδοχείο πρότυπο, ιδανικό και για Σαββατοκύριακο και για διακοπές. Πραγματικό κόσμημα.

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Dimitri G

Αγαπητέ Dimitri G,
κριτικές σαν τις δικές σας αποτελούν το καλύτερο βραβείο για εμάς και μας δίνουν την ώθηση να συνεχίζουμε την προσπάθεια για παροχή άριστων υπηρεσιών με γνώμονα την ικανοποίηση σας. Το κτίριο του Μεγάρου είναι ένα ιστορικό, διατηρητέο μνημείο το οποίο έχει χαρακτηριστεί έργο τέχνης για την πόλη του Ηρακλείου. Καταβάλουμε κάθε προσπάθεια να μην αλλοιώσουμε τον αρχοντική αύρα που αποπνέει η ιστορία του Μεγάρου, παρέχοντας παράλληλα υψηλής ποιότητας διαμονή και υπηρεσίες. Ειδικά για το πρωινό μας, χρησιμοποιούμε τα πιο αγνά ντόπια υλικά για την παρασκευή του και πιστεύουμε πως δύσκολα θα βρει κάποιος πρωινό ξενοδοχείου τέτοιας ποιότητας και ποικιλίας. Σας ευχαριστούμε ξανά για τα υπέροχα λόγια σας και θα είναι ιδιαίτερη χαρά για εμάς να σας έχουμε σύντομα ξανά κοντά μας!

Η κριτική γράφτηκε 17 Νοεμβρίου 2017

Η πρώτη επαφή μου με το ξενοδοχείο ήταν αρχές Αυγούστου όπου και πραγματοποιήσαμε στην αίθουσα συνεδρίων του, μια συνάντηση με το δίκτυο μας στην Κρήτη.
Μετά από την άριστη συνεργασία που είχαμε, αποφάσισα να μείνω ένα βράδυ στην επόμενη επίσκεψη μου στο Ηράκλειο, αλλάζοντας στην ουσία το ξενοδοχείο που παραδοσιακά διέμενα.
Φτάνοντας στις 21:00 και μετά από μια πολύ δύσκολη ημέρα, στην reception συνάντησα την δις. Έφη, η οποία με το χαμόγελο της και την πρόσχαρη υποδοχή της, μου ανακοίνωσε ότι αναβάθμισαν το δωμάτιο σε καλύτερο και μου πρόσφεραν ένα voucher για βραδινό γεύμα στο εστιατόριο του ξενοδοχείου!
Όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό, η κούραση της ημέρας άρχισε να ‘’υποχωρεί’’ με αποκορύφωμα την στιγμή που μπήκα στο δωμάτιο.
Ένα εξαιρετικό από κάθε πλευρά δωμάτιο ,καθαριότητας, παροχών, ανέσεων, θέας στην θάλασσα (ακόμα και από το wc), αναπαυτικού στρώματος, σήματος wifi και ησυχίας!
Το πρωινό δεν θα μπορούσε να ξεφύγει από την εξαιρετική εξυπηρέτηση, πλούσιο και για κάθε γούστo και πάνω από όλα ειλικρινές χαμόγελο από το προσωπικό.
Τέλος, ακόμα και την ώρα της αποχώρησης, η κοπέλα στην reception ήταν εξαιρετική, χαμογελαστή και πρόσχαρη. Σε ‘’δέσμευε’’ την επόμενη φορά να επιλέξεις ξανά το Megaron.
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους, στην διοίκηση και σε όλο το προσωπικό, γιατί βγάζουν προς τα έξω ένα εξαιρετικό κλίμα που κερδίζει τον επισκέπτη αλλά μην ξεχνάμε και απαιτητικό πελάτη.

• Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, JM R
Ο/η megaron, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του GDM Megaron Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 21 Νοεμβρίου 2017

Αγαπητέ JM R,
σας ευχαριστούμε θερμά για τα υπέροχα λόγια σας! Για εμάς εδώ στο ξενοδοχείο GDM Megaron, η πρώτη μας προτεραιότητα είστε πάντα εσείς και χαιρόμαστε που αυτό είναι εμφανές στις υπηρεσίες που παρέχουμε, με γνώμονα την αυθεντική Ελληνική φιλοξενία. Μετά χαράς θα διαβιβάσουμε τα καλά σας λόγια στην κ. Έφη αλλά και στην υπόλοιπη ομάδα του ξενοδοχείου. Ευχαριστούμε επίσης για τα θετικά σας σχόλια γύρω από το πρωινό μας, το δωμάτιο σας με όλες τις παροχές του, την καθαριότητα των χώρων αλλά και τη θέα. Το να παρέχουμε μία ευχάριστη διαμονή είναι για εμάς το μεγαλύτερο βραβείο και χαιρόμαστε που το καταφέραμε στη δική σας περίπτωση. Θα χαρούμε ιδιαίτερα να σας φιλοξενήσουμε σύντομα κοντά μας και θα βάλουμε τα δυνατά μας για να ξεπεράσουμε σε άνεση και ποιότητα την προηγούμενη θετική εμπειρία σας!

Η ομάδα του GDM Megaron