“ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ”
Κριτική για: Κτήμα Λυραράκη

Κτήμα Λυραράκη
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 1-2 ώρες
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Η κυρία Άννα η οποία μας περίμενε πάρα πολύ καλή γνώστρια του αντικειμένου, πάρα πολύ φιλική, και φιλόξενη.Το οινοποίο είναι ένα αριστούργημα,πάρα πολύ καθαρό και πολυ σύγχρονο .
Δοκιμάσαμε αρκετά είδη όπως ,σε λευκά το Βιδιανό-Moshato Spinas το Πλυτό ,την Δάφνη,όπως και σε κόκκινα το Κοτσιφάλι-Μαντιλάρι-Syrah.και το Πλακούρα Μαντιλάρι.Ήταν όλα τους πάρα πολύ καλά.

Ευχαριστούμε, Dimitrios S
Ο/η Eva_gvnk, Public Relations Manager του Κτήμα Λυραράκη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Μαρτίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια. Ευχόμαστε να σας ξαναφιλοξενήσουμε στο οινοποιείο μας το συντομότερο δυνατό.

Σας ευχομαστε ο,τι καλύτερο.

Εύα Γουβιανάκη
Lyrarakis Wines

Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 16 Νοεμβρίου 2017

Πολύ καλό μέρος, υπέροχο κρασί! πολύ όμορφα διαμορφωμένο, με πολύ καλές υπηρεσίες και εξυπηρέτηση, θα συνιστούσα σε όλους να το επισκεφτούν.

Ευχαριστούμε, Vlassopoulos C
Ο/η Eva_gvnk, Public Relations Manager του Κτήμα Λυραράκη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Δεκεμβρίου 2017

Ευχαριστούμε πολύ κ. Βλασσόπουλε για τα καλά σας λόγια!

Η κριτική γράφτηκε 30 Απριλίου 2017

Το οινοποιείο Λυραράκη αξίζει να το επισκεφτεί κάποιος είτε ζει στην συγκεκριμένη περιοχή, είτε είναι περαστικός από αυτή. Η επίσκεψη σε αυτό αποτελεί μια ανεπανάληπτη εμπειρία για όλες τις αισθήσεις , η γνωριμία με τα κρασιά του θα ικανοποιήσει και τον πιο απαιτητικό γευσιγνώστη, οι γνώσεις που θα αποκομίσεις είναι το κατάλληλο ξεκίνημα για το ταξίδι στο μαγικό κόσμο των κρασιών κ στο τέλος της επίσκεψης η ερώτηση που μένει είναι πότε θα βρεις τον χρόνο να το ξαναεπισκεφτείς!

2  Ευχαριστούμε, maria n
Ο/η Eva_gvnk, Guest Relations Manager του Κτήμα Λυραράκη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Μαΐου 2017

Ευχαριστούμε πολύ Μαρία για τα καλά σου λόγια. Είναι επιβράβευση για εμάς να διαβάζουμε τέτοιες κριτικές.
Ευχόμαστε να βρεις χρόνο στο μέλλον και να σε υποδεχτούμε ξανά σύντομα στο οινοποιείο!

Πολλές ευχές από το Αλάγνι!

Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Μοναδική εμπειρία που μ έκανε ν αλλάξω γνώμη και να συνειδητοποιήσω οτι η μονοποικιλιακη οινοποίηση με γηγενείς ποικιλίες οπως Μαντηλαρι και Δαφνί δίνει εξαιρετικά αποτελέσματα!
Επίσης υψηλής ποιότητας τα βαρελίσια Βιδιανο και Βιλανα!
Η Αρετή η ξεναγος μου πολύ καλα ενημερωμένη, μου παρουσίασε πολλα μικρά διαμαντακια του κτήματος Λυραρακη , συνδυάζοντας τα με ενδιαφέρουσες κρητικες νοστιμιές!

Ευχαριστούμε, Petros M
Ο/η Eva_gvnk, Public Relations Manager του Κτήμα Λυραράκη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 22 Αυγούστου 2016

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα κολακευτικά σας σχόλια.
Είναι χαρά μας να σας μεταδίδουμε την αγάπη μας για τις κρητικές ποικιλίες.

Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Μια γευσιγνωσία άλλου επιπέδου, ένα tour στους αμπελώνες του κτήματος και στο κελάρι που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από οινοποιεία του εξωτερικού!!
Οι αμπελώνες (επισκεφτήκαμε αμπελώνες με κλήματα ποικιλίας Πλυτο και Δαφνί) φροντισμένοι, τα σταφύλια λαμπερά και γεμάτα χυμούς... Ο χώρος περιποιημένος, γεμάτος λουλούδια!!
Η Ευα που μας έκανε την ξενάγηση είναι χαρισματική, γελαστή, απάντησε με προθυμία σε όλες μας τις ερωτήσεις και είχε πολύ καλή γνώση όλης της διαδικασίας παραγωγής του κρασιού αλλά και της ιςτοριας της οινοποιίας Λυραρακη!!
Τα κρασιά που δοκιμάσαμε (στο προγράμμα έγραφε 6 αλλά τελικά δοκιμάσαμε τα διπλάσια ) ήταν εξαιρετικά!! Είχε κρασιά - όλα Κρητικές ποικιλίες- για όλα τα γούστα!! Προσωπικά μου άρεσε πολύ το Πλυτο, το Βιδιανο από βαρέλι, το μελισσακι, το φρουτώδες και παιχνιδιάρικο Ζαζαζου και φυσικά η εξαιρετική τους Μαλβαζια για επιδόρπια!
Μπράβο σε όλους
Συνεχίστε την εξαιρετική δουλειά που κάνετε!!!!

Ευχαριστούμε, Lili C
Ο/η Eva_gvnk, Guest Relations Manager του Κτήμα Λυραράκη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 12 Αυγούστου 2016

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια.
Είναι πραγματικά χαρά μας που απολαύσατε την επίσκεψη σας στο οινοποιείο.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Κτήμα Λυραράκη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου
Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Κουνάβοι, Νομός Ηρακλείου

Κτήμα Λυραράκη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!