“Εξαιρετική φιλοξενία!”
Κριτική για: Thigaterra

Thigaterra
Περιγραφή: To εστιατόριο Thigaterra αποτελεί μια γευστική και δημιουργική συνάντηση των διαφορετικών τόπων της Ελλάδας. Πρεσβεύει τις τρεις βασικές αρχές του παγκόσμιου κινήματος slow food, που επιδιώκει το καλό, καθαρό και δίκαιο φαγητό από το στάδιο της παραγωγής μέχρι την παρουσίαση στο τραπέζι μας. Η οικο-γαστρονομία του Thigaterra έχει ως βάση τα φρέσκα υλικά από μικρούς παραγωγούς όλης της Ελλάδας, που σέβονται και προστατεύουν την βιοποικιλότητα, το οικοσύστημα και τους φυσικούς πόρους του περιβάλλοντος. Η βαθιά μας αγάπη και πίστη στον ελληνικό οίνο, μας οδήγησε στη δημιουργία μιας μεγάλης συλλογής ελληνικών κρασιών, το μεγαλύτερο μέρος των οποίων είναι βιολογικής καλλιέργειας. Το κελάρι μας περήφανα παρουσιάζει πάνω από εκατό ετικέτες στους οινολάτρες καλεσμένους μας. Η ομάδα του Thigaterra σας καλωσορίζει στο σπίτι της! Thigaterra The art of slow food

Υπέροχες γεύσεις, καλές τιμές και μια πολύ καλή ομάδα! Το σέρβις ήταν γρήγορο και οι σερβιτόροι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα και σίγουρα θα το επισκεφθώ ξανά!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, ma_nouela_nira

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε κατ’επαναληψη το εν λόγω εστιατόριο και οι εντυπώσεις ήταν καθόλα αντάξιες των προσδοκιών! Εξαιρετικές γεύσεις με βάθος, προσεγμένη παρουσίαση, ευγενέστατο προσωπικό. Η αιθέρια ατμόσφαιρα συμπληρώνει στο έπακρο την εμπειρία!

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, Manos C
Η κριτική γράφτηκε 24 Νοεμβρίου 2020

Όμορφο περιβάλλον καλή εξυπηρέτηση και ποιότητα ωραία γαστρονομική προσέγγιση της Κρητικής κουζινας.Μην ξεχάσετε να δοκιμάσετε το κότσι και τον χαλβά!!Θα το επισκεφτούμε ξανά σίγουρα!!
Ξεχωρίζουν εντός του καταστήματος διάφορα παραδοσιακά προϊόντα από όλη την Ελλάδα.

Ευχαριστούμε, EviVrl
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφθηκα το θυγατέρα στην Γιορτή μου πριν τρεις μέρες, πραγματικά έμεινα υπέρ ικανοποιημένη!! Αρχικά το προσωπικό από την αρχή ως το τέλος ήταν πάρα πολύ ευγενικό και εξυπηρετικο! Ο χώρος ανανεωμένος φιλόξενος μια πολύ όμορφη προσεγμένη παραδοσιακή διακόσμηση! Το μενού του ήταν απίστευτα γευστικό!!!! Έκρηξη γεύσεων από τα ορεκτικά, το κυρίως ως και το επιδόρπιο στο τέλος!!! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!! Θα ξανά έρθω 100% όπως και η παρέα μου!!! Σας ευχαριστω πολύ για την περιποίηση ήταν ένα πολύ όμορφο βράδυ!!!

1  Ευχαριστούμε, dimitradem
Ο/η manolisvarouhas, Agency / Consultant του Thigaterra, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Νοεμβρίου 2020

Dimitradem σε ευχαριστούμε για την κριτική σου και την αξιολόγηση! Μας αρέσει να χτίζουμε όμορφες σχέσεις με γνώμονα την εμπιστοσύνη και την παράδοση.

Η κριτική γράφτηκε 24 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικές γευστικές προτάσεις, προσεγμένες ισορροπίες, δημιουργικότητα!!
Chef Άρη Δωματά σε ευχαριστώ προσωπικά, είναι χαλάλι σου να κανεις το Chef!!
Highly recommended!!!

Ευχαριστούμε, evapagkalou

Η γνώμη σας για την δουλειά μας είναι η πολυτιμότερη πληροφορία, την οποία θα αξιοποιήσουμε ανάλογα! Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας!

Thigaterra: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Thigaterra: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!