Tripadvisor
Ηράκλειο

“Θα ξαναπάμε σίγουρα, αλλά ....”
Κριτική για: Nori

Nori

O χώρος λιτός κι όμορφος. Το service ευγενικό και ενημερωμένο, συνεπώς αποτελεσματικό. Ό,τι μας πρότεινε ο σερβιτόρος άξιζε.
Το φαγητό μας άρεσε πολύ! Και πήραμε πολλά! Για αρχή popcorn shrimps,ωραίο starter για τα παιδιά και η moon salad εξαιρετική, το ramen ωραίο comfort πιάτο, το sushi πολύ καλό με καλύτερο το black mamba.
Μοναδικό φάουλ τα κρύα έως παγωμένα bao buns....Μία όμως στραβοτιμονιά σε ένα κατά τα άλλα ικανοποιητικό εστιατόριο συγχωρείται. Εκείνο, όμως, που δεν δικαιολογείται είναι η έλλειψη επαγγελματισμού που τόσο συχνά δυστυχώς συναντάς στην ελληνική εστίαση.Κι εξηγώ: ερωτηθέντες για το φαγητό από τον σερβιτόρο, δηλώσαμε απόλυτα ικανοποιημένοι με μόνη ένσταση τα δύο πιάτα bao buns που ,εξ ορισμού δε σερβίρονται κρύα -υπάρχει μια συγκεκριμένη προετοιμασία και φιλοσοφία από πίσω. Η απάντηση ήταν ότι εκεί τα σερβίρουν κρύα! Εντούτοις , ακόμη κι αν δεν παρασκευάζονται εκεί στον ατμό αλλά έρχονται στο κατάστημα προπαρασκευασμένα, θα μπορούσαν να ζεσταίνονται πριν φτάσουν στο τραπέζι...
Θα μπορούσαν , έστω , να κεράσουν , αντ'αυτού ένα γλυκό στο τέλος , αν όχι κάτι άλλο... Υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορεί να κάνει ένας επαγγελματίας εστιάτορας για να κερδίσει την εμπιστοσύνη κι εκτίμηση του πελάτη μακροπρόθεσμα με μικρές ανέξοδες κινήσεις που δείχνουν σεβασμό στον καλό πελάτη. Κι αυτό κάνει τη διαφορά...

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Μαρία Κ

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2020

Το φαγητό είναι πολύ νόστιμο και πολύ καθαρός ο χώρος,Τα παιδιά που δουλεύουν εκεί είναι ευγενέστατα εκτός από μια κυρια.
Το μόνο αρνητικό που εχω να αναφέρω είναι ένα περιστατικό που είχα βιώσει και μάλιστα πρώτη φορά στο μαγαζί είναι:Καθώς είμαι καπνιστής και καταλαβαίνω ότι δεν είναι χώρος για καπνίζοντες,λόγω του ότι είχα παρατηρήσει ότι είχε τασάκια και καρέκλες απέξω από το μαγαζί για όποιον θέλει να καπνίζει.Χωρίς λοιπόν να μπω καν στο κόπο να ρωτήσω αν μπορώ να καπνίσω μέσα,παραγγέλνουμε στον νεαρό που ήταν ευγενέστατος και μέχρι να έρθει το φαγητό μας,ξεκινώ τη διαδικασία να στρίψω ένα τσιγάρο να βγω εξω να καπνίσω.Εκείνη την ώρα λοιπόν έρχεται μια ξανθια κυρια που δούλευε στο κατάστημα(δεν ξέρω αν ήταν κάποια υπεύθυνη η κάτι τέτοιο,δεν με αφορά κιόλας) προς το μέρος μου και μου λέει «ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΑΨΕΙΣ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ»Της απαντώ ξέρω ότι δεν καπνίζουν μέσα,έξω είχα σκοπό να βγω να καπνίσω και χωρίς να μου πει τίποτα φεύγει από το τραπέζι μου.Μπορώ να καταλαβω ότι η κυρια ίσως νόμιζε ότι θα κάπνιζα μέσα στο μαγαζί αλλά δεν θεωρώ ότι με γνώριζε από χθες για να μπορεί να μου μιλάει στον ενικό και με αυτόν τον τρόπο και χωρίς κανένα ίχνος ευγένειας .Για έναν πελάτη λοιπόν που πάει πρώτη φορά σε ένα μαγαζί και καινούριο σχετικά μαγαζί, δεν θεωρώ ότι ήταν συμπεριφορά.Για εμένα τουλάχιστον,αποτελεί λόγος να μην ξανά πάω να φάω κάπου όταν υπάρχει αγενής συμπεριφορά.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, _F9175KJ
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο περιβάλλον, πολύ εξυπηρετικό προσωπικό! Ιδιαίτερη εντύπωση η Ελισάβετ η οποία γνώριζε το μενού αναλυτικά κ τους συνδυασμούς κρασιών! Ωραίο το bao bun κοτόπουλο κ το κοτόπουλο terryaki κ οι γαρίδες popcorn! Δεν είμαι φίλος με το sushi οπότε δεν εκφέρω γνώμη! Επίσης τέλειο το cheesecake!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, ειρηνη κ
Η κριτική γράφτηκε 25 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ένα μικρό μαγαζάκι στο κέντρο του Ηρακλείου με χαλαρή μουσική καθαρό χώρο οι τιμές προσιτές παρατήρησα όμως ότι στα Nigiri το φιλέτο ψαριού ήτανε πολύ μεγάλο ισως παρά πάνω απο κανονικό.Ηταν όμως νόστιμο.Μου άρεσε επίσης το Νιγιρι με το Χέλι. Ήθελα την πάστα γουασάμπι λίγο πιο σφιχτή σύμφωνα με το δικό μου γούστο. Σε γενικές γραμμές το φαγητό μου άρεσε. Θεωρώ όμως ότι υπάρχει χώρος για βελτίωση.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
97  Ευχαριστούμε, Βιργινία Φ
Η κριτική γράφτηκε 23 Νοεμβρίου 2019

Best choice for sushi in town!!
Υπεροχο περιβάλλον, άψογη εξυπηρέτηση από τους σερβιτόρους και πολύ καλή ποιότητα φαγητού σε σχέση με την τιμή που προσφέρεται!!
Δοκιμάστε το

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Rena A

Nori: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Nori: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!