Tripadvisor

“Απλά Καλή διακόσμηση!”
Κριτική για: Spells Cafe Patisserie

Spells Cafe Patisserie
Περιγραφή: Το πολυθεματικό καφέ του Ηρακλείου της Κρήτης! Ένα μοναδικό, μαγικό μέρος όπου μπορείτε να ξεφύγετε από την καθημερινότητα και να περάσετε στο μαγικό κόσμο των παραμυθιών. Απολαύστε πρωινό / brunch, επώνυμο καφέ, φρέσκα μοναδικά γλυκά, σνακ, ή το ποτό σας στην αγαπημένη σας παραμυθένια γωνιά. Η Πεντάμορφη και το Τέρας, Η Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων, Game of Thrones και το τζάκι του Χάρι Πότερ είναι κάποιες από τις γωνιές που θα αγαπήσετε. Τα γλυκά παρασκευάζονται καθημερινά φρέσκα στο εργαστήριό μας από τους ζαχαροπλάστες μας. Μία μοναδική εμπειρία για όλους, που θα σας αφήσει άφωνους! Σας περιμένουμε καθημερινά από τις 10:00 το πρωί έως τις 24:00 το βράδυ.

Καλή διακόσμηση που αλλαζει ανα εποχη, και αυτή ακριβοπληρώνεις. Κατά τα άλλα μέτρια ποιότητα γλυκών και καφε. Ακριβό για ο,τι προσφέρει. Είναι για μια φορά, να πεις ότι πήγες!

Ευχαριστούμε, Ko A

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αγαπημένα μου παιδια Μπαμπη και Κατερίνα, έχετε κανει εξαιρετική δουλειά με το θεματικό καφε που δημιουργήσατε. Συνιστώ σε όσους θέλουν να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικό μέσα σε έναν χώρο απλα υπέροχο. Τα παιδια έχουν ρίξει υπερβολική δουλειά για να φτιάξουν κάτι τέτοιο. Όμορφη πινελιά τα πολλά επιτραπέζια παιχνίδια που μπορεί ανάμεσα τους να διαλέξει ο πελάτης για να παίξει με την παρέα του. Φυσικά να αναφερθώ στην υπερπαραγωγή των γλυκών και παγωτών και των περισσότερων απο τους καφέδες , καθώς ο άνθρωπος ή οι άνθρωποι που τα φτιάχνουν δεν ειναι απλα μπαριστες η ζαχαροπλάστες. Ειναι ζωγράφοι. Συγχαρητήρια και εις ανώτερα.

Ευχαριστούμε, P6695QCmariannam
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2020

Επισκέφτηκαμε με την οικογένεια μου το Cafè Patisserie Spells στις 4/1.Η είσοδο του καταστήματος ήταν αρκετά ωραία στολισμένη με θέμα τα Χριστούγεννα. Επειτα, μπήκαμε μέσα και κάνεις από το προσωπικό δεν μας υποδέχτηκε θέλοντας να μας καθοδηγήσει για να βρούμε ένα κενό τραπέζι. Αναγκάστηκαμε να απευθυνθούμε εμείς στους υπαλλήλους.Η παρέα αποτελούνταν από οκτώ άτομα. Όταν τελικά τους είπαμε για να κάτσουμε, μας απαντησαν ότι δεν υπήρχε καμία θέση. Τότε τους είπαμε ότι μπορούσαμε να περιμένουμε μέχρι να αδειάσει κάποιο τραπέζι. Απαντώντας σε έναν ενοχλητικό τόνο, οι υπάλληλοι είπαν ότι δεν μπορούσαν να πουν στους ήδη υπάρχοντες πελάτες να αποχωρήσουν.Οταν τους προτείναμε να κάτσουν τα παιδιά και οι μεγάλοι σε χωριστά τραπέζια, εκείνοι μας είπαν ότι η πολιτική του καταστήματος δεν επιτρέπει σε μία παρέα να κάθεται σε χωριστά τραπέζια. Φαινόταν ότι ένοιωθαν ενοχλημένοι που πήγαμε στο κατάστημα τους. Η άποψη μου είναι, βλέποντας συνολικά την όλη συμπεριφορά του προσωπικού απέναντι σε εμάς, είναι ασεβής και ΑΓΕΝΗΣ.Η συμβουλή μου είναι να μην επισκεφτείτε αυτό το κατάστημα εξαιτίας της κακής συμπεριφοράς των υπαλλήλων του.

Ευχαριστούμε, loufardaki1978
Ο/η Spells C, Διευθυντής του Spells Cafe Patisserie, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Ιανουαρίου 2020

Καλή χρονιά με υγεία!
Διαβάζοντας την κριτική σας δε βλέπω πού υπάρχει ασέβεια ή αγένεια προς το πρόσωπό σας ή την παρέα σας... Τα παιδιά στο χώρο πάρα την πίεση της εργασίας τους είναι πάντα ευγενικά και μάλιστα πολλοί πελάτες έδωσαν συγχαρητήρια στο προσωπικό για την πολύ καλή εξυπηρέτηση πάρα το φόρτο εργασίας.
Αυτές τις ημέρες είναι λογικό να υπάρχει μεγάλη και συνεχής προσέλευση κόσμου και το προσωπικό μας προσπαθεί να κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί να εξυπηρετήσει όλους τους πελάτες. Ειδικά αυτές τις ημέρες υπάρχει κάποιο άτομο για να υποδέχεται τους πελάτες. Ο υπάλληλος λογικά σας είδε αμέσως μιας και το μαγαζί μας είναι μικρό... απλά θα εξυπηρετούσε κάποιον άλλο πελάτη εκείνη τη στιγμή. Το ότι μπήκατε σε ένα γεμάτο μαγαζί και δεν ήταν αμέσως κάποιος μπροστά να σας υποδεχθεί δε βλέπω γιατί σας ενόχλησε, και όπως γράφετε βρήκατε υπάλληλο στον οποίο απευθυνθήκατε. Από την άλλη καταλαβαίνεις ότι σαν επιχείρηση δεν επιθυμούμε να "διώχνουμε" τον κόσμο. Αντίθετα θα προσπαθήσουμε να δώσουμε μία λύση σε όποιο πρόβλημα προκύπτει αρκεί να υπάρχει κατανόηση. Αυτές τις ημέρες είχαμε πάρα πολλές παρέες σε αναμονή, προσπαθήσαμε να τους εξυπηρετήσουμε όλους και δε "διώξαμε" κανένα. Σίγουρα ο υπάλληλος θα σας πρότεινε να περιμένετε αν το επιθυμείτε μέχρι να βρεθεί κάποιο τραπέζι να σας τακτοποιήσει.
Όσον αφορά την πολιτική του μαγαζιού μας, σωστά σας εξήγησε ο υπάλληλος ότι τα μικρά παιδιά κάθονται με τους γονείς τους, καθώς η μέχρι τώρα εμπειρία μας έχει δείξει ότι τις περισσότερες φορές οι γονείς αφήνουν τα παιδιά δίχως επιτήρηση στο χώρο μας, με αποτέλεσμα τα παιδιά να κάνουν πολλή φασαρία στο χώρο και να ενοχλούν τους υπόλοιπους θαμώνες, να εμποδίζουν την εργασία μας, αλλά και να κάνουν σοβαρές φθορές στη διακόσμηση.
Από την άλλη, στην προσπάθειά μας να εξυπηρετήσουμε τον κόσμο συναντήσαμε πελάτες που είχαν παράλογες απαιτήσεις, όπως αυτό που αναφέρετε να καθίσουν, δηλαδή, οι γονείς κάπου και να μοιράσουμε τα παιδιά σε 2-3 τραπέζια στα οποία κάθονται άλλοι πελάτες, ή να σηκώσουμε πελάτες από τραπέζια και να καθίσουν εκείνοι. Κάτι που εμείς τουλάχιστον δε βρίσκουμε λογικό. Αν αυτό εσείς το μεταφράζετε ασέβεια και αγένεια...και είναι μία άποψη που διαμορφωσατε σε 5' για ανθρώπους που έχουν κάνει τρομερό αγώνα μέσα σε αυτές τις γιορτές και δουλεύουν ακατάπαυστα στερουμενοι τις προσωπικές τους διακοπές, ώστε να φροντίσουν να περάσει καλά ο υπόλοιπος κόσμος, πραγματικά δεν έχω κάτι άλλο να συμπληρώσω.
Και πάλι σας ευχόμαστε να έχετε καλή Χρόνια με υγεία πάνω από όλα!
Φιλικά,
Μπάμπης

Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απίστευτος χώρος, ευρύχωρος με τέλεια συνδυασμένα τις διαφορές θεματικές.το προσωπικό πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό.στα συν του μαγαζιού τα επιτραπέζια παιχνίδια.παραμυθενιοοο μαγαζί για μικρούς και μεγάλους.οι τιμές φυσιολογικές.τα γλυκά θα μπορούσαν να είναι πιο ενδιαφέρον. στα συν η ποικιλία μπύρας για 4 άτομα αλλά είναι για λιγότερα βασικά. αξίζει να το επισκεφτείτε!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, S_Fwka
Ο/η Spells C, Ιδιοκτήτης του Spells Cafe Patisserie, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Ιανουαρίου 2020

Σας ευχαριστούμε από καρδιάς για το όμορφο ποδαρικό!!! Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία!
Φιλικά,
Κατερίνα

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2019

Ένα ζεστό μέρος, να φέρεις την οικογένεια σου και τους φίλους σου, να πιείς το ρόφημα σου και τα γλυκίσματα σου, μαζί με την παρέα του Χάρυ Πότερ και τους μαθητές του Χόγκουαρτς.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, mimisbojo83

Spells Cafe Patisserie: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Spells Cafe Patisserie: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!