“Καλό φαγητό!”

Μεζεδοπωλείο Ξα Μου' Μενα
Η κριτική γράφτηκε 13 Μαρτίου 2018

Θέλετε να μείνετε συνοικιακά; Αυτή είναι μια εξαιρετική επιλογή τότε! Το φαγητό ήταν νόστιμο και σε ικανοποιητικότατες μερίδες. Το κρέας της ποικιλίας εξαιρετικά ψημένο και ζουμερό. Οι τιμές του είναι λογικές και δεν ξεφεύγει από άλλα μαγαζιά. Καλά θα κάνουν να περιμένουν γιατί θα ξαναεμφανιστώ!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, kstoikosgr8

Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για βραδινό στο Μεζεδοπωλείο Ξα Μου' Μενα. Το περιβάλλον ήταν ευχάριστο και είχε ωραίο κόσμο. Για αρχή παραγγείλαμε μια σαλάτα με λάχανο και καρότο. Από τα ορεκτικά διαλέξαμε κολοκύθια τηγανιτά και κεφτεδάκια. Τα κεφτεδάκια ήταν αρκετά γευστικά. Για κυρίως πιάτο δοκιμάσαμε μια μικρή ποικιλία κρεατικών, η οποία ήταν πολύ χορταστική και τα κρέατα καλοψημένα. Μαζί με το φαγητό ήπιαμε ούζο Βαρβαγιάννη. Όλα ήταν περιποιημένα και στην ώρα τους.

Ευχαριστούμε, Constantinos M
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περνούσαμε από έξω από το Μεζεδοπωλείο Ξα Μου Μένα και είπαμε να μπούμε να το δοκιμάσουμε. Είχε πολύ ζεστασιά ο χώρος και οι σερβιτόροι ήταν πολύ πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν. Τα πιάτα κυκλοφορούσαν πολύ γρήγορα και όλοι ήταν σε πολύ καλή διάθεση. Ξεκινήσαμε με μια σαλάτα λάχανο καρότο και μια σαλάτα μαρούλι. Με την σαλάτα απολαύσαμε και μια ρετσίνα. Πήραμε και τζατζίκι με πατάτες. Από τα ψητά τους επιλέξαμε το φιλέτο κοτόπουλο και μια μικρή ποικιλία κρεάτων. Τα κρεατικά μας άρεσαν. Ήταν καλοψημένα, ζουμερά και γευστικά. Επίσης μας ενθουσίασε ότι οι τιμές δεν ήταν περιοριστικές. Φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις!

Ευχαριστούμε, George M
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήμασταν έξω από νωρίς και αποφασίσαμε να κάνουμε μια βόλτα προς την μεριά που ήταν το Ξα Μου Μένα. Όταν το βρήκαμε είπαμε ότι θα μπορούσαμε να κάτσουμε να πιούμε ένα κρασί. Μπήκαμε μέσα και στον κατάλογο βρήκαμε φθηνά τα ορεκτικά οπότε είπαμε να παραγγείλουμε και μερικά από αυτά. Πήραμε ένα μισόκιλο πολύ ευχάριστο σε γεύση λευκό και φάγαμε πατάτες πολύ φρέσκες, μανιτάρια και εξαιρετικά σουτζουκάκια! Αν και φθηνό ήταν ποιοτικό και προσεγμένο.

Ευχαριστούμε, Stella_Tsetta
Η κριτική γράφτηκε 10 Δεκεμβρίου 2017

Πάνω στην βόλτα μας στο Ηράκλειο βρήκαμε το Ξα Μου Μένα και μας φάνηκε ένα καλό μεζεδοπωλείο. Ήταν περιποιημένο μέσα, με ωραία τραπεζάκια και είχε αρκετό κόσμο την ώρα που πήγαμε. Οι άνθρωποι του μαγαζιού ήταν πολύ ευχάριστοι και ευγενικοί, μας εξυπηρέτησαν με το παραπάνω. Παραγγείλαμε στον σερβιτόρο μια χωριάτικη, μια μερίδα μπιφτέκια, πατζάρια, σαγανάκι, ντάκο και μια πατάτες. Μας τα έφερε σχετικά γρήγορα. Τα μπιφτέκια πρέπει να ήταν από ντόπιο κρέας και τα υπόλοιπα μεζεδάκια ήταν σε καλή ποσότητα. Ήπιαμε και ουζάκι και στο τέλος πληρώσαμε σχετικά λιγότερα από αυτά που περιμέναμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, Dimitris P

Μεζεδοπωλείο Ξα Μου' Μενα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Μεζεδοπωλείο Ξα Μου' Μενα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!