“Από τα καλύτερα του Ηρακλείου”
Κριτική για: Ouzeri Tou Terzaki

Ouzeri Tou Terzaki
Καλό για: Ρομαντικό, Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Με πολλές δεκαετίες λειτουργίας έχει πιάσει τον παλμό και προσφέρει εξαιρετικά πιάτα με σωστή σχέση ποιότητας - τιμής. Πρόσχαροι και ευχάριστοι οι άνθρωποί του, εξαιρετικό service και ποικιλία σε θαλασσινά αλλά και κρεατικά. Δοκιμάστε τα καλαμαράκια του!!!

Ευχαριστούμε, Manolis F

Η κριτική γράφτηκε 18 Δεκεμβρίου 2017

Το φαγητό είναι μια αφορμή να βγεις με φίλους. Οι αγαπημένοι μας φίλοι μας πήγαν στο Λιμάνι Ηρακλείου στο ουζερί του Τερζάκη. Τα φαγητά ήταν όπως στα περισσότερα ουζερί θα ήθελα πιο φρέσκα υλικά.

Ευχαριστούμε, PeggyAndrigian
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Αρκετοί φιλοι μας το πρότειναν. Πήγαμε λοιπόν Κυριακή βράδυ πήραμε κεφτεδακια σκληρά σαν πέτρες, μύδια άχρηστα τίποτα σπουδαίο, ένα καλό μυδοπιλαφο, αλλά το τελευταίο πιάτο ήταν η χαριστικη βολη: ξυνισμενο κριθαρωτο με γαρίδες. Το δώσαμε πίσω ζήτησαν ευγενικοι συγνώμη κλπ. Η διαχείριση της κατάστασης από κει και πέρα άψογη. Μας περιποίηση κάνει όσο μπορούσαν ειδικά ο σερβιτορος άψογος αλλά εδώ λέμε αλήθειες γιατί και εμείς το χρησιμοποιούμε το TripAdvisor συνέχεια και με πραγματική λύπη γράφω για αυτό το άτυχος συμβαν

1  Ευχαριστούμε, Eleni-ioanna V
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένα καλό ουζερι στην όμορφη γειτονιά του Αγίου Δημητρίου! Εξυπηρετικό προσωπικό, γεύσεις εξαιρετικές και γενναίες μερίδες! Χταπόδι στη σχάρα, μελιτζανοσαλατα, σαλάτες διαφορες ειδικά αυτή του τερζακη και πατάτες τηγανητές απίθανες! Όπως και οι μακαρονάδες και το ριζότο!

Ευχαριστούμε, Maria S
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουνίου 2017

Πολύ πρόχειρο και κακό φαγητό. Επίσης πολύ ακριβό για αυτό που προσφέρει και οι μερίδες μικρές και ξαναζεσταμένες .

Ευχαριστούμε, Filippos K

Ouzeri Tou Terzaki: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

Ouzeri Tou Terzaki: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!