TripAdvisor
Χανιά
Αναζήτηση
Η κριτική έγινε: 21 Ιουνίου 2016

Τι να πω για τη φιλοξενία! Την καθαριότητα!! Την εξυπηρέτηση!!! Το χαμόγελο!!!! Όλα ήταν υπέροχα!!!!! Από το μεγάλο δωμάτιο μέχρι το πλούσιο πρωινό!!!!!! Και ο κ. Ανδρέας, ο ιδιοκτήτης, πάντα πρόθυμος σε ό,τι του ζητηθεί!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2015
Ευχαριστούμε, MariaAth1971
Η κριτική έγινε: 13 Οκτωβρίου 2015

Το δωμάτιο πεντακάθαρο φρεσκοανακαινισμένο, πολύ καλύτερο από τις φωτογραφίες. Πολύ βολικό σημείο 5 λεπτά από το κέντρο των Χανίων!! Οικογενειακή επιχείρηση με πολύ προσωπική εξυπηρέτηση. Βέβαια καταλυτική η παρουσία του Αντρέα, ενός από τους ιδιοκτήτες με πραγματικά απίστευτες προτάσεις, όπου προσπαθούσε να σε ψυχολογήσει για να σου προτείνει πρόγραμμα ανάλογα με τον καιρό, τον άνεμο! και τις μέρες που έχεις στη διάθεση σου!!!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2015
Ευχαριστούμε, manopous
Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2015

Βρήκαμε το ξενοδοχείο μέσω internet, όπου διαβάσαμε και τα θετικά σχόλια για τον Ανδρέα. Πράγματι, οι διακοπές μας στα Χανιά πήραν άλλο χρώμα χάρη στη διαμονή μας στο ξενοδοχείο Κέδρισσος. Βρίσκεται λίγο έξω από τα Χανιά, το κέντρο είναι προσβάσιμο με τα πόδια (20 λεπτά) και με αστικό (5 λεπτά). Ο Ανδρέας φρόντισε να μας κάνει 5ήμερο πρόγραμμα για να δούμε τα πιο ωραία μέρη των Χανίων, αλλά και να φάμε στις καλύτερες παραδοσιακές ταβέρνες. Επίσης, κανόνισε και τα της ενοικίασης αυτοκινήτου. Κατά την ημέρα της αναχώρησης (η πτήση ήταν πολύ πρωινή), μας είχε δώσει πρωινό σε πακέτο από το προηγούμενο βράδυ! Από δω και πέρα στα Χανιά, θα τον επισκεπτόμαστε πάντα! Τόσο για την φιλόξενη ατμόσφαιρα όσο και για την ποιοτική διαμονή.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
Ευχαριστούμε, patsman21
Η κριτική έγινε: 4 Νοεμβρίου 2014

Τυχαία επέλεξα το ξενοδοχείο ΚΕΔΡΙΣΣΟΣ στα Χανιά προκειμένου να μείνω για ένα βράδυ.
Αυτό που θέλω να μοιραστώ μαζί σας είναι ότι δεν συγκρίνεται σε καθαριότητα και φιλοξενία από ξενοδοχεία πολλών αστέρων που έχω επισκεφθεί στην Ελλάδα αλλά και σε πολλά μέρη του κόσμου. Ο Ανδρέας (ιδιοκτήτης) είναι ένας πανέξυπνος επιχειρηματίας που φροντίζει και σέβεται τον πελάτη. Όχι μόνον τα δωμάτια ήταν πεντακάθαρα αλλά και το προαύλιο μέχρι και το παρκινγκ άστραφταν από καθαριότητα!!! Πλέον κάθε φορά που θα πηγαίνω στα Χανιά μόνον στο ΚΕΔΡΙΣΣΟΣ θα μένω!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Αξίζει να μείνετε σε σουίτα μιας και οι τιμές το επιτρέπουν!!!
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2014
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
3  Ευχαριστούμε, TOULA M
Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2013

Επισκεφτήκαμε το νομό Χανίων για 10 μέρες. Στην πόλη των Χανίων καταλύσαμε τις τελευταίες 2 μέρες για να ξεκουραστούμε λίγο από το "τρέξιμο" των προηγούμενων ημερών στα αμέτρητα και πανέμορφα χωριά και παραλίες που προσφέρει ο νομός. Η εμπειρία μας συνολικά από τη φιλοξενία που δεχτήκαμε καθ'όλο το διάστημα της παραμονής μας στο νομό ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ. Πηγαίνοντας στο κέντρο της πόλης και επομένως στο τουριστικό κέντρο φοβόμασταν ότι η αγνή αυτή φιλοξενία που είχαμε συνηθίσει όλες τις προηγούμενες μέρες δε θα υπήρχε εκεί. Αναζητώντας δωμάτιο, λοιπόν, ρωτήσαμε και στον Κεδρισσό. Μας έκανε πολύ θετική εντύπωση ότι παρότι το ξενοδοχείο είναι μεγάλο, μας εξυπηρέτησε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης (ο οποίος γενικώς προσέξαμε ότι είχε προσωπική επαφή με τους πελάτες). Προς τιμήν του στάθηκε απέναντι μας απόλυτα ειλικρινής όταν μας είπε ότι διέθετε μεν ένα τελευταίο δωμάτιο αλλά ο κλιματισμός είχε χαλάσει οπότε θα έπρεπε να εξυπηρετηθούμε με ανεμιστήρα. Όχι μόνο δεν προσπάθησε να μας "πουλήσει" το δωμάτιο, τουναντίον ανησυχούσε πραγματικά μήπως και δυσαρεστηθούμε. Τελικά δεν αντιμετωπίσαμε κανένα απολύτως πρόβλημα, το δωμάτιο είχε φυσική δροσιά, αλλά έτσι και αλλιώς την επομένη το μεσημέρι είχε έρθει τεχνικός και είχε αποκαταστήσει τη βλάβη στο κλιματιστικό. Αξίζει νομίζω να αναφέρω κάτι που επίσης μας έκανε πολύ καλή εντύπωση σε σχέση με τον ιδιοκτήτη (κ. Ανδρέα): Το πρώτο βράδυ που αποφασίσαμε να πάμε μια βόλτα στην παλιά πόλη (το ξενοδοχείο βρίσκεται 15-20' μακριά με τα πόδια) έτυχε να περιμένει ταξί στην είσοδο με το παιδάκι του για εκεί, και είχε την καλοσύνη όχι μόνο να προσφερθεί να μας πάει με το ταξί που είχε καλέσει εκείνος (χωρίς να πληρώσουμε κάποιο μέρος του κομίστρου) καθώς επίσης και να αφιερώσει χρόνο για να μας ξεναγήσει στα σοκάκια της πόλης. Αναφορικά με το κόστος του δωματίου, εκτιμώ ότι για την ποιότητα και τις υπηρεσίες του ξενοδοχείου (έχει και πισίνα) θεωρώ ότι είναι σε πολύ λογικό πλαίσιο.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2013
1  Ευχαριστούμε, Theodosia K