Η κριτική έγινε: 10 Ιανουαρίου 2018

Η Tourquesa-Σουίτα μας άρεσε πάρα πολύ με το κρεβατοκάμαρα και το σαλόνι. Μείναμε εκεί για τέσσερις νύχτες του Ιανουαρίου και στο χειμώνα δεν μπορείς να μείνεις στην πλατεία όλο βράδυ. Έτσι ο μεγάλος χώρος ήταν πολύ άνετος και υπήρχε καλή θέρμανση. Η σουίτα είναι καλαίσθητα επιπλωμένη και βρίσκεται μόνο κάποια βήματα από το λιμάνι αλλά σ' ένα πολύ ήσυχο δρομάκι που δεν είναι πεζόδρομο. Έτσι μπορείς να πας με το αυτοκίνητο ακριβώς μπροστά την είσοδο. Τώρα στο Ιανουάριο βρήκαμε πάντα πάρκινγκ κοντά. Η εξυπηρέτηση της Κλιό και της Μαρίας ήταν τέλεια. Αν και ξέρουμε τα Χανιά από κάποιες διανομές ήξεραν να μας δώσουν αρκετές καινούργιες ιδέες.
Περάσαμε πάρα πολύ καλά. Ευχαριστούμε πολύ πολύ.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, fi02b
Ο/η simply c, Front Office Manager του Anatolia Charming Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 12 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητοί fi02b

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!Ηταν χαρα μας να σας υποδεχτουμε έσας και την Ρέτσι, στο Ανατόλια! Καλη αντάμωση!

Η κριτική έγινε: 27 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Απίθανο μέρος, πολύ ζεστό περιβάλλον και υπέροχη εξυπηρέτηση. Μέσα στην καρδιά της παλιάς πόλης και δίπλα στο λιμάνι. Ευρύχωρα και ιδιαίτερα καθαρά δωμάτια και εξαίσια διακόσμηση.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα για όλες τις εποχές του χρόνου.

Incredible place, very unique with really beautiful furniture.
Excellent accommodation! The hotel is in the center of the old town near the picturesque port. Wonderful, big and very clean bedrooms. I will recommend it for all seasons.

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Ira A
Ο/η simply c, Front Office Manager του Anatolia Charming Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 30 Δεκεμβρίου 2017

Αγαπητή κα Ηρα
Σας ευχαριστούμε για τον χρονο σας και για τα καλά σας λόγια!
Ευχομαστε να σας υποδεχτούμε στο καταλυμα μας και την επόμενη φορα που θα επισκεφτειτε την πόλη μας.

Η κριτική έγινε: 30 Σεπτεμβρίου 2016

Μείναμε 5 μέρες τον Οκτώβριο του 2015 και το ευχαριστηθήκαμε!
Πεντακάθαρο και άνετο δωμάτιο, με πολύ όμορφα έπιπλα και διακόσμηση. Το μπάνιο, παρόλο που το ντουζ ήταν απλά ένα σιφώνι χωρίς τοιχάκι και κουρτίνα, ήταν τόσο σωστό που δεν μας δυσκόλεψε καθόλου με τα νερά!
Η κοπέλα στη reception (νομίζω Αργυρώ) ήταν πολύ φιλική και εξυπηρετική ακόμα από την ώρα που έκανα την κράτηση, ενώ μας έδωσε πολλές χρήσιμες πληροφορίες για την περιοχή! Το μόνο μείον ήταν η ηχομόνωση που δεν ήταν καλή, αλλά είναι κάτι αναμενόμενο αφού ήταν παλιό αρχοντικό. Αλλά την περίοδο που πήγαμε εμείς δεν είχε πολύ κόσμο οπότε δεν είχαμε πρόβλημα.
Θα ξαναπήγαινα σίγουρα!

• Διαμονή: Οκτώβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, meekakos
Η κριτική έγινε: 15 Μαΐου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό με όμορφα δωμάτια παλιό αρχοντικό στην καρδιά της παλιάς πόλης με το λιμάνι δίπλα σου . Δωμάτια πολύ ρομαντικά και όμορφα ! Πολύ όμορφο και φιλόξενο μέρος ! Βγαίνεις και στα πόδια σου είναι το πανέμορφο παλιό λιμάνι ! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Διαμονή: Μάιος 2016, ταξίδι σόλο
Ευχαριστούμε, sosf55
Η κριτική έγινε: 30 Απριλίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Μολις ενα λεπτο με τα ποδια απο την παραλια της παλιας πολης. Εξαιρετικο για την τιμη του, ομορφο και ιδιαιτερο δωματιο. Μοναδικο προβλημα ο θορυβος, και αυτο λογω του οτι ειναι ενα παλιο ανακαινισμενο αρχοντικο, οποτε δεν θα μπορουσαν να κανουν πολλα πραματα.

Διαμονή: Απρίλιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, 187069Miltos