Η κριτική έγινε: 12 Ιουλίου 2021

Υπέροχο ξενοδοχείο ,πολύ ωραία θέα άψογη εξυπηρέτηση απο το προσωπικό, το συστήνω ανεπιφύλακτα. Το φαγητό του εστιατορίου είναι πάρα πολύ καλό. Το δωμάτιο με θέα στη πισίνα είναι πανέμορφα και τα άλλα με θέα στο βουνό είναι πολύ ωραία το αρνητικό τους είναι μόνο η θέα.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2021
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, agya
Η κριτική έγινε: 24 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραιο δωματιο απλα μονο το ντουζ δεν ετρεχε καλα πραγμα που δε με ενοχλησε γιατι ειχε πολυ πιεση το τηλεφωνο του ντουζ και εκανες γρηγορα ενα ζεστο μπανακι, ησυχο περιβαλλον. Το δωματιο πολυ καθαρο και μεσα και εξω οπως και καθε μερα καθαρες πετσέτες και ευγενεστατες οι καμαριερες και το υπολοιπο προσωπικο που τους λατρεψε ολους ο 5χρονος γιος μου και εξυπηρετικοι οοοολοι! Το πρωινο πολυ ωραιο με ποικιλία και υπεροχη θεα! Περασαμε ομορφα μαζι με τα 2 μας παιδακια. Τους ευχαριστουμε πολυ!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, kalliopakik
Η κριτική έγινε: 11 Οκτωβρίου 2020

Προτιμούν τους αλλοδαπούς επισκέπτες παρά τους Έλληνες, ειδικά στην καφετέρια. Αλλαζονική συμπεριφορά ορισμένου προσωπικού. Εξαιρετική καθαριότητα, πάρα πολύ ωραία κουζίνα. Υστερεί στο service. Απαράδεκτο το γεγονός ότι δεν σερβίρει καφέ στους Έλληνες μετά τις 19:30 γιατί οι Έλληνες πιάνουν το τραπέζι με έναν καφέ και δεν μπορούν να κάτσουν οι τουρίστες

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
2  Ευχαριστούμε, 177evip
Η κριτική έγινε: 29 Ιουλίου 2020

Κλείσαμε αυτό το ξενοδοχείο επειδή είδαμε τις καλές κριτικές...μια μέρα πριν φτάσουμε στην Κρήτη πήραμε τηλέφωνο στο ξενοδοχείο να ρωτήσουμε αν θα μπορούσαμε να πάμε πιο νωρίς διότι το καράβι έφτανε πολύ πρωί..πριν προλάβουμε λοιπόν να κάνουμε την ερώτηση μας είπαν από μόνοι τους ότι τα δωμάτια μας θα είναι έτοιμα και να πάμε ότι ώρα φτασουμε(γνωρίζοντας πάντα ότι φτάναμε στις 7 το πρωι)έτσι και έγινε λοιπόν.. φτάσαμε στις 8:30 και η κοπέλα στην ρεσεψιόν μας υποδέχτηκε με πολύ ειρωνικό ύφος και με την φράση 'πολύ νωρίς μου ήρθατε ομως"..εν τέλη πήραμε τα κλειδιά Αφού περιμέναμε μισή ώρα να βγάλουν φωτοτυπία τις ταυτότητες επειδή είχε χαλασει το μηχάνημα...το δικό μας δωμάτιο ήταν καλο..των φίλων μας όμως ήταν πάρα πολύ μικρό με αρκετά μικρό μπάνιο και δεν άξιζε για τα λεφτά που δώσαμε.. την πρώτη ημέρα χρησιμοποίησα μια πετσέτα και άθελά μου την πάρω σε.. την έβαλα λοιπόν στην άκρη να την πάρουν για αλλαγη..καθε μέρα μας άλλαζαν πετσέτες και την μέρα που φύγαμε άνοιξα την καινούρια πετσετα(πλυμενη και αποστειρωμένη όπως έγραφε απ έξω)και είδα τον ίδιο λεκέ με αυτόν που έκανα εγώ την πρώτη μέρα.. στους φίλους μου δε τους έφεραν πετσέτα η οποία ήταν παντού σκισμένη...μια βδομάδα δεν είχαν αλλάξει τα σεντόνια και δεν είχαν καν σκουπίσει η σφουγγαρισει με αποτέλεσμα να είναι το πάτωμα πολύ βρώμικο.. στα δωμάτια όμως που ήταν μπροστά στην πισίνα(φυσικά πιο ακριβα) μύριζα κάθε μέρα χλωρίνη ενώ σε μας δεν ασχολήθηκαν καθόλου..το δωμάτιο είχε αράχνες και πολλά μυρμήγκια ..τραγικό να κάνουν διαχωρισμό...οσο αφορά το πρωινό για μένα πολύ μέτριο χωρίς πολύ ποικιλία και κάθε μερα το ίδιο.. σε έκαναν να το βαρεθείς.. σε σέρβιραν στο μπουφέ λόγο αποστάσεων και ήταν απαράδεκτο από τον ιδιοκτήτη το ότι είχε μόνο 2 άτομα να σερβίρουν τα οποία έπρεπε να βγαίνουν έξω να μαζεύουν τα τραπέζια να τα καθαρίζουν με αποτέλεσμα να υπάρχει πολύ μεγάλη καθυστέρηση..υπηρχε τέτοιο άγχος και τέτοια πίεση για να τα προλάβουν όλα που σου το μετέφεραν και σε σένα με αποτέλεσμα να φοβάσαι να ζητήσεις κάτι παραπάνω για να μην τους επιβαρύνεις..ενας κύριος ζήτησε έναν καφέ και η απάντηση που πήρε ήταν ότι "τώρα που το ζητάτε δεν γίνεται'..δεν μου άρεσε καθόλου το κλίμα που υπήρχε..εν τέλη όταν ήρθε η ώρα να φύγουμε πήγαμε να πληρώσουμε και κάναμε μισή ώρα γιατί η κοπέλα δεν μπορούσε να βρει την προκαταβολή και με λίγα λόγια μας είπε ότι δεν είχαμε πληρώσει.. ψάξαμε εμείς και βρήκαμε την αποδείξη και ευτυχώς μπορέσαμε να φύγουμε.. κατά τα άλλα πολύ ωραία πισίνα.. Αλλά δεν θα το προτιμούσα ξανά..

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
2  Ευχαριστούμε, Ggiota25
Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Διαλέξαμε το ξενοδοχείο αυτο απο τις πολυ καλες κριτικές που διαβάζαμε.
Εν τελη διαπιστώσαμε οτι δεν είναι ακριβώς τοσο τελεια όσο τα περιέγραψαν οι προηγούμενοι επισκέπτες.

Αρχικά φτασαμε νωριτερα την 1η μερα, έχοντας φυσικά ενημερώσει από την προηγούμενη μέρα οτι το καραβι φτάνει νωριτερα.
Μας ειπαν λοιπόν οτι το δωμάτιο είναι έτοιμο και οτι ωρα φτάσουμε να παμε στο ξενοδοχειο.
Φτάνοντας λοιπόν το πρωι η κοπελα στη ρεσεψιόν ήταν απότομη και ειρωνικη και μας υποδέχτηκε με τη φράση "αρχικά ήρθατε πολυ νωριτερα απο την ωρα που πρεπει".
Της εξηγήσαμε οτι τους είχαμε ενημερώσει μια μερα πριν και εν τελη μας έδωσε το κλειδί για τα δωμάτια.

Υποτιθεται ειχαμε κλείσει 2 ιδια δωμάτια στον ιδιο οροφο και εν τελη ήταν σε διαφορετικούς ορόφους και το ένα εκ των 2 ήταν τραγικο μικρο για τα χρηματα που πληρώσαμε.

Το πρωινό ηταν ωραιο αλλα κάθε μερα το ίδιο.
Το προσωπικό ηταν πολυ ευγενικο αλλα με το αγχος ζωγραφισμένο στο προσωπο διότι ετρεχαν απο την πολλή δουλειά.
Λόγω κορονοιου σου έβαζαν οι ίδιοι φαγητο στο πρωινό, τα ιδια ατομα λοιπον έβγαιναν και εξω απο τον μπουφέ και σερβιραν, μάζευαν τραπέζια και εξυπηρετούσαν και κοσμο στον μπουφέ.
Με αποτέλεσμα να καθυστερούν απο την πολλή δουλειά και να τρέχουν.

Επιπλέον ευγενικές οι κυρίες του καθαρισμού αλλα μου εκανε εντύπωση που 7 μερες δεν άλλαξαν μια φορα σεντόνια και δεν σφουγγάρισαν !
Η άμμος απο τη θαλασσα ηταν στο πάτωμα και γλιστρούσαμε.

Επίσης αυτό που μας κούρασε αρκετά ειναι οτι τα δωματια δεν είχαν ηχομόνωση.
Το πρωι άκουγες τις κοπέλες του καθαρισμού μεσα στα αφτια σου , τους γείτονες που μιλούσαν, το μεσημερι δε δεν μπορούσες να ξεκουραστεις απο τη φασαρια.

Κατά τ αλλα, ωραια θεα απο τον εξωτερικό χώρο,ωραια και καθαρή πισίνα, καλό φαγητό και γλυκα.
ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΌ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020