TripAdvisor
Χανιά
Αναζήτηση
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο ξενοδοχείο κ καθαρό σε ωραία αριστοκρατική συνοικία κοντά στο κέντρο των Χανίων,μπορείς να φτάσεις με τα πόδια αν σου αρέσει το περπάτημα.Το μόνο αρνητικό ήταν στο πρωινό.Για 7 βράδια που έμεινα ήταν το ίδιο κ το ίδιο με αποτέλεσμα στο τέλος να το βαρεθω! Ξέρω ότι υπάρχουν τα στάνταρ σε όλα τα ξενοδοχεία όπως π.χ. φρούτα, μαρμελάδες,χυμοί αλλά θα μπορούσαν μιά μέρα να βάλουν αντί για ομελέτα κ μπέικον κάτι διαφορετικό,ειδικά για αυτούς που κάθονται αρκετές μέρες γίνεται βαρετό!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, aposct
Η κριτική έγινε: 15 Μαΐου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχειο ηταν απλα καταπληκτικο.Απο την εξυπηρετηση μεχρι την καθαροτητα των δωματιων και το μικρο αλλά πλουσιο πρωινο.Αυτο που μου αρεσε πολυ(εκτος απο τα παραπανω) ειναι και η διακοσμηση του,θυμιζε παλιο αρχοντικο.Σιγουρα θα το ξανα επισκεφτω.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2018
Ευχαριστούμε, 9_AnGeLa_1
Η κριτική έγινε: 14 Μαΐου 2018

Ευγενικό κι εξυπηρετικό προσωπικό, νεοκλασσικό, με αέρα άλλης εποχής που σε ταξιδεύει, πρωινό στον πολύ όμορφο κήπο αποτελούν έναν αξιόλογο τόπο διαμονής στην παλιά αριστοκρατική συνοικία της πόλης. Προτείνεται.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Καλύτερη θέα έχουν οι σουίτες στο μπροστά μέρος του ξενοδοχείου και μόνο
Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2018
2  Ευχαριστούμε, Nonichrysostomou
Η κριτική έγινε: 18 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική εμπειρία Άψογο προσωπικό Υπέροχα δωμάτια που σε πάνε πίσω νοσταλγικά σε μια υπέροχη εποχή ! Καλή απόσταση από το κέντρο Πολύ καθαρό ! Υπέροχο νεοκλασικό κτήριο πολύ καλά διατηρούμενο στην καταπληκτική περιοχή της Χαλέπας ΥΓ Από του καλλίτερους καφέδες φίλτρου που έχω πίνει σε ξενοδοχείο

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2017
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
Ευχαριστούμε, popi-251
Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2017

Μένουμε τα τελευταία 3 καλοκαίρια για αρκετές μέρες στο Halepa και μόνο καλά λόγια έχω να πω για το πανέμορφο αυτό νεοκλασικό κτήριο. Το προσωπικό είναι ευγενέστατο και οι χώροι έχουν κάτι από την παλιά αίγλη. Μειονέκτημα αρκετά μεγάλο θεωρώ πως είναι το ίδιο ακριβώς πρωινό τόσα χρόνια! Ποικιλία μεν, βαρετή δε. Φρούτα και λαχανικά που έχουν μείνει και από την προηγούμενη είναι απαράδεκτα. Ειδικά στην Κρήτη!!!! Φέτος μείναμε στην πτέρυγα των παραδοσιακών δωματίων, αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου ήταν η μικρή ντουζιέρα. Έχεις ένα τόσο ωραίο δωμάτιο και η ντουζιέρα είναι μικροσκοπική. Εμείς κάναμε το μπάνιο μας οριακά.... ένας άνθρωπος με περισσότερα κιλά τι θα κάνει?
Κατά τα άλλα το σημείο είναι φανταστικό, μαγικό θα έλεγα, με τα Χανιά να είναι μόλις 15 λεπτά περπάτημα και τα πανέμορφα Ταμπακαριά από κάτω με τα μοναδικά ηλιοβασιλέματα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ο δεύτερος όροφος στην πτέρυγα με τα παραδοσιακά δωμάτια είναι πιο ήσυχα
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, mysticjune78